Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Reguły dotyczące możliwości skorzystania z podwyższonego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku są niezmiennie bardzo proste. Propozycja dostępna jest dla każdego, bez względu na to, czy jest już klientem tego banku, czy dopiero zacznie nim być, skuszony opisywaną ofertą. Alior pozwala na cieszenie się wyższym oprocentowaniem bez zakładania konta osobistego. Jedyne ograniczenie dotyczy liczby rachunków: możesz posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Obecna, 7. już edycja, potrwa do 25 czerwca 2019 r. To ostatni dzień, w którym możesz wpłacić nowe środki, by zostały one objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Nowe środki pracują "wydajniej"

Podwyższonym oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 3 miesiące objęte są nowe środki (licząc od dnia ich wpływu) do kwoty 100 tys. zł.

Konieczne jest więc wyjaśnienie, czym są dla Alior Banku „nowe środki” . W praktyce jest to kwota stanowiąca nadwyżkę ponad saldo na wszystkich kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (również w walutach obcych, po przeliczeniu na PLN) w tym banku ustalone dnia 8 maja 2019 r.

Opiszmy to na przykładzie. Załóżmy, że tego dnia na Twoich rachunkach i depozytach w Alior Banku posiadałeś w sumie 10 tys. zł. Jeśli na Konto Mocno Oszczędnościowe wpłacisz 50 tys. zł, to za „nowe środki” zostanie uznana kwota 40 tys. zł. Proste, prawda?

Co musisz wiedzieć o Koncie Mocno Oszczędnościowym?

Promocyjne warunki będą obowiązywały przez 3 miesiące, a co potem? Warto wiedzieć, jak wygląda Konto Mocno Oszczędnościowe na co dzień. Otóż, standardowe oprocentowanie tego rachunku jest zmienne i ustalane co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. (obecnie to 0,89%). Takie samo oprocentowanie będzie dotyczyło „starych” środków (lub przekraczających w okresie promocyjnym próg 100 tys. zł).

Kolejna ważna rzecz to opłaty, z jakimi możesz się spotkać, będąc posiadaczem rachunku oszczędnościowego. Za jego otwarcie i prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli będziesz korzystał także z konta osobistego w Alior Banku, to przelewów między tymi rachunkami możesz dokonywać do woli i bez żadnych opłat.

Darmowy jest też pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, ale kolejny kosztuje już 8 zł (co jest dość standardową stawką) lub 10 zł, jeśli zlecisz go w placówce banku. Raz w miesiącu będziesz mógł też bezpłatnie wypłacić gotówkę z konta, za kolejną wypłatę bank pobierze jednak 10 zł.

Nadal szeroki wybór

Szkoda, że Alior Bank dostosował się do konkurentów i także obniżył promocyjne oprocentowanie. W rezultacie wybór kont oszczędnościowych z podwyższonym oprocentowaniem nadal jest całkiem spory, ale jego poziom coraz niższy. Przy coraz wyższej inflacji nie może to cieszyć oszczędzających.

Istotnym plusem propozycji Alior Banku jest fakt, że nie wymaga on posiadania rachunku osobistego. Po stronie zalet tej propozycji wstawiamy też stosunkowo wysoką kwotę, jaka może być objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Aktualne oferty konkurencyjnych banków z łatwością porównasz, korzystając z przygotowanego przez nas rankingu kont oszczędnościowych.