Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Niezmiennie 2,7% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Niezmiennie 2,7% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku

Szukający możliwości ulokowania swoich oszczędności na korzystnych warunkach, na dodatek bez "zamrażania" ich na określony czas na lokatach, nie mogą narzekać na brak propozycji.

W Getin Banku na Koncie Oszczędnościowym można zyskać 3,5% dla nowych środków (takie oprocentowanie dotyczy kwot do 400 000 zł przez 5 miesięcy). Podwyższone do 3,2% dla kwot do 20 000 zł oprocentowanie Konta Idealnie Prostego obowiązuje w Idea Banku. Bank Pekao oferuje 3% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym po założeniu Konta Przekorzystnego (można za to otrzymać 100 zł). Również T-Mobile Usługi Bankowe proponuje 3% w skali roku przez 3 miesiące dla kwot do 50 000 zł. Z kolei Bank Millennium oferuje 2,7% w skali roku przez 3 miesiące dla kwot do 100 000 zł.

W tej sytuacji, nie chcąc wypaść z grona liderów, Alior Bank też zdecydował się na przedłużenie akcji promocyjnej dotyczącej oprocentowania Konta Mocno Oszczędnościowego.

Skorzystać może każdy

Alior Bank nie ogranicza dostępności Konta Mocno Oszczędnościowego. Rachunek mogą otworzyć zarówno nowi, jak i obecni klienci tego banku - wystarczy złożyć wniosek internetowy. Niestety możesz posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Bieżąca, piąta już edycja promocji obowiązuje do 12 marca 2019 roku.

2,7% przez 4 miesiące

Promocyjne oprocentowanie na Koncie Mocno Oszczędnościowym wynosi 2,7% w skali roku i obowiązuje dla kwot do 100 000 zł. Taką stawkę bank naliczy nam przez 4 miesiące od daty pierwszej wpłaty nowych środków na ten rachunek. Jedyny warunek to zasilenie konta do 12 marca 2019 r.

Oprocentowanie po zakończeniu okresu promocji, jak również dla kwot wyższych od 100 000 zł, równe jest standardowej stawce (patrz niżej).

Nowe środki, czyli co?

Kluczowym elementem do skorzystania z promocyjnego oprocentowania jest dobre zrozumienie pojęcia "nowe środki". Alior Bank definiuje je jako nadwyżkę ponad saldo depozytów klienta (kont osobistych, oszczędnościowych oraz lokat w PLN i walutach obcych) w tym banku na dzień 18 stycznia 2019 r.

Co musisz wiedzieć o Koncie Mocno Oszczędnościowym

Rachunek oszczędnościowy w Alior Banku prowadzony jest bezpłatnie. Jego dużą zaletą są darmowe przelewy na konto osobiste w Alior Banku. Przelew do innego banku można wykonać bez prowizji tylko raz w miesiącu. Każdy kolejny kosztuje 8 zł.

Podstawowe oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego jest uzależnione od stawki WIBID 1M pomniejszonej o 0,55 p.p. - obecnie wynosi ono ok. 0,89%.

Sprawdzona propozycja od Alior Banku

Wspomniane na wstępie przykłady wyraźnie pokazują, że bankom zależy na utrzymaniu swoich sztandarowych ofert oszczędzania i nie decydują się one na obniżenie promocyjnego oprocentowania. W tym kontekście cieszy przedłużenie promocji dotyczącej Konta Mocno Oszczędnościowego. Im większa konkurencja, tym mniejsze szanse, że któryś z banków zdecyduje się na niekorzystną dla klientów zmianę.

To dobra informacja dla posiadaczy oszczędności, bo przy wciąż niskiej inflacji pozwala na osiąganie realnych zysków.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego w Alior Banku nie należy do najwyższych, ale trzeba zauważyć, że wyższa stawka obowiązuje aż przez 4 miesiące (u konkurencji na ogół przez 3 miesiące) i skorzystanie z niej nie wymaga zakładania rachunku osobistego w Alior Banku! Takie warunki są obecnie bardzo rzadkie, dlatego jeśli szukasz oferty oszczędnościowej bez dodatkowych wymagań, rozważ propozycję Alior Banku.