Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Getin Bank: 2,7% do 200 tys. zł dla „nowych środków” na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym

Getin Bank: 2,7% do 200 tys. zł dla „nowych środków” na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym
Spis treści

Wygląda na to, że krótki okres względnej stabilizacji na rynku oszczędności mamy już za sobą; banki tną oprocentowanie lokat i rachunków (zob. Najkorzystniejsze lokaty w listopadzie 2019 oraz Najlepsze konta oszczędnościowe w listopadzie 2019), a spadki nie ominęły także oferty Getin Banku. W trzeciej edycji promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” możesz liczyć na oprocentowanie na poziomie 2,7% dla środków do 200 tys. zł oraz 2% powyżej tej kwoty (do 400 tys. zł). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 122 dni.

Aby jednak nie wpadać w wisielczy nastrój, należy przypomnieć, że propozycja Getin Banku i tak pozostaje jedną z najlepszych ofert kont oszczędnościowych, zwłaszcza dla wyższych, kilkusettysięcznych kwot.

Ponadto wciąż trwa bardzo korzystna promocja „Bonus za aktywność”, w której możesz zyskać aż 3,5% dla kwot do 10 tys. zł – i to przez okrągły rok.

Kto może zyskać 2,7% dla nowych środków?

Niewątpliwym plusem promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego jest możliwość skorzystania z niej zarówno przez nowych, jak i obecnych klientów. Konieczne jest posiadanie w Getin Banku konta osobistego i rachunku oszczędnościowego, na który wpłacisz „nowe środki”, a także wyrażenie zgód marketingowych.

Osoby, które zakładały niegdyś Konto Oszczędnościowe (dostępne do niedawna w ofercie Getin Banku), mogą przekształcić je w Elastyczne Konto Oszczędnościowe i również wziąć udział w promocji. Przekształcenie rachunku możliwe jest w oddziale lub poprzez infolinię; wyższy procent zacznie obowiązywać już następnego dnia.

Ponadto należy pamiętać, że z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 1 grudnia 2019 r. a 19 stycznia 2020 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach promocji „nowych środków”.

Do III edycji akcji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” możesz przystąpić do 19 stycznia 2020 r.

Czym są nowe środki?

Jako „nowe środki” bank określa nadwyżkę ponad saldem na wszystkich Twoich produktach oszczędnościowych w Getin Banku na dzień 26 listopada 2019 r. Brane pod uwagę są środki zgromadzone nie tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, ale również na pozostałych rachunkach oszczędnościowych, lokatach, rachunkach przejściowych oraz kontach IKE (indywidualnych oraz wspólnych).

Bank weryfikuje każdego dnia, czy na EKO znajdują się „nowe środki”. Dzięki temu rozwiązaniu możesz wpłacać oszczędności przez cały okres trwania promocji i mieć pewność, że one również objęte będą wyższym oprocentowaniem (choć przez odpowiednio krótszy czas).

Z regulaminem promocji zapoznasz się tutaj.

Ważne informacje o EKO

Promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym wynosi 2,7% dla środków do 200 tys. zł oraz 2% dla kwot od 200 tys. zł do 400 tys. zł w skali roku. Oszczędności powyżej tej sumy będą „pracować” na poziomie 0,5%.

Okres promocyjnych stawek skończy się po 122 dniach od wpływu „nowych środków” na EKO. Po upływie 4 miesięcy Twoje pieniądze objęte będą stawką standardową (0,5%).

Z promocyjnych warunków możesz skorzystać wyłącznie jeden raz w ramach jednej edycji akcji.

Ważne! EKO musi być rachunkiem indywidualnym – konta wspólne nie są objęte ofertą specjalną.

Spójrzmy teraz, jak przedstawiają się najważniejsze parametry Elastycznego Konta Oszczędnościowego:

Jeśli chodzi o opłaty, to EKO prezentuje się naprawdę korzystnie: prowadzenie rachunku jest darmowe, zaś brak opłat za wszystkie przelewy wewnętrzne do końca 2020 r. daje Ci dużo swobody w dostępie do Twoich pieniędzy.

Co zrobić po upływie 4 miesięcy?

Kiedy promocja dobiegnie końca, Twoje oszczędności oprocentowane będą na poziomie 0,5% w skali roku. Taka stawka z pewnością nie pozwala na osiągnięcie realnego zysku. Jeżeli standardowe warunki nie będą Cię satysfakcjonować, polecamy rozejrzeć się za atrakcyjniejszymi ofertami w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Pamiętaj jednak, że środki do 10 tys. zł wciąż mogą dawać odsetki na poziomie 3,5% w promocji Bonus za aktywność – łącznie przez 12 miesięcy.

Dobre konto osobiste + 50 zł premii

Jak już wspominaliśmy, do wzięcia udziału w promocji EKO konieczne jest posiadanie rachunku osobistego w Getin Banku, np. Konta Proste Zasady. Należy uczciwie przyznać, że jego nazwa odpowiada rzeczywistości: konto będzie zupełnie bezpłatne, jeśli wykonasz choć jedną transakcję kartą w miesiącu na dowolną kwotę (w przeciwnym wypadku bank pobierze 8 zł prowizji). Do tego nie płacisz za korzystanie z karty oraz za korzystanie ze wszystkich bankomatów krajowych.

Co więcej, za założenie Konta Proste Zasady możesz zyskać dodatkowo 50 zł premii w programie poleceń Getin Banku.

Wciąż atrakcyjna oferta Getin Banku

Getin Bank ze swoją ofertą oszczędnościową od długiego czasu plasuje się w czołówce naszego rankingu kont oszczędnościowych. Nie zmienił tego nawet lekki spadek oprocentowania „nowych środków” z 2,8% na 2,7%. Znalezienie podobnej propozycji dla tak dużych kwot nie jest wcale łatwe; podobną ofertę ma tylko Bank Millennium.

Nie ma więc co narzekać na niewielką obniżkę oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, tylko korzystać z niej, póki jest dostępna. Krótkie czasy promocji kont oszczędnościowych w innych bankach sugerują, że sytuacja na rynku jest niepewna i można się spodziewać dalszych obniżek.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe