Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

2,7% do 200 000 zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

2,7% do 200 000 zł na Koncie Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
Źródło: strona Banku Millennium
Spis treści

Bank Millennium przygotował dla oszczędzających miłą niespodziankę i podniósł promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit. We wcześniejszych edycjach akcji było to i tak niezłe 2,5% dla salda do 100 000 zł. W szóstej edycji jest jeszcze lepiej: możemy zyskać 2,7% w skali roku przez 3 miesiące dla środków do 200 000 zł. Oferta obowiązuje od 14 stycznia 2018 r. do 10 marca 2018 r. a podwyższone oprocentowanie jest naliczane przez 92 dni od pierwszego zasilenia rachunku.

Warto jednak dodać, że podobnie jak w poprzedniej edycji preferencyjnym oprocentowaniem są objęci wyłącznie nowi klienci banku lub osoby, które ulokują na koncie nowe środki. Warunkiem koniecznym jest również posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku Millennium.

W promocji można otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe Profit, a minimalny wkład na rachunek musi wynosić co najmniej 1000 zł. Rachunek możesz otworzyć na .

Co bank rozumie przez „nowe środki” i jak je oblicza?

Nowe środki są liczone jako nadwyżka ponad saldo w banku na koniec dnia 13 stycznia 2018 r. W tym dniu – zwanym w regulaminie „dniem badania zaangażowania” - bank sprawdza i sumuje salda wszystkich rachunków posiadanych przez danego uczestnika akcji: kont oszczędnościowych, lokat, ROR-ów, rachunków inwestycyjnych i kont technicznych.

W praktyce oznacza to, że środki wpłacone na Konto Oszczędnościowe Profit po dniu badania zaangażowania muszą stanowić nadwyżkę nad kwotę otrzymaną w dniu sprawdzania salda. Jeśli pod koniec dnia 13 stycznia nie posiadałeś w banku środków to wszystko co wpłacisz podlega promocyjnym procentom.

Oprocentowanie promocyjne 2,7% w skali roku

Jak już wspomnieliśmy, podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni od pierwszej wpłaty środków na rachunek oszczędnościowy w okresie i wynosi:

  • 2,70% dla salda do 200 000 zł,
  • 1,50% dla nadwyżki ponad 200 000 zł.

Natomiast wysokość oprocentowania standardowego (dla "starych środków") jest uzależniona od przechowywanej kwoty i kształtuje się następująco:

  • 0,6% dla środków do 50 000 zł,
  • 0,7% dla nadwyżki ponad 50 000 zł do 100 000 zł,
  • 0,9% dla nadwyżki ponad 100 000 zł do 250 000 zł,
  • 1,0% dla nadwyżki ponad 250 000 zł;
  • 1,1% dla nadwyżki powyżej 500 000 zł;

Ile kosztuje Konto Oszczędnościowe Profit?

Zanim skorzystamy z promocyjnej oferty, przyjrzyjmy się pozostałym parametrom rachunku. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne, nie ma także opłat za pierwszą wypłatę lub przelew w miesiącu (za kolejne zapłacimy jednak już 7,50 zł). Konto Profit możemy zasilać jednorazowo lub regularnie, a także wpłacać i wypłacać środki bez utraty odsetek. Do atutów rachunku możemy również zaliczyć brak wyznaczonej kwoty maksymalnej.

Oczywiście, największą zaletą konta Profit jest atrakcyjne oprocentowanie 2,7% w skali roku przez 92 dni dla nowych środków do 200 tys. zł. Obecnie tylko dwa rachunki oszczędnościowe mogą nam zaoferować więcej, ale dla niższych kwot maksymalnych:

Konto w banku

Oprocentowanie

Warunki

Konto Oszczędnościowe

Orange Finanse

3,60%

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwot do 10 tys. zł przez pierwsze 6 miesięcy od założenia rachunku. Aby je uzyskać, należy założyć Konto Osobiste w Orange Finanse i przeprowadzać transakcje kartą na kwotę minimum 300 zł.

Standardowe oprocentowanie rachunku wynosi od 0,50% do 1,00%.

Konto Oszczędnościowe

T-Mobile Usługi Bankowe

3,00%

Promocyjne oprocentowanie obejmuje kwoty do 50 tys. zł i obowiązuje przez 92 dni od otwarcia konta. Z promocji mogą skorzystać nowi klienci, którzy założą Konto Freemium lub Premium.

Konto oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

2,70%

Preferencyjne oprocentowanie 2,7 proc. w skali roku obowiązuje przez 3 miesiące dla nowych środków do 200 000 zł. Nadwyżka ponad 200 000 zł jest oprocentowana na 1,5 proc.

Okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego wynosi 92 dni i jest liczony od dnia, w którym nastąpi pierwsze przekazanie nowych środków na rachunek.

Konto Oszczędnościowe Profit mogą założyć posiadacze jednego z kont osobistych oferowanych przez Bank Millennium – np. Konta 360°.

db Konto Oszczędnościowe Plus

Deutsche Bank

2,55%

Oferta dla nowych klientów/nowych środków. Oprocentowanie rachunku zależy od wysokości salda i wynosi:

- 2,55% dla kwot niższych od 100 000 zł,

- 1,05% dla salda od 100 000,01 zł;

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące od otwarcia konta, po tym czasie spada do standardowego 1,05%.

Nie trzeba posiadać konta osobistego w Deutsche Banku.

Konto lokacyjne

Alior Bank

2,50%

Podwyższone oprocentowanie 2,5% dotyczy nowych środków do kwoty 100 tys. zł i obowiązuje przez 4 miesiące, natomiast oprocentowanie standardowe zależy od wysokości stawki WIBID1M pomniejszonej o 0,5 p.p. (aktualnie ok. 0,96%).

Konto osobiste nie jest wymagane.

Analizując dane z tabelki nietrudno zauważyć, że choć dwa banki proponują wyższe oprocentowanie, jednak w żadnym z nich limit wpłat objętych atrakcyjną stawką nie jest tak wysoki jak w Banku Millennium. W przypadku Orange Finanse maksymalna kwota wpłaty wynosi 10 000 zł, w T-Mobile Usługi Bankowe jest to kwota 50 tys., natomiast w Banku Millennium – aż 200 tys. złotych. Dla osób, które posiadają większe oszczędności, jest to więc zdecydowanie najlepsza oferta.

Jak założyć Konto Oszczędnościowe Profit?

Konto Oszczędnościowe w Banku Millennium możemy założyć na kilka sposobów. Osoby, które już posiadają konto osobiste w Banku Millennium, otworzą rachunek za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub infolinii, natomiast nowi klienci banku mogą skorzystać z formularza na .

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Konto osobiste w Banku Millennium w pigułce

Konto 360° jest obecnie zaliczane do ścisłej czołówki rachunków indywidualnych. I to nie tylko ze względu na konkurencyjne opłaty, lecz również ze względu na nowoczesne usługi, z których mogą skorzystać posiadacze rachunku (np. płatności Blik, przelewy na e-mail i numer telefonu, funkcjonalna aplikacja mobilna, Manager Finansów, pakiety ubezpieczeń czy program rabatowy „Inspiracje”).

Zapewniając comiesięczny wpływ na konto w wysokości 1000 zł i wykonując przynajmniej jedną płatność kartą na dowolną kwotę, zyskujemy zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta (standardowa opłata to 8 zł), bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz brak opłaty za obsługę karty.

Z kolei, aby Konto 360º Student stało się bezpłatne, wystarczy wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą w miesiącu (bank nie wymaga comiesięcznych wpływów na rachunek).

Szczegółową analizę obu wariantów konta zamieściliśmy tutaj.

Komentarz redakcji

Rachunek Profit Banku Millennium stanowi obecnie jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Choć standardowe oprocentowanie konta raczej nie zachwyca, to jednak dzięki uruchamianym cyklicznie promocjom rachunek mocno zyskuje na atrakcyjności.

Osoby, które skorzystają z najnowszej oferty specjalnej, mogą liczyć na 2,7% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł przez okres trzech miesięcy. Co ciekawe, jeżeli zastosują odpowiednią taktykę, mogą ten czas łatwo wydłużyć.

Jak to możliwe? Warto wiedzieć, że Bank Millennium bada zaangażowanie klienta w ostatnim dniu poszczególnych edycji. Jeśli więc wycofamy z konta Profit wszystkie środki na dzień-dwa przed końcem aktualnej promocji i ponownie je wpłacimy po uruchomieniu nowej akcji, bank potraktuje je jak nowe środki. W ten sposób możemy cieszyć podwyższonym oprocentowaniem tak długo, jak długo bank będzie odpalał kolejne edycje akcji.