Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim ponownie z oprocentowaniem 2,5%

Aldona Derdziak

W swoich tekstach wykorzystuje zdobyte wykształcenie ekonomiczne i polonistyczne. Produkty bankowe nie mają przed nią tajemnic. Jej hobby to gry planszowe.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim ponownie z oprocentowaniem 2,5%

Pamiętajmy, że mówimy tak naprawdę o dwóch ofertach. Pierwszą jest „Bonus na start”, która dotyczy nowych klientów banku. Druga to „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus”, skierowana do obecnych klientów. Obie oferty po przedłużeniu obowiązują do 6 marca 2019 r.

Nie jesteś klientem ING? Skorzystaj z „Bonusu na start”!

Z oferty „Bonus na start” mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy od 20 grudnia 2018 r. nie posiadali w ING Otwartego Konta Oszczędnościowego (również w wersji Direct i Premium) lub Dream Saver i założą w tym banku swój pierwszy rachunek oszczędnościowy.

Bank dopuszcza też te osoby, które co prawda posiadają któryś z wymienionych rachunków, ale nie wykazywały się na nim aktywnością (od 20 grudnia 2017 r. nie dokonały żadnej wpłaty, a saldo ich konta w ostatnim roku nie przekroczyło 10 zł).

Po otwarciu OKO wystarczy po prostu wpłacić na nie środki – do wysokości 100 tys. zł będą one oprocentowane na poziomie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące od otwarcia rachunku.

Regulamin oferty znajdziesz tutaj.

Alternatywa dla obecnych klientów

Na podobne warunki mogą liczyć również obecni posiadacze rachunków oszczędnościowych w ING; z tą różnicą, że w ich przypadku oprocentowanie 2,5% obejmie tzw. nowe środki.

Konieczne będzie otwarcie kolejnego rachunku, tym razem OKO Bonus. „Nowymi środkami” jest w tym przypadku nadwyżka ponad saldo na wszystkich rachunkach na dzień 18 grudnia 2018 r.

Regulamin promocji „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” jest dostępny tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Środki przekraczające 100 tys. zł (niezależnie od tego, czy mowa o „nowych środkach, czy po prostu o saldzie OKO) będą oprocentowane na poziomie standardowym, czyli 0,7% w skali roku.

Otwarcie i prowadzenie OKO jest bezpłatne. Nie zapłacisz również za pierwszą wpłatę gotówki w miesiącu oraz za pierwszy przelew zewnętrzny. Wykonanie tych operacji drugi i kolejny raz w miesiącu będzie Cię kosztować 9 zł. Bez ograniczeń i zawsze za darmo możesz za to przelewać środki z OKO na inne Twoje rachunki w ING.

Pełną analizę Otwartego Konta Oszczędnościowego znajdziesz tutaj.

A może również konto osobiste w promocji?

Naszym zdaniem warto pójść za ciosem i – choć nie jest to konieczne do uzyskania podwyższonego oprocentowania - zastanowić się nad otwarciem również rachunku osobistego. Do 31 grudnia 2018 r. możesz bowiem zyskać nawet 140 zł premii za aktywne korzystanie z Konta z Lwem Direct lub Komfort.

Jak widać, pakiet produktów konto osobiste + konto oszczędnościowe może Ci przynieść niemały zysk. Jeśli dodamy do tego, że między tymi rachunkami będziesz mógł dokonywać bezpłatnych transferów, to wybór wydaje się dość prosty. Decyzja należy jednak do Ciebie.