Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

2,7% ponownie na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

2,7% ponownie na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku
Spis treści

I tym razem nie zastosowano żadnych warunków wykluczających możliwość skorzystania z promocyjnego rachunku. Otworzyć go mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci Alior Banku, przy czym można posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe. Bank nie wymaga jednoczesnego wnioskowania o konto osobiste.

Obecna, 6. już edycja potrwa do 24 kwietnia 2019 r. Właśnie tego dnia mija ostateczny termin wpłaty nowych środków, które zostaną objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Promocyjne warunki tylko dla nowych środków

Przypomnijmy: oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego w promocji to 2,7% w skali roku, które obejmie nowe środki do kwoty 100 tys. zł. Taka stawka będzie obowiązywała przez 3 miesiące liczone od dnia zaksięgowania nowych środków na rachunku oszczędnościowym.

Pora wyjaśnić, czym te tajemnicze „nowe środki” są. W praktyce jest to kwota stanowiąca nadwyżkę ponad saldo na wszystkich kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (również w walutach obcych, po przeliczeniu na PLN) ustalone dnia 8 marca 2019 r.

Śpieszymy z wyjaśnieniem. Jeśli tego dnia na Twoich rachunkach i depozytach w Alior Banku posiadałeś w sumie, załóżmy, 10 tys. zł, a na Konto Mocno Oszczędnościowe wpłacisz 50 tys. zł, to za „nowe środki” zostanie uznana kwota 40 tys. zł. Proste, prawda?

To musisz wiedzieć o Koncie Mocno Oszczędnościowym

Promocyjne warunki to nie wszystko. Warto wiedzieć, co czeka posiadacza konta po upływie 3 miesięcy. Otóż, standardowe oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego jest zmienne i ustalane co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. (obecnie to 0,89%). Takie samo oprocentowanie będzie dotyczyło „starych” środków (lub przekraczających w okresie promocyjnym próg 100 tys. zł).

Z jakimi opłatami możesz się spotkać jako posiadacz rachunku oszczędnościowego? Dobra informacja jest taka, że za jego otwarcie i prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli korzystasz jednocześnie z konta osobistego, to przelewów między tymi rachunkami możesz dokonywać do woli i bez żadnych opłat.

Darmowy jest też pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, ale kolejny kosztuje już 8 zł (co jest dość standardową stawką) lub 10 zł, jeśli zlecisz go w placówce banku. Raz w miesiącu będziesz mógł też bezpłatnie wypłacić gotówkę z konta, za kolejną wypłatę bank pobierze jednak 10 zł.

Wciąż jest w czym wybierać!

Dzięki odnowieniu przez Alior Bank oferty specjalnej na Koncie Mocno Oszczędnościowym konkurencja na rynku w tym zakresie nadal jest całkiem spora. To dobra wiadomość dla klientów zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem, gdyż zdecydowanie mają oni w czym wybierać.

Choć na rynku znajdziemy wyżej oprocentowanie konta, to propozycja Alior Banku zasługuje na uwagę z powodu braku konieczności posiadania rachunku osobistego. Z drugiej strony, szkoda, że okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania skrócono w tej edycji z 4 do 3 miesięcy...

Aktualnie oprocentowanie powyżej 2,5% w skali roku oferuje aż 7 banków, z czego 3 mają propozycję dotyczącą wyższych środków (obejmującą przynajmniej 100 tys. zł). Pod tym kątem oferta Aliora rywalizuje obecnie z Getin Bankiem (3,4%, do 400 tys. zł nowych środków) i Bankiem Millennium (2,7%, do 100 tys. zł). Pozostałe istotne parametry wspomnianych rachunków łatwo porównasz, zaglądając do naszego rankingu.