Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim nieustająco z oprocentowaniem 2,5%

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim nieustająco z oprocentowaniem 2,5%

Należy pochwalić ING, że podwyższając oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego, myśli nie tylko o nowych klientach, ale i tych obecnych. Obie grupy skorzystają z tej promocji, choć na nieco innych warunkach.

Termin jest jednakowy. Oferty obowiązują do 8 maja 2019 r.

„Bonus na start” dla nowych klientów

Z oferty „Bonus na start” mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy od 7 marca 2019 r. nie posiadali w ING Otwartego Konta Oszczędnościowego (również w wersji Direct i Premium) lub Dream Saver i założą w tym banku swój pierwszy rachunek oszczędnościowy.

Bank od dawna zachęca do aktywnego i systematycznego oszczędzania, dlatego do udziału w promocji dopuszcza też te osoby, które posiadają już któryś z wymienionych rachunków, ale nie korzystały z nich w ostatnich kilkunastu miesiącach (od 7 marca 2018 r. nie dokonały żadnej wpłaty, a saldo ich konta w ostatnim roku nie przekroczyło 10 zł).

Do tego, by bank zaczął naliczać odsetki w wysokości 2,5% w skali roku, wystarczy otworzyć OKO i wpłacić na nie pieniądze. Kwoty do 100 tys. zł będą objęte wspomnianym oprocentowaniem przez 4 miesiące od otwarcia rachunku.

Regulamin oferty znajdziesz tutaj.

"OKO Bonus" dla obecnych klientów

Identyczne warunki przewidziane są dla obecnych posiadaczy rachunków oszczędnościowych w ING. Jedyna różnica to fakt, że w ich przypadku oprocentowanie 2,5% obejmie tzw. nowe środki.

Dla ułatwienia klientowi zorientowania się, jakim oprocentowaniem objęte są jego środki, bank wymaga, by oprócz "podstawowego" rachunku OKO otworzyć kolejny rachunek - OKO Bonus. Można na niego wpłacać „nowe środki”, czyli kwoty będące nadwyżką ponad saldo na wszystkich rachunkach klienta na dzień 5 marca 2019 r.

Regulamin promocji „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” jest dostępny tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Środki przekraczające 100 000 zł (niezależnie od tego, czy mowa o „nowych środkach, czy po prostu o saldzie OKO) są oprocentowane na poziomie standardowym, czyli 0,7% w skali roku.

Otwarcie i prowadzenie OKO jest bezpłatne. Bez ograniczeń i zawsze za darmo możesz przelewać środki z OKO na inne Twoje rachunki w ING. Nie zapłacisz również za pierwszą wpłatę/wypłatę gotówki w "miesiącu" (okres jest liczony od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego) oraz za pierwszy przelew zewnętrzny. Wykonanie tych operacji drugi i kolejny raz w "miesiącu" będzie Cię kosztowało 9 zł.

Pełną analizę Otwartego Konta Oszczędnościowego znajdziesz tutaj.

Sięgnij także po nagrodę za otwarcie konta osobistego

Zachęcamy, byś nie poprzestał tylko na bonusie w postaci podwyższonego oprocentowania na OKO. Przemyśl propozycję ING dotyczącą otwarcia także rachunku osobistego. Jeśli zrobisz to do 31 marca 2019 r., możesz zyskać nawet 140 zł premii za aktywne korzystanie z Konta z Lwem Direct (wersja internetowa, praktycznie bezpłatna) lub Komfort (opłata za prowadzenie rachunku wynosi 12 zł/miesiąc).

Rozpoczęcie współpracy z ING Bankiem Śląskim może Ci przynieść niezłe profity. Potem też możesz liczyć na nagrody - bank często organizuje promocje dla swoich klientów, zapraszając wybrane osoby do udziału w akcjach specjalnych, np. dotyczących korzystania z nowoczesnych płatności typu Google Pay czy Blik.

Warto podkreślić, że nielimitowana liczba darmowych z przelewów z OKO na ROR proponowana przez ING, to ewenement. W praktyce oznacza, że wszystkie Twoje środki mogą być cały czas oprocentowane na 0,7% w skali roku, o ile będziesz je trzymał na OKO i przesyłał na ROR tylko wtedy, gdy będziesz dokonywał przelewów wewnętrznych lub szedł na zakupy.

To tylko nasza podpowiedź. Decyzja należy jednak do Ciebie.