Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Od 19 września 2019 r. trwa 10. edycja promocji Konta Mocno Oszczędnościowego, w której warunki oferty uległy zmianie. Szczegóły opisujemy w tym tekście.

Niezmiennie 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Niezmiennie 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Wiele osób dostrzega bardzo mocno rosnące ceny, NBP zapewnia, że inflacja jest w założonej "normie", a oszczędzający głowią się nad zapewnieniem swoim środkom "bezpiecznej przystani", która przyniesie atrakcyjny zysk. Staramy się im w tym pomóc, przygotowując zestawienie najlepszych lokat i ranking kont oszczędnościowych. Na bieżąco informujemy też o nowościach pojawiających się na rynku.

Oto kolejna - Alior Bank utrzymał podwyższone do 2,5% w skali roku oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego. Dotyczy ono przez 3 miesiące nowych środków do kwoty 100 tys. zł. Na dodatek nie jest konieczne zakładanie konta osobistego w Alior Banku. Oferta jest więc dostępna praktycznie dla każdego.

Jedyne ograniczenie dotyczy liczby rachunków: możesz posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Obecna, 9. już edycja, potrwa do 11 września 2019 r. To ostatni dzień, w którym możesz wpłacić nowe środki, by zostały one objęte promocyjnym oprocentowaniem.

"Nowe środki" - co to oznacza?

Podwyższonym oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 3 miesiące objęte są nowe środki (licząc od dnia ich wpływu) do kwoty 100 tys. zł.

Konieczne jest więc wyjaśnienie, czym są dla Alior Banku „nowe środki”. W praktyce jest to kwota stanowiąca nadwyżkę ponad saldo na wszystkich kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (również w walutach obcych, po przeliczeniu na PLN) w tym banku ustalone 19 lipca 2019 r.

Konto Mocno Oszczędnościowe - krótka charakterystyka

Jak wspomnieliśmy, promocyjne warunki obowiązują przez 3 miesiące (licząc od daty wpływu "nowych środków"). Po tym okresie oraz dla kwot przekraczających 100 tys. zł i "starych środków" obowiązuje oprocentowanie standardowe, wynikające z aktualnej Tabeli Oprocentowania. Jest ono zmienne i ustalane co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. (obecnie to 0,89%).

Warto też zwrócić uwagę na opłaty, jakie mogą się pojawić w związku z posiadaniem rachunku oszczędnościowego. Za jego otwarcie i prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli będziesz korzystał także z konta osobistego w Alior Banku, to przelewów między tymi rachunkami możesz dokonywać do woli i bez żadnych opłat.

Darmowy jest też pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, ale każdy kolejny kosztuje już 8 zł (co jest dość standardową stawką) lub 10 zł, jeśli zlecisz go w placówce banku. Raz w miesiącu będziesz mógł też bezpłatnie wypłacić gotówkę z konta, za kolejną wypłatę bank pobierze jednak 10 zł.

Podpowiedź dla nowych klientów

Mamy jeszcze podpowiedź dla osób, które nie są i nie były klientami Alior Banku, nie mają w tym banku Karty Klienta. Po założeniu Konta Jakże Osobistego, w ciągu 14 dni, można skorzystać z Lokaty 100 dni. Jej oprocentowanie wynosi 3%, a maksymalna kwota depozytu to 50 tys. zł.

Warto przemyśleć tę propozycję

Znalezienie atrakcyjnej oferty dotyczącej ulokowania oszczędności nie jest obecnie łatwe. Tylko najlepsze propozycje z naszego rankingu kont oszczędnościowych pozwalają chronić pieniądze przed wpływem inflacji i jeszcze nieco zarobić. W przypadku niektórych można jednak ulokować tylko niewielką kwotę lub są dodatkowe warunki pozwalające na uzyskanie podwyższonego oprocentowania.

Na tym tle oferta Alior Banku wypada bardzo pozytywnie. Bonusowe oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego obowiązuje aż do 100 tys. zł i bank nie wymaga posiadania rachunku osobistego.