Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim wciąż z oprocentowaniem 2,5%

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim wciąż z oprocentowaniem 2,5%

ING Bank Śląski konsekwentnie zachęca do lokowania środków na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO). Ponownie możesz się cieszyć przez 4 miesiące podwyższonym do 2,5% w skali roku oprocentowaniem środków do 100 tys. zł.

Istotnym atutem propozycji ING Banku Śląskiego jest umożliwienie skorzystania z atrakcyjnego oprocentowania oszczędności zarówno nowym, jak i obecnym jego klientom

Okres obowiązywania oferty dla obu grup jest jednakowy - można z niej skorzystać do 2 lipca 2019 r. - ale nieco inne są warunki uprawniające do uzyskania podwyższonego oprocentowania.

Dla nowych klientów „Bonus na start"

Akcja adresowana do nowych klientów odbywa się pod hasłem „Bonus na start”. Mogą w niej wziąć udział Ci, którzy od 9 maja 2019 r. nie posiadali w ING Otwartego Konta Oszczędnościowego (również w wersji Direct i Premium) lub Dream Saver i założą w tym banku swój pierwszy rachunek oszczędnościowy.

W grupie "nowych klientów" mieszczą się także osoby, które co prawda mają już któryś z wymienionych rachunków, ale nie korzystały z nich w ostatnich kilkunastu miesiącach (od 9 maja 2018 r. nie dokonały żadnej wpłaty lub wypłaty, a saldo ich konta w ostatnim roku nie przekroczyło 10 zł).

Tacy "nieaktywni" klienci zostaną objęci promocją, jeśli wpłacą na OKO nowe środki. Ci, którzy nie mieli dotąd rachunku oszczędnościowego w ING, muszą go najpierw założyć i następnie wpłacić pieniądze. Kwoty do 100 tys. zł będą objęte oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 4 miesiące od otwarcia konta oszczędnościowego.

Bank przekaże należne odsetki na Twoje OKO nazajutrz po zakończeniu 4-miesięcznego okresu promocyjnego.

Regulamin oferty znajdziesz tutaj.

Promocja dla obecnych klientów

2,5% w skali roku przez 4 miesiące dla kwot do 100 tys. zł na swoich Otwartych Konta Oszczędnościowych mogą także otrzymać obecni klienci banku, muszą jednak wpłacić do ING Banku Śląskiego "nowe środki". Podwyższone oprocentowanie będzie dotyczyło właśnie tych środków. Pieniądze muszą się znaleźć na specjalnie w tym celu założonym koncie oszczędnościowym OKO Bonus.

Regulamin promocji „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” jest dostępny tutaj. Precyzuje on, że "nowe środki" to nadwyżka ponad saldo na wszystkich rachunkach klienta na dzień 5 marca 2019 r.

Odsetki otrzymasz najpóźniej 5. dnia roboczego po zakończeniu 4-miesięcznego okresu promocyjnego na Twoje "zwykłe" OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Środki przekraczające 100 000 zł (niezależnie od tego, czy mowa o „nowych środkach", czy po prostu o saldzie OKO) są oprocentowane na poziomie standardowym, czyli 0,7% w skali roku. Tak będzie do 2 lipca 2019 r. Po tym dniu oprocentowanie Otwartych Kont Oszczędnościowych nieobjętych promocją oraz kwot przekraczających 100 000 zł będzie wynosiło 0,5%.

Otwarcie i prowadzenie OKO jest bezpłatne. Bez ograniczeń i zawsze za darmo możesz przelewać środki z OKO na inne Twoje rachunki w ING. Nie zapłacisz również za pierwszą wpłatę/wypłatę gotówki w "miesiącu" (okres jest liczony od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego) oraz za pierwszy przelew zewnętrzny. Wykonanie tych operacji drugi i kolejny raz w "miesiącu" będzie Cię kosztowało 9 zł.

Pełną analizę Otwartego Konta Oszczędnościowego znajdziesz tutaj.

Wyższe oprocentowanie OKO to nie wszystko

Zachęcamy, byś nie poprzestał tylko na bonusie w postaci podwyższonego oprocentowania na OKO. Zastanów się też nad propozycją ING dotyczącą otwarcia rachunku osobistego. Jeśli zrobisz to do 30 czerwca 2019 r., możesz zyskać nawet 140 zł premii za aktywne korzystanie z konta.

Dalsza współpraca z ING Bankiem Śląskim też może być opłacalna. Co pewien czas bank organizuje promocje dla swoich klientów, o których informuje w bankowości elektronicznej. Możesz zostać zaproszony do akcji związanej z przeniesieniem do ING swojego wynagrodzenia, dokonywaniem płatności telefonem czy dotyczącej innej aktywności.

Dodajmy, że nielimitowana liczba darmowych z przelewów z OKO na ROR zapisana w ofercie ING to unikat. Przekładając to na aspekt praktyczny, można powiedzieć, że wszystkie Twoje środki mogą być cały czas oprocentowane na 0,7% w skali roku. Musisz tylko pamiętać, by po zasileniu ROR przesłać pieniądze na OKO i wycofać je stamtąd dopiero wtedy, gdy będziesz chciał z nich skorzystać.

Z ostatniej chwili

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

 • 13.05.2019 17:11

  Tym razem za założenie Konta Otwartego na Ciebie z oferty BNP Paribas można zdobyć 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

 • 9.05.2019 10:09

  Kolejna promocja dla zaproszonych klientów ING. Tym razem możesz zdobyć 40 zł za płatności telefonem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.