Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończona.

2,7% przez 4 miesiące na eKoncie oszczędnościowym na nowe środki w mBanku

2,7% przez 4 miesiące na eKoncie oszczędnościowym na nowe środki w mBanku
Spis treści

mBank do tej pory nie miał się czym pochwalić, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe. Jedyną godną uwagi propozycją oszczędnościową był rachunek Moje Cele, jednak służy on do regularnego oszczędzania. To dlatego szczególnie cieszy nas nowa propozycja mBanku - eKonto oszczędnościowe na nowe środki, na którym można obecnie zyskać 2,7 lub 2,3% w skali roku.

Oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 4 miesiące od założenia lub modyfikacji eKonta oszczędnościowego w ofercie specjalnej. Z propozycji możesz skorzystać do 3 lutego 2020 r.

2,7% tylko dla posiadaczy mKonta intensive

mBank postanowił wprowadzić różne stawki na swoim promocyjnym rachunku w zależności od tego, jaki rachunek osobisty posiada klient.

  • Jeśli korzystasz z mKonta intensive, Twoje środki do 500 tys. zł zostaną objęte stawką 2,7% w skali roku.
  • Jeśli posiadasz w mBanku inny rachunek osobisty np. eKonto osobiste, środki wpłacone w ramach oferty specjalnej będą oprocentowane na 2,3% rocznie.

Oprocentowanie wyższych kwot jest już dużo niższe. Środki od 500 do 600 tys. zł oprocentowane są na 0,4%, natomiast nadwyżka ponad 600 tys. zł - stawką 0,7%.

Nowe środki, czyli?

Istotną kwestią w tej ofercie jest definicja nowych środków. Bank określa je jako różnicę między sumą Twoich pieniędzy na dzień złożenia wniosku o promocyjne eKonto oszczędnościowe i kwotą Twoich środków na dzień 30 września 2019 r. Do obliczania nowych środków brane są pod uwagę kwoty zgromadzone na kontach osobistych, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem, a także na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w złotych.

Przykładowo, jeśli na dzień składania wniosku posiadasz w mBanku 10 tys. zł, a 30 września 2019 r. stan Twojego konta wynosił 5 tys. zł, to Twoje nowe środki wyniosą 5 tys zł.

Co ważne, nowe środki obliczane są codziennie, dlatego każda zmiana na posiadanych przez nas rachunkach czy lokatach może wpłynąć na wysokość odsetek.

Jak skorzystać z oferty?

eKonto oszczędnościowe na nowe środki możesz założyć online poprzez stronę mBanku. Jeśli posiadasz już rachunek oszczędnościowy w tej instytucji, możesz go jednorazowo zmodyfikować i skorzystać z promocyjnego oprocentowania.

Jeśli jesteś nowym klientem mBanku, w pierwszej kolejności powinieneś założyć rachunek osobisty, a następnie skorzystać z promocji na koncie oszczędnościowym.

O tym pamiętaj

Jeśli środki wpłacone na eKonto oszczędnościowe nie spełnią warunku nowych środków, zostaną objęte standardową stawką, podobnie jak po zakończeniu 4-miesięcznego okresu podwyższonego, specjalnego oprocentowania. Podstawowa stawka na rachunku oszczędnościowym w mBanku to 0,4% dla kwot do 99 999,99 zł, a dla nadwyżki - 0,7% w skali roku.

Co do opłat, to prowadzenie eKonta oszczędnościowego jest bezpłatne. Pierwszy przelew w miesiącu (zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny) możesz wykonać za darmo, każdy kolejny będzie Cię kosztował 9 zł.

Uwaga: W trakcie trwania oferty specjalnej nie możesz zmienić wariantu konta osobistego. Wiążące jest wtedy, jaki rachunek posiadałeś w momencie złożenia wniosku o promocyjne eKonto oszczędnościowe.

Regulamin promocji znajdziesz pod tym adresem.

Kilka słów o rachunkach w mBanku

W tym miejscu warto wspomnieć nieco o kontach osobistych z oferty mBanku.

mKonto intensive to rachunek z wysoką opłatą za prowadzenie - 49,5 zł. Na szczęście tego kosztu można uniknąć, zapewniając miesięczne wpływy na konto w kwocie min. 7 tys. zł lub lokując w mBanku na kontach i lokatach przynajmniej 100 tys. zł. Jak widzisz, korzystając z promocji eKonta oszczędnościowego, obsługa mKonta intensive może być dla Ciebie darmowa!

Posiadacze tego konta nie płacą również za 3 pierwsze przelewy natychmiastowe w miesiącu, używanie karty debetowej (z wyjątkiem karty Visa Świat Intensive) i wypłaty z bankomatów na całym świecie. Dodatkowo mogą oni korzystać z innych przywilejów, np. priorytetowej obsługi w mLinii czy bezpłatnego wsparcia asystenta Concierge.

eKonto osobiste

eKonto osobiste to podstawowy rachunek w mBanku. Jest prowadzony bezpłatnie, a opłaty za kartę debetową (7 zł) unikniesz, dokonując tylko jednej płatności "plastikiem" w miesiącu. Wypłaty z bankomatów kwot poniżej 100 zł obciążone są opłatą 2,5 zł, zatem warto wypłacać tu większe nominały, aby uniknąć tej prowizji.

Miła niespodzianka od mBanku

Musimy przyznać, że oferta mBanku mile nas zaskoczyła. 2,7% dla 500 tys. zł prezentuje się całkiem solidnie i z pewnością zainteresuje wielu potencjalnych klientów. Niektórych może odstraszać fakt, że taka stawka obowiązuje tylko razem z drogim mKontem intensive, jednak wpłacając na konto oszczędnościowe min.100 tys. zł, unikniemy opłaty za prowadzenie ROR-u, a zyskamy dużo więcej niż odsetki z naszych oszczędności.