Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Choć grudniowa edycja akcji już się zakończyła, bank od razu wprowadził nową. Szczegóły sprawdź w artykule Ciąg dalszy popularnej promocji w ING Banku Śląskim.

W ING Banku Śląskim bez zmian: 2,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym do 100 000 zł

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

W ING Banku Śląskim bez zmian: 2,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym do 100 000 zł

ING Bank Śląski dba o nowych i obecnych klientów. Przedstawiciele obu grup do 5 marca 2020 r. mogą otrzymać 2,5% w skali roku na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (OKO).

Różnica tkwi w nazwach akcji i warunkach uzyskania podwyższonego oprocentowania. Nowi klienci uczestniczą w promocji "Bonus na start", zaś ci, którzy już współpracują z ING Bankiem Śląskim, mogą przystąpić do akcji "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus". Przyjrzyjmy się bliżej obu propozycjom.

Kto i jak może otrzymać "Bonus na start"?

W regulaminie zapisano, że nowymi klientami są osoby, które od 18 grudnia 2019 r. nie posiadały w ING Banku Śląskim Otwartego Konta Oszczędnościowego (także Direct lub Premium) ani rachunku Dream Saver.

W tej kategorii mieszczą się również osoby, które co prawda są już klientami ING Banku Śląskiego, ale wykazywały się znikomą aktywnością w korzystaniu z konta oszczędnościowego. Regulamin precyzuje, że chodzi o klientów, którzy:

  • po 18 grudnia 2018 r. nie dokonywali żadnej wpłaty/wypłaty środków oraz
  • w ciągu ostatniego roku (od 18 grudnia 2018 r. do 17 grudnia 2019 r.) ich średnie saldo nie przekroczyło 10 zł.

Uczestnicy akcji „Bonus na start” otrzymają dla swoich oszczędności, do kwoty 100 000 zł, oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali roku. Będzie ono obowiązywało przez 4 miesiące od daty otwarcia rachunku oszczędnościowego.

Regulamin najnowszej akcji "Bonus na start" znajdziesz tutaj.

2,5% także dla obecnych klientów

Dokładnie takie same zasady dotyczące naliczania bonusowego oprocentowania przygotowano dla obecnych klientów. Różnica sprowadza się do tego, że trzeba uruchomić Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus i wpłacić na nie "nowe środki", maksymalnie 100 000 zł. One również będą oprocentowane na 2,5% w skali roku przez 4 miesiące, licząc od uruchomienia rachunku.

"Nowe środki" są zdefiniowane w regulaminie jako nadwyżka ponad saldo wszystkich produktów depozytowych (z wyłączeniem konta osobistego, Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego oraz rachunku Smart Saver) klienta w ING Banku Śląskim, jakie zgromadził on na dzień 16 grudnia 2019 r.

Krótko mówiąc, jeżeli 16 grudnia posiadałeś w ING Banku Śląskim na rachunkach oszczędnościowych i/lub lokatach 10 000 zł, to podwyższonym oprocentowaniem zostaną objęte pieniądze ponad tę kwotę.

Regulamin oferty „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” dostępny jest tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Największą zaletą Otwartego Konta Oszczędnościowego z oferty ING Banku Śląskiego jest fakt, że można z niego wykonywać przelewy wewnętrzne bez żadnych ograniczeń. Tym samym masz stale dostęp do pieniędzy, które nieustannie gromadzą dla Ciebie odsetki. W standardowej ofercie nie będą to wielkie kwoty (podstawowe oprocentowanie OKO wynosi 0,5%), ale grosz do grosza i w ciągu roku uzbiera się kilka lub kilkanaście dodatkowych złotówek.

140 zł premii gotówkowej za Konto z Lwem

ING Bank Śląski pozwala korzystać z podwyższonego oprocentowania Otwartego Konta Oszczędnościowego bez zakładania rachunku osobistego. Warto się jednak zastanowić nad posiadaniem ROR-u, gdyż bank jest liderem we wprowadzaniu innowacji związanych z "otwartą bankowością", a obecnie oferuje 140 premii gotówkowej za otwarcie ROR-u.

Atrakcyjne oprocentowanie dla znacznej kwoty

Wysokość promocyjnego oprocentowania w innych bankach stopniowo spada, ale ING Bank Śląski trzyma "poziom" i niezmiennie oferuje 2,5% w skali roku. Warto przy tym zaznaczyć, że bonusowe odsetki są naliczane przez 4 miesiące dla kwot do 100 000 zł. Wyróżnia to ofertę banku na rynku, gdyż konkurencja na ogół proponuje promocyjne oprocentowanie tylko na 3 miesiące i na dodatek dla dużo niższych kwot.

Trzeba też pamiętać o braku obowiązku posiadania konta osobistego w ING Banku Śląskiego oraz o nielimitowanej liczbie przelewów wewnętrznych.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak OKO wypada na tle konkurencji, spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych. Przyda Ci się on także za kilka miesięcy, gdy będziesz się zastanawiał, co zrobić ze swoimi pieniędzmi po zakończeniu promocji na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w ING Banku Śląskim.

Otwórz OKO w ING na 2,5%