2,7% ponownie na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

2,7% ponownie na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Wzorem Getin Banku również Alior Bank zdecydował o natychmiastowym odnowieniu oferty z promocyjnym oprocentowaniem na swoim rachunku oszczędnościowym. Konto Mocno Oszczędnościowe ponownie oferuje więc 2,7% w skali roku obowiązujące dla nowych środków do 100 tys. zł, choć nie przez 4, a 3 miesiące.

I tym razem nie zastosowano żadnych warunków wykluczających możliwość skorzystania z promocyjnego rachunku. Otworzyć go mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Banku, przy czym można posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe. Bank nie wymaga jednoczesnego wnioskowania o konto osobiste.

Obecna, 6. już edycja potrwa do 24 kwietnia 2019 r. Właśnie tego dnia mija ostateczny termin wpłaty nowych środków, które zostaną objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Wniosek o konto – jeśli jeszcze go nie posiadasz - możesz składać przez Internet na .

Promocyjne warunki tylko dla nowych środków

Przypomnijmy: oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego w promocji to 2,7% w skali roku, które obejmie nowe środki do kwoty 100 tys. zł. Taka stawka będzie obowiązywała przez 3 miesiące liczone od dnia zaksięgowania nowych środków na rachunku oszczędnościowym.

Pora wyjaśnić, czym te tajemnicze „nowe środki” są. W praktyce jest to kwota stanowiąca nadwyżkę ponad saldo na wszystkich kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (również w walutach obcych, po przeliczeniu na PLN) ustalone dnia 8 marca 2019 r.

Śpieszymy z wyjaśnieniem. Jeśli tego dnia na Twoich rachunkach i depozytach w Alior Banku posiadałeś w sumie, załóżmy, 10 tys. zł, a na Konto Mocno Oszczędnościowe wpłacisz 50 tys. zł, to za „nowe środki” zostanie uznana kwota 40 tys. zł. Proste, prawda?

To musisz wiedzieć o Koncie Mocno Oszczędnościowym

Promocyjne warunki to nie wszystko. Warto wiedzieć, co czeka posiadacza konta po upływie 3 miesięcy. Otóż, standardowe oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego jest zmienne i ustalane co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. (obecnie to 0,89%). Takie samo oprocentowanie będzie dotyczyło „starych” środków (lub przekraczających w okresie promocyjnym próg 100 tys. zł).

Z jakimi opłatami możesz się spotkać jako posiadacz rachunku oszczędnościowego? Dobra informacja jest taka, że za jego otwarcie i prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli korzystasz jednocześnie z konta osobistego, to przelewów między tymi rachunkami możesz dokonywać do woli i bez żadnych opłat.

Darmowy jest też pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, ale kolejny kosztuje już 8 zł (co jest dość standardową stawką) lub 10 zł, jeśli zlecisz go w placówce banku. Raz w miesiącu będziesz mógł też bezpłatnie wypłacić gotówkę z konta, za kolejną wypłatę bank pobierze jednak 10 zł.

Wciąż jest w czym wybierać!

Dzięki odnowieniu przez Alior Bank oferty specjalnej na Koncie Mocno Oszczędnościowym konkurencja na rynku w tym zakresie nadal jest całkiem spora. To dobra wiadomość dla klientów zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem, gdyż zdecydowanie mają oni w czym wybierać.

Choć na rynku znajdziemy wyżej oprocentowanie konta, to propozycja Alior Banku zasługuje na uwagę z powodu braku konieczności posiadania rachunku osobistego. Z drugiej strony, szkoda, że okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania skrócono w tej edycji z 4 do 3 miesięcy...

Aktualnie oprocentowanie powyżej 2,5% w skali roku oferuje aż 7 banków, z czego 3 mają propozycję dotyczącą wyższych środków (obejmującą przynajmniej 100 tys. zł). Pod tym kątem oferta Aliora rywalizuje obecnie z Getin Bankiem (3,4%, do 400 tys. zł nowych środków) i Bankiem Millennium (2,7%, do 100 tys. zł). Pozostałe istotne parametry wspomnianych rachunków łatwo porównasz, zaglądając do naszego rankingu.

Z ostatniej chwili

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

 • 11.03.2019 10:19

  Zapewnienie wpływów na konto Citi Priority pozwoli Ci zdobyć 150 zł w gotówce. Wykonując transakcje zagraniczne zyskasz 4% premii walutowej.

 • 8.03.2019 18:53

  Za skorzystanie z kart kredytowych, Santander proponuje punkty powitalne w Mastercard Priceless Specials. Szczególna oferta dotyczy fanów Ligi Mistrzów.

 • 8.03.2019 16:35

  mBank zachęca klientów Orange Finanse, by przenieśli swoje produkty właśnie do niego. W zamian proponuje kilkaset złotych w gotówce i dodatkowe bonusy.

 • 7.03.2019 12:49

  Prosta promocja dla obecnych i nowych klientów Santandera. Bank płaci 20 zł w formie kodu rabatowego na Allegro za 2 płatności mobilne.

 • 7.03.2019 07:29

  ING Bank Śląski przedłużył podwyższone do 2,5% w skali roku oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego. Z promocji skorzystają nowi i obecni klienci.

 • 5.03.2019 15:21

  Płacąc aplikacją IKO banku PKO BP za zakupy, zdobędziesz kod promocyjny uprawniający do korzystania przez 60 dni za darmo z aplikacji Lecton.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.