Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Nadal 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Nadal 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku
Spis treści

W zderzeniu z coraz wyższą inflacją, proponowane przez Alior Bank 2,5% w skali roku nie wygląda rewelacyjnie. Należy jednak docenić fakt, że bank nie poszedł śladem konkurentów i w nowej odsłonie promocji nie obniżył oprocentowania oraz to, że dotyczy ono kwoty do 100 tys. zł (inni stawiają niższe limity). Na dodatek nie jest konieczne zakładanie konta osobistego w Alior Banku. Z oferty może więc skorzystać praktycznie każdy.

Jedyne ograniczenie dotyczy liczby rachunków: możesz posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Obecna, 8. już edycja, potrwa do 25 lipca 2019 r. To ostatni dzień, w którym możesz wpłacić nowe środki, by zostały one objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Nowe środki pracują "wydajniej"

Podwyższonym oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 3 miesiące objęte są nowe środki (licząc od dnia ich wpływu) do kwoty 100 tys. zł.

Konieczne jest więc wyjaśnienie, czym są dla Alior Banku „nowe środki”. W praktyce jest to kwota stanowiąca nadwyżkę ponad saldo na wszystkich kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (również w walutach obcych, po przeliczeniu na PLN) w tym banku ustalone 19 czerwca 2019 r.

Przydatne informacje o Koncie Mocno Oszczędnościowym?

Jak wspomnieliśmy, promocyjne warunki będą obowiązywały przez 3 miesiące, a co potem? Jak wygląda Konto Mocno Oszczędnościowe na co dzień? Podstawowe oprocentowanie tego rachunku jest zmienne i ustalane co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. (obecnie to 0,89%). Takim samym oprocentowaniem będą objęte „stare” środki (lub przekraczające w okresie promocji wyznaczony próg 100 tys. zł).

Warto też zwrócić uwagę na opłaty, jakie mogą się pojawić w związku z posiadaniem rachunku oszczędnościowego. Za jego otwarcie i prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli będziesz korzystał także z konta osobistego w Alior Banku, to przelewów między tymi rachunkami możesz dokonywać do woli i bez żadnych opłat.

Darmowy jest też pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, ale każdy kolejny kosztuje już 8 zł (co jest dość standardową stawką) lub 10 zł, jeśli zlecisz go w placówce banku. Raz w miesiącu będziesz mógł też bezpłatnie wypłacić gotówkę z konta, za kolejną wypłatę bank pobierze jednak 10 zł.

Oferta warta przemyślenia

Nastały ciężkie czasy dla oszczędzających. Coraz trudniej zarabiać na lokatach czy kontach oszczędnościowych, czy nawet tylko chronić swoje pieniądze przed wpływem inflacji. Cały czas do wyboru jest kilka kont oszczędnościowych z podwyższonym oprocentowaniem, przy czym prawie do każdego jest jakieś "ale" (np. niska kwota graniczna, konieczność korzystania z konta osobistego i spełnienia określonych wymagań). 

Dlatego z uwagą należy przeanalizować propozycję Alior Banku. Jak na obecne warunki rynkowe proponuje on przyzwoite oprocentowanie z dość wysoką kwotą graniczną (100 tys. zł) i nie wymaga posiadania rachunku osobistego.

Aktualne oferty konkurencyjnych banków z łatwością porównasz, korzystając z przygotowanego przez nas rankingu kont oszczędnościowych.