Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończyła się 20 maja 2020 r. Obecnie bank Pekao proponuje Lokatę PeoPay 3% dostępną po założeniu Konta Przekorzystnego.

2,5% na 4 miesiące do 30 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao SA

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

2,5% na 4 miesiące do 30 tys. zł na Koncie Oszczędnościowym w Banku Pekao SA

Ruch Rady Polityki Pieniężnej sprawił, że banki tną oprocentowanie depozytów, także w ramach promocji kont oszczędnościowych. Bank Pekao SA zdecydował, że bonusowe odsetki na Koncie Oszczędnościowym będą wynosiły 2,5% dla kwot do 30 tys. zł (oszczędności powyżej tej kwoty oprocentowane są na poziomie 0,3%). Czas obowiązywania oferty specjalnej pozostał bez zmian - nadal wynosi 4 miesiące.

Jeżeli interesuje Cię lokowanie wyższych kwot, Pekao również ma dla Ciebie propozycję: promocyjne 2,5% na Koncie Oszczędnościowym Premium – do 100 tys. zł.

Uzyskanie premiowego oprocentowania wymaga otwarcia nie tylko Konta Oszczędnościowego, ale również rachunku osobistego w Pekao SA.

Akcja "2,5% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium” trwa do 20 maja 2020 r.

Tylko dla nowych klientów

Promocja Banku Pekao SA dedykowana jest osobom, które od dłuższego czasu nie posiadały w tej instytucji żadnego rachunku ani lokaty – dokładnie od 1 stycznia 2019 r. do 31 marca 2020 r. Warunek ten obejmuje również współposiadaczy kont.

Od tej zasady jest jeden wyjątek: jeżeli w podanym okresie posiadałeś jakikolwiek rachunek w Pekao (konto lub lokatę), ale suma średnich miesięcznych sald na tych rachunkach w każdym z miesięcy podanego okresu nie przekraczała 50 zł (lub równowartości tej kwoty w walutach obcych), to także możesz wziąć udział w promocji i zyskać 2,5% na rachunku oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe wyłącznie z rachunkiem osobistym

Otwarcie rachunku oszczędnościowego w promocji uzależnione jest od posiadania konta osobistego w Banku Pekao: Konta Przekorzystnego, Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego.

Standardowym rachunkiem osobistym Pekao jest Konto Przekorzystne: funkcjonalne, a jednocześnie tanie w prowadzeniu:

Jak widzisz, dla osób do 26. roku życia Konto Przekorzystne jest praktycznie darmowe. Ale i później podstawowych opłat i prowizji można z łatwością uniknąć; wystarczy, że na rachunek będzie wpływało min. 500 zł miesięcznie oraz zostanie wykonana jedna transakcja kartą.

2,5% na Koncie Oszczędnościowym

Po założeniu rachunku osobistego przyjdzie kolej na otwarcie Konta Oszczędnościowego w promocji. Możesz to zrobić w oddziale lub w placówce partnerskiej banku.

Promocyjne oprocentowanie na poziomie 2,5% będzie obowiązywało przez 120 dni od chwili podpisania umowy o Konto Oszczędnościowe. Po upływie 4 miesięcy obowiązywać będzie standardowa stawka w wysokości 0,3%.

Należy zwrócić uwagę, że każdy przelew wewnętrzny zrealizowany przez „zwykłą” bankowość internetową to koszt aż 7 zł. Prowizji tej unikniesz, zlecając przelew w bankowości mobilnej (przez smartfona).

W promocji możesz otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe. Regulamin akcji znajdziesz tutaj.

Oferta premium: 2.5% do 100 tys. zł

Dla osób poszukujących możliwości ulokowania wyższych kwot na atrakcyjny procent Bank Pekao przygotował specjalną ofertę: 2,5% na Koncie Oszczędnościowym Premium dla środków do 100 tys. zł.

Rachunek Premium możesz otworzyć wyłącznie z Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym. Niestety, ofert nie można łączyć, dlatego już na wstępie powinieneś zdecydować, która wersja promocji bardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Nadal atrakcyjne oprocentowanie

Tego, że obniżenie oprocentowania dotknie nie tylko depozytów ze standardowej oferty, ale i tych promocyjnych, można się było spodziewać. Bank Pekao SA ściął bonusowe odsetki na Koncie Oszczędnościowym dokładnie o tyle, o ile Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe, czyli o 0,5 p.p.

Mimo wszystko, jeżeli szukasz dobrego rachunku osobistego, który można powiązać z ciekawym kontem oszczędnościowym, to zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na propozycję Banku Pekao.

Załóż konto na stronie promocji