Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończyła się 6 maja 2020 r. Obecnie trwa jej kolejna edycja ze zmienionymi warunkami.

2,5% do 100 tys. zł przez 4 miesiące na OKO. Ciąg dalszy popularnej promocji w ING Banku Śląskim

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska

Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.

2,5% do 100 tys. zł przez 4 miesiące na OKO. Ciąg dalszy popularnej promocji w ING Banku Śląskim

Odświeżona promocja ING, dokładnie tak samo jak w poprzednich edycjach, składa się z dwóch elementów: oferty specjalnej „Bonus na start” oraz "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus". Pierwsza propozycja skierowana jest do nowych klientów banku, druga – do osób, które już korzystają z produktów ING.

Niezależnie od tego, czy jesteś już klientem tej instytucji, czy też nie, warunki prowadzenia OKO z promocyjnym oprocentowaniem 2,5% są takie same; obowiązują przez 4 miesiące i dotyczą kwoty do 100 tys. zł.

Obie oferty specjalne trwają do 6 maja 2020 r.

„Bonus na start”: 2,5% dla nowych klientów

Trzeba przyznać, że ING Bank Śląski dość elastycznie definiuje „nowego klienta”; w obecnej edycji promocji jest to osoba, która od 6 marca 2020 r. nie posiadała w tej instytucji Otwartego Konta Oszczędnościowego (w tym Direct i Premium) oraz rachunku Dream Saver.

I tu ciekawostka: w tej definicji mieszczą się także ci, którzy co prawda posiadają już OKO, ale w zasadzie z niego nie korzystają, tj.:

  1. Po 6 marca 2019 r. nie zrealizowali żadnej wpłaty lub wypłaty oszczędności z OKO, a także
  2. W ciągu ostatniego roku (od 6 marca 2019 r. do 5 marca 2020 r.) średnie saldo na ich koncie oszczędnościowym nie było wyższe niż 10 zł.

Regulamin najnowszej edycji akcji "Bonus na start" znajdziesz tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus: 2,5% dla obecnych klientów

Banki, które przygotowują oferty promocyjne o takich samych warunkach zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, należą do mniejszości – tym bardziej należy pochwalić ING za to, że nie „dyskryminuje” tej drugiej grupy.

Osoby, które już posiadają OKO i nawet aktywnie z niego korzystają, także mogą zyskać 2,5% przez 4 miesiące. Warunkiem jest założenie kolejnego rachunku: OKO Bonus, na który należy wpłacić „nowe środki” – maks. 100 tys. zł.

Oszczędności podlegać będą promocyjnemu oprocentowaniu od chwili otwarcia wersji Bonus (nie zaś od momentu wpłaty środków, nie należy więc z tym zwlekać).

„Nowe środki” – czyli co?

W regulaminie akcji jako „nowe środki” określono nadwyżkę ponad saldo na wszystkich produktach depozytowych na dzień 2 marca 2020 r. Bank nie bierze pod uwagę środków zgromadzonych na koncie osobistym, IKZE i rachunku Smart Saver.

Jeżeli 2 marca na swoim dotychczasowym OKO lub lokacie posiadałeś np. 25 tys. zł, to promocyjnym oprocentowaniem objęte będą wszystkie oszczędności ponad tę kwotę. A co w sytuacji, kiedy wypłacałeś środki już po badaniu salda? Odpowiedź przedstawiamy na przykładzie:

oprocentowanie środków na OKO Bonus dla obecnego klienta ING Banku Śląskiego
Kliknij, aby powiększyć

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim: co warto o nim wiedzieć?

OKO to bardzo tani i przystępny rachunek oszczędnościowy. Jego ogromną zaletą, poza brakiem opłat za prowadzenie, jest nielimitowana pula darmowych przelewów wewnętrznych, zlecanych np. na konto osobiste w ING:

Zwróć uwagę, że standardowe oprocentowanie na OKO jest bardzo niskie – wynosi zaledwie 0,5%. Jeżeli taka stawka Cię nie satysfakcjonuje, po zakończeniu okresu promocji możesz rozejrzeć się za kolejnym ciekawym rachunkiem w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Wygodniej z kontem osobistym

Choć przy zakładaniu OKO nie jest wymagane posiadanie konta osobistego, to warto rozważyć i taką możliwość; sztandarowy rachunek ING Banku Śląskiego, Konto z Lwem Direct, jest zupełnie bezpłatny w prowadzeniu, a co więcej – objęty promocją, w której możesz zyskać 160 zł premii gotówkowej.

Jakby tego było mało, jeszcze przez 2 dni trwa akcja specjalna, w której za wyznaczenie sobie Celu oszczędnościowego w ING możesz otrzymać w banalny sposób kolejne 100 zł.

Ponadto, jak już wspomnieliśmy, przelewy między rachunkami osobistymi a OKO są zupełnie darmowe, co znacznie ułatwia dostęp do oszczędności.

Dobre oprocentowanie dużych kwot

Cieszy nas, że ING Bank Śląski postanowił przedłużyć ofertę specjalną Otwartego Konta Oszczędnościowego. W obecnej edycji, podobnie jak w poprzednich, możesz zyskać 2,5% przez 4 miesiące. Choć stawka ta nie jest najwyższa wśród innych kont oszczędnościowych, to i tak znacznie odbiega od mizernych propozycji wielu innych banków. Co więcej, promocyjnemu oprocentowaniu podlega pokaźna kwota 100 tys. zł.

Jeżeli dodatkowo chcesz zwiększyć swój zysk, rozważ otwarcie wraz z OKO rachunku osobistego w ING: w najbliższym czasie można jeszcze skorzystać z promocji, które przyniosą nowym klientom nawet kilkaset złotych ekstra.