Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

29 sierpnia 2019 r. obie oferty promocyjne na Otwartym Koncie Oszczędnościowym zostały przedłużone. O warunkach aktualnych edycji piszemy tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim niezmiennie z oprocentowaniem 2,5%

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim niezmiennie z oprocentowaniem 2,5%

Słowa pochwały dla ING Banku Śląskiego należą się też za fakt, że prawo do uzyskania atrakcyjnego oprocentowania oszczędności przysługuje zarówno nowym, jak i obecnym klientom.

Okres obowiązywania oferty dla obu grup jest jednakowy - można z niej skorzystać do 28 sierpnia 2019 r. Nieco inne są tylko warunki uprawniające do uzyskania podwyższonego oprocentowania.

„Bonus na start" dla nowych klientów

Zacznijmy od przedstawienia akcji dla nowych klientów, która odbywa się pod hasłem „Bonus na start”. Mogą w niej wziąć udział Ci, którzy od 3 lipca 2019 r. nie posiadali w ING Otwartego Konta Oszczędnościowego (również w wersji Direct i Premium) lub Dream Saver i założą w tym banku swój pierwszy rachunek oszczędnościowy.

W grupie "nowych klientów" mieszczą się także osoby, które co prawda mają już któryś z wymienionych rachunków, ale nie korzystały z nich w ostatnich kilkunastu miesiącach (od 3 lipca 2018 r. nie dokonały żadnej wpłaty lub wypłaty, a saldo ich konta w ostatnim roku nie przekroczyło 10 zł).

Tacy "nieaktywni" klienci zostaną objęci promocją, jeśli wpłacą na OKO nowe środki. Ci, którzy nie mieli dotąd rachunku oszczędnościowego w ING, muszą go najpierw założyć i następnie wpłacić pieniądze. Kwoty do 100 tys. zł będą objęte oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 4 miesiące od otwarcia konta oszczędnościowego.

Bank przekaże należne odsetki na Twoje OKO nazajutrz po zakończeniu 4-miesięcznego okresu promocyjnego. Regulamin oferty "Bonus na start" znajdziesz tutaj.

Zasady akcji dla obecnych klientów

Z podwyższonego do 2,5% w skali roku oprocentowania mogą też skorzystać obecni klienci ING Banku Śląskiego. Również dla nich będzie ono obowiązywało przez 4 miesiące i dotyczyło kwot do 100 tys. zł. W przypadku tej grupy konieczne jest wpłacenie do ING Banku Śląskiego "nowych środków" i to właśnie nich będzie dotyczyło promocyjne oprocentowanie. Pieniądze muszą się znaleźć na specjalnie w tym celu założonym koncie oszczędnościowym OKO Bonus.

Zgodnie z regulaminem, "nowe środki" to nadwyżka ponad saldo na wszystkich rachunkach klienta na dzień 1 lipca 2019 r.

Odsetki otrzymasz najpóźniej 5. dnia roboczego po zakończeniu 4-miesięcznego okresu promocyjnego na Twoje "zwykłe" OKO. Regulamin oferty "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" znajdziesz tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Środki przekraczające 100 000 zł (niezależnie od tego, czy mowa o „nowych środkach", czy po prostu o saldzie OKO) są oprocentowane na poziomie standardowym, czyli 0,5% w skali roku.

Warto podkreślić, że bank nie stawia żadnych ograniczeń w zakresie przelewania pieniędzy z OKO na inne Twoje rachunki w ING. Przelewów zewnętrznych dotyczą warunki podobne do tych, jakie obowiązują w innych bankach - pierwszy w miesiącu (liczonym od 29 dnia do 28 dnia następnego miesiąca) jest bezpłatny, a każdy kolejny kosztuje 9 zł.

Wyższe oprocentowanie + bonusy w promocjach

Zastanawiając się nad tą propozycją ING Banku Śląskiego, powinieneś wiedzieć, że bank często organizuje promocje związane z założeniem konta osobistego oraz ciekawe akcje dla swoich klientów, do udziału w których zachęca w wiadomościach sms lub w bankowości elektronicznej. Dotyczą one przeniesienia wynagrodzenia, sięgnięcia po kartę kredytową czy korzystania z określonych metod płatności czy innych aktywności. Spójrz, co aktualnie możesz otrzymać od ING.

Zauważ, że wspomniany brak ograniczeń w wypłatach z OKO na inny rachunek jego posiadacza prowadzony w ING oznacza, że niemal wszystkie Twoje środki mogą być oprocentowane na 0,5% w skali roku. Niby niewiele, ale w skali roku uzbiera się kilka złotych. Wystarczy tylko, byś nie trzymał pieniędzy na rachunku osobistym (ROR), ale przesyłał je na OKO, skąd przelejesz je z powrotem na ROR w razie potrzeby.