2,7% dla środków do 100 tys. zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

II edycja oferty z oprocentowaniem 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym zakończyła się 15 października 2018 r.

2,7% dla środków do 100 tys. zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku Źródło obrazka: strona Alior Banku

Rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 2,7% w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł – tak w telegraficznym skrócie można opisać propozycję Alior Banku o nazwie Konto Mocno Oszczędnościowe. Zainteresowany? Poznaj szczegóły.

Z oferty możesz skorzystać do 15 października 2018 r. Co istotne, nie musisz w tym celu posiadać żadnych innych produktów Alior Banku. Z pełnym przekonaniem możemy więc stwierdzić, że promocja jest skierowana do wszystkich potencjalnie zainteresowanych klientów – obecnych i przyszłych.

Co więcej, z promocji mogą skorzystać także Ci, którzy już otworzyli Konto Mocno Oszczędnościowe w poprzedniej edycji (zakończonej 31 lipca 2018 r.). Warunek: w odpowiednim terminie musisz wpłacić na rachunek kolejne "nowe środki", gdyż tylko one będą objęte promocyjnym oprocentowaniem. Szczegóły znajdziesz poniżej.

2,7% do 100 000 zł

Głównym atutem Konta Mocno Oszczędnościowego jest wysokie oprocentowanie – 2,7% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie przysługuje przez 4 miesiące od momentu założenia rachunku i obejmuje nowe środki do 100 tys. zł.

Co się kryje pod tym sformułowaniem?

„Nowymi środkami” bank określa różnicę między kwotą wpłaconą na Konto Mocno Oszczędnościowe a środkami, które posiadałeś na wszystkich rachunkach w Alior Banku (ROR-ach, rachunkach oszczędnościowych i lokatach) w dniu 27 lipca 2018 r. Do kwoty salda wliczane są także środki, które posiadałeś tego dnia na Koncie Mocno Oszczędnościowym otwartym w poprzedniej edycji.

Jeśli natomiast nie miałeś do czynienia z produktami banku, to Twoje „nowe środki” będą liczone od kwoty bazowej 0 zł.

Parametry Konta Mocno Oszczędnościowego

Warto w jednym miejscu zebrać wszystkie najważniejsze parametry i opłaty związane z rachunkiem. Jak już wspomnieliśmy, oprocentowanie dla nowych środków do 100 tys. zł to aż 2,7% w skali roku, natomiast pieniądze, które przewyższają tę kwotę są oprocentowane na poziomie równym stawce WIBID 1M (z 10. dnia każdego miesiąca) pomniejszonej o 0,55 p.p. - aktualnie to 0,89%. Podobne oprocentowanie będzie obowiązywać po upływie promocyjnych 4 miesięcy.

Jeśli chodzi o podstawowe opłaty, to przedstawiają się one następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku;
 • 0 zł za pierwszy przelew Elixir w miesiącu na rachunek inny niż ROR w Alior Banku lub pierwszą w miesiącu wypłatę środków w oddziale;
 • 10 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w oddziale lub 8 zł przelew internetowy.

Zapoznaj się z regulaminem promocji oraz pełną tabelą opłat i prowizji.

Aby założyć promocyjne konto oszczędnościowe, wypełnij wniosek dostępny na . Możesz otworzyć tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Elastyczne Konto Jakże Osobiste z premią 150 zł

Przypominamy, że do skorzystania z atrakcyjnego Konta Mocno Oszczędzającego nie jest konieczne posiadanie rachunku osobistego w Alior Banku, ani jego otwieranie wraz z rachunkiem oszczędnościowym. Mimo to warto, byś przynajmniej rozważył jego założenie. Dlaczego? Jak widać z powyższego wykazu opłat, bank oferuje darmowe przelewy z konta oszczędnościowego na konto osobiste – pod warunkiem, że posiadasz je właśnie w Alior Banku. Jeśli możliwość nieograniczonego wpłacania i wypłacania środków jest dla Ciebie istotna, to otwarcie ROR-u może się okazać przydatne.

Podstawowym ROR-em w ofercie banku jest Konto Jakże Osobiste – rachunek, który cechują niskie opłaty i spora elastyczność. Jego prowadzenie jest darmowe dla osób do 26. roku życia; starsi klienci mogą uniknąć miesięcznej 10-złotowej opłaty zapewniając wpływ w wysokości min. 1500 zł. Możliwa do uniknięcia jest także opłata 5 zł za korzystanie z karty – wystarczy przy jej pomocy dokonać w danym miesiącu transakcji na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Konto oferuje darmowe wypłaty z bankomatów własnych Alior Banku (wypłata z pozostałych maszyn wiąże się z prowizją 2,50 zł).

Na pierwszy rzut oka podane powyżej opłaty nie wyglądają szczególnie zachęcająco. Na szczęście i na nie jest sposób – jak na elastyczny rachunek przystało, proponuje on pakiet korzyści do wyboru. W katalogu dostępnych jest aż 9 korzyści, a dwie z nich otrzymasz za darmo. Wśród nich jest właśnie m.in. zwolnienie z opłat za korzystanie z bankomatów w Polsce, 3% na rachunku oszczędnościowym do 20 000 zł i wiele więcej.

W aktualnej promocji konta osobistego można dodatkowo zyskać 100 zł premii.

Konkurencyjny rachunek oszczędnościowy

Parametry i opłaty związane z Kontem Mocno Oszczędnościowym wyglądają naprawdę nieźle. Największe atuty tej propozycji to: wysokie oprocentowanie 2,7% (obowiązujące przez 4 miesiące i obejmujące nowe środki aż do wysokości 100 tys. zł) oraz brak konieczności posiadania jakichkolwiek innych produktów banku.

W porównaniu do bliźniaczo podobnej oferty konkurencyjnego banku, Konto Mocno Oszczędnościowe wygrywa przede wszystkim możliwością darmowych wypłat na konto osobiste.

Jeśli jednak chciałbyś przed podjęciem decyzji mieć pełen obraz aktualnej sytuacji na rynku kont oszczędnościowych, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem.

Z ostatniej chwili

 • 13.12.2018 17:38

  Kolejna okazja dla nowych klientów mBanku. Tym razem za otwarcie eKonta i aktywne korzystanie z rachunku możecie zdobyć 140 zł.

 • 13.12.2018 08:14

  Aktywuj automatyczne e-płatności z karty Mastercard za usługi Vectry, a nawet 30 zł wróci na rachunek Twojej karty.

 • 12.12.2018 16:41

  Jeśli korzystasz z programu lojalnościowego sieci Biedronka, możesz otrzymać bon na 400 zł do wydania w sklepach tej sieci.

 • 12.12.2018 13:58

  Dzięki promocji "Konto na zakupy" nowi posiadacze Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas mogą zyskać nawet 200 zł za aktywne korzystanie z rachunku.

 • 12.12.2018 10:16

  Zamawiasz taksówkę w aplikacji iTaxi - płacisz za przejazd Google Pay - oszczędzasz. I tak 3 razy. Maksymalnie możesz zaoszczędzić nawet 60 zł.

 • 11.12.2018 14:04

  Głodny? Skorzystaj z PizzaPortal, zapłać Visa Checkout i ciesz się nie tylko posiłkiem, ale i rabatem w wysokości 10 zł.

 • 11.12.2018 11:52

  Alior Bank przedłużył termin obowiązywania jednej z korzyści Konta Jakże Osobistego. 3% na koncie oszczędnościowym dostępne będzie do 31.12.2019 r.

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.