2,5% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez 6 miesięcy

2,5% na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao: do 30 tys. zł przez 6 miesięcy

Niestety ciąg dalszy złych wiadomości dla oszczędzających. Bank Pekao S.A. co prawda przedłużył promocję oprocentowania Konta Oszczędnościowego, ale obniżył je do 2,5% w skali roku. Wyższe odsetki możesz uzyskać przez 6 miesięcy dla kwot do 30 tys. zł.

Po kilku złych informacjach dla oszczędzających, nadeszła niestety kolejna. Bank Pekao postanowił zaoferować posiadaczom kont osobistych tylko 2,5% (dotąd było 3%) na rachunku oszczędnościowym.

Ucieszą się nowi klienci

Najnowsza oferta obowiązuje do 30 czerwca 2019 r. Z podwyższonego oprocentowania ucieszą się klienci, którzy spełniają jeden z dwóch warunków:

 • w okresie od 1 lipca 2018 r. do 31 marca 2019 r. nie posiadali lub nie współposiadali w Banku Pekao żadnego rachunku, (w tym również rachunku lokaty terminowej) LUB
 • co prawda posiadali lub współposiadali we wskazanym okresie konto lub konta, ale suma średnich miesięcznych sald tych rachunków nie przekraczała 50 zł (lub równowartości tej kwoty w walucie obcej).

Warunkiem niezbędnym do skorzystania z oferty jest założenie (lub posiadanie) jednego z kont osobistych z oferty Pekao: Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe. Następnie pozostaje już tylko otwarcie Konta Oszczędnościowego na promocyjnych warunkach. Można tego dokonać w oddziałach banku i placówkach partnerskich.

2,5% przez pół roku, do 30 tys. zł

W promocji bank oferuje oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali roku. Naliczane będzie ono przez 180 dni od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe i obejmie kwotę do 30 tys. zł.

Po upływie 6 miesięcy obowiązywać będzie oprocentowanie zmienne w wysokości 0,7%. Taka sama stawka będzie dotyczyła środków wpłaconych jeszcze w okresie obowiązywania promocyjnych warunków konta, ale przekraczających wspomniany próg 30 tys. zł.

Odsetki będą dopisywane do salda Konta Oszczędnościowego co miesiąc. Posiadając pakiet produktów konto oszczędnościowe + konto osobiste, będziesz mógł bezpłatnie dokonywać przelewów między tymi rachunkami za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay.

Pamiętaj, że możesz otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe na promocyjnych warunkach. Regulamin promocji jest dostępy pod tym adresem.

Konto Przekorzystne

Spośród wymienionych kont osobistych powiązanych z promocyjną ofertą rachunku oszczędnościowego polecamy Konto Przekorzystne - proste w obsłudze, z niewysokimi opłatami, których można uniknąć.

Z dokładnym opisem Konta Przekorzystnego zapoznasz się tutaj.

Uwaga: jeśli jednak zdecydujesz się na otwarcie któregoś z pozostałych kont – Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego – będziesz mógł skorzystać z wersji Premium rachunku oszczędnościowego. Wówczas oprocentowanie 2,5% będzie obejmowało kwotę nie 30 tys., a aż 100 tys. zł. Posiadacze tych rachunków osobistych muszą zdecydować się na jeden konkretny wariant Konta Oszczędnościowego (nie będą mogli korzystać z obu w ramach promocji).

Warto skorzystać

Sytuacja na rynku finansowym skłoniła już kilka banków do niekorzystnych zmian dla oszczędzających. Warto więc gruntownie przemyśleć propozycją Pekao. Tym bardziej, że wpłacone na Konto Oszczędnościowe środki będą objęte promocyjnym oprocentowaniem aż przez 6 miesięcy. Fakt, że pieniądze nie będą "zamrożone" jak na lokacie, też przemawia na korzyść tej oferty - w każdej chwili można je wypłacić i wykorzystać na dowolny cel.

Konkurencyjne oferty kont oszczędnościowych znajdziesz w aktualnym rankingu.

Z ostatniej chwili

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

 • 13.05.2019 17:11

  Tym razem za założenie Konta Otwartego na Ciebie z oferty BNP Paribas można zdobyć 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

 • 9.05.2019 10:09

  Kolejna promocja dla zaproszonych klientów ING. Tym razem możesz zdobyć 40 zł za płatności telefonem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.