Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

2,5% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez 6 miesięcy

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

2,5% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez 6 miesięcy

Po kilku złych informacjach dla oszczędzających, nadeszła niestety kolejna. Bank Pekao postanowił zaoferować posiadaczom kont osobistych tylko 2,5% (dotąd było 3%) na rachunku oszczędnościowym.

Ucieszą się nowi klienci

Najnowsza oferta obowiązuje do 30 czerwca 2019 r. Z podwyższonego oprocentowania ucieszą się klienci, którzy spełniają jeden z dwóch warunków:

  • w okresie od 1 lipca 2018 r. do 31 marca 2019 r. nie posiadali lub nie współposiadali w Banku Pekao żadnego rachunku, (w tym również rachunku lokaty terminowej) LUB
  • co prawda posiadali lub współposiadali we wskazanym okresie konto lub konta, ale suma średnich miesięcznych sald tych rachunków nie przekraczała 50 zł (lub równowartości tej kwoty w walucie obcej).

Warunkiem niezbędnym do skorzystania z oferty jest założenie (lub posiadanie) jednego z kont osobistych z oferty Pekao: Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe. Następnie pozostaje już tylko otwarcie Konta Oszczędnościowego na promocyjnych warunkach. Można tego dokonać w oddziałach banku i placówkach partnerskich.

2,5% przez pół roku, do 30 tys. zł

W promocji bank oferuje oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali roku. Naliczane będzie ono przez 180 dni od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe i obejmie kwotę do 30 tys. zł.

Po upływie 6 miesięcy obowiązywać będzie oprocentowanie zmienne w wysokości 0,7%. Taka sama stawka będzie dotyczyła środków wpłaconych jeszcze w okresie obowiązywania promocyjnych warunków konta, ale przekraczających wspomniany próg 30 tys. zł.

Odsetki będą dopisywane do salda Konta Oszczędnościowego co miesiąc. Posiadając pakiet produktów konto oszczędnościowe + konto osobiste, będziesz mógł bezpłatnie dokonywać przelewów między tymi rachunkami za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay.

Pamiętaj, że możesz otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe na promocyjnych warunkach. Regulamin promocji jest dostępy pod tym adresem.

Konto Przekorzystne

Spośród wymienionych kont osobistych powiązanych z promocyjną ofertą rachunku oszczędnościowego polecamy Konto Przekorzystne - proste w obsłudze, z niewysokimi opłatami, których można uniknąć.

Z dokładnym opisem Konta Przekorzystnego zapoznasz się tutaj.

Uwaga: jeśli jednak zdecydujesz się na otwarcie któregoś z pozostałych kont – Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego – będziesz mógł skorzystać z wersji Premium rachunku oszczędnościowego. Wówczas oprocentowanie 2,5% będzie obejmowało kwotę nie 30 tys., a aż 100 tys. zł. Posiadacze tych rachunków osobistych muszą zdecydować się na jeden konkretny wariant Konta Oszczędnościowego (nie będą mogli korzystać z obu w ramach promocji).

Warto skorzystać

Sytuacja na rynku finansowym skłoniła już kilka banków do niekorzystnych zmian dla oszczędzających. Warto więc gruntownie przemyśleć propozycją Pekao. Tym bardziej, że wpłacone na Konto Oszczędnościowe środki będą objęte promocyjnym oprocentowaniem aż przez 6 miesięcy. Fakt, że pieniądze nie będą "zamrożone" jak na lokacie, też przemawia na korzyść tej oferty - w każdej chwili można je wypłacić i wykorzystać na dowolny cel.

Konkurencyjne oferty kont oszczędnościowych znajdziesz w aktualnym rankingu.