2,7% dla środków do 100 tys. zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

2,7% dla środków do 100 tys. zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku Źródło obrazka: strona Alior Banku

Rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 2,7% w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł – tak w telegraficznym skrócie można opisać najnowszą propozycję Alior Banku o nazwie Konto Mocno Oszczędnościowe. Zainteresowany? Poznaj szczegóły.

Z oferty możesz skorzystać do 31 lipca 2018 r. Co istotne – jak tłumaczy konsultant - nie musisz w tym celu posiadać żadnych innych produktów Alior Banku. Z pełnym przekonaniem możemy więc stwierdzić, że promocja jest skierowana do wszystkich potencjalnie zainteresowanych klientów – obecnych i przyszłych.

2,7% do 100 000 zł

Głównym atutem Konta Mocno Oszczędnościowego jest wysokie oprocentowanie – 2,7% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie przysługuje przez 4 miesiące od momentu założenia rachunku i obejmuje nowe środki do 100 tys. zł.

Co się kryje pod tym sformułowaniem?

„Nowymi środkami” bank określa różnicę między kwotą wpłaconą na nowo otwarte konto oszczędnościowe a środkami, które posiadałeś na wszystkich rachunkach w Alior Banku (ROR-ach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach) w dniu 20 kwietnia 2018 r. A Jeśli nie miałeś do czynienia z produktami banku, to Twoje „nowe środki” będą liczone od kwoty bazowej 0 zł.

Parametry Konta Mocno Oszczędnościowego

Warto w jednym miejscu zebrać wszystkie najważniejsze parametry i opłaty związane z rachunkiem. Jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie dla nowych środków do 100 tys. zł to aż 2,7% w skali roku, natomiast pieniądze, które przewyższają tę kwotę są oprocentowane na poziomie równym stawce WIBID 1M (z 10. dnia każdego miesiąca) pomniejszonej o 0,55 p.p. - aktualnie to 0,89%. Podobne oprocentowanie będzie obowiązywać po upływie promocyjnych 4 miesięcy.

Jeśli chodzi o podstawowe opłaty, to przedstawiają się one następująco:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku;
  • 0 zł za przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku;
  • 0 zł za pierwszy przelew Elixir w miesiącu na rachunek inny niż ROR w Alior Banku lub pierwszą w miesiącu wypłatę środków w oddziale;
  • 10 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w oddziale lub przelew.

Zapoznaj się z regulaminem promocji oraz pełną tabelą opłat i prowizji.

Aby założyć promocyjne konto oszczędnościowe, wypełnij wniosek dostępny na stronie banku. Równie dobrze możesz go złożyć w oddziale, w bankowości internetowej (o ile jesteś już klientem Alior Banku) lub przez telefon, pod numerem 19 502. Możesz otworzyć tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Elastyczne Konto Jakże Osobiste z premią 150 zł

Przypominamy, że do skorzystania z atrakcyjnego Konta Mocno Oszczędzającego nie jest konieczne posiadanie rachunku osobistego w Alior Banku, ani jego otwieranie wraz z rachunkiem oszczędnościowym. Mimo to warto, byś przynajmniej rozważył jego założenie. Dlaczego? Jak widać z powyższego wykazu opłat, bank oferuje darmowe przelewy z konta oszczędnościowego na konto osobiste – pod warunkiem, że posiadasz je właśnie w Alior Banku. Jeśli możliwość nieograniczonego wpłacania i wypłacania środków jest dla Ciebie istotna, to otwarcie ROR-u może się okazać przydatne.

Podstawowym ROR-em w ofercie banku jest Konto Jakże Osobiste – rachunek, który cechują niskie opłaty i spora elastyczność. Jego prowadzenie jest darmowe dla osób do 26. roku życia; starsi klienci mogą uniknąć miesięcznej 10-złotowej opłaty zapewniając wpływ w wysokości min. 1500 zł. Możliwa do uniknięcia jest także opłata 5 zł za korzystanie z karty – wystarczy przy jej pomocy dokonać w danym miesiącu transakcji na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Konto oferuje darmowe wypłaty z bankomatów własnych Alior Banku (wypłata z pozostałych maszyn wiąże się z prowizją 2,50 zł).

Na pierwszy rzut oka podane powyżej opłaty nie wyglądają szczególnie zachęcająco. Na szczęście i na nie jest sposób – jak na elastyczny rachunek przystało, proponuje on pakiet korzyści do wyboru. W katalogu dostępnych jest aż 9 korzyści, a dwie z nich otrzymasz za darmo. Wśród nich jest właśnie m.in. zwolnienie z opłat za korzystanie z bankomatów w Polsce, 3% na rachunku oszczędnościowym do 20 000 zł i wiele więcej.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem konta osobistego w Alior Banku jest możliwość otrzymania 150 zł premii w formie bonu na Allegro. Aby ją zgarnąć, wystarczy jedynie zapewnić wpływ min. 1000 zł oraz wykonać przynajmniej 3 płatności bezgotówkowych. Oferta jest jednak ważna jedynie do 13 maja 2018 r.

Konkurencyjny rachunek oszczędnościowy

Parametry i opłaty związane z Kontem Mocno Oszczędnościowym wyglądają naprawdę nieźle. Największe atuty tej propozycji to: wysokie oprocentowanie 2,7% (obowiązujące przez 4 miesiące i obejmujące nowe środki aż do wysokości 100 tys. zł) oraz brak konieczności posiadania jakichkolwiek innych produktów banku.

W porównaniu do bliźniaczo podobnej oferty konkurencyjnego banku, Konto Mocno Oszczędnościowe wygrywa przede wszystkim możliwością darmowych wypłat na konto osobiste.

Jeśli jednak chciałbyś przed podjęciem decyzji mieć pełen obraz aktualnej sytuacji na rynku kont oszczędnościowych, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem.

Z ostatniej chwili

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.