2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

2,5% do 100 000 zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

Alior Bank po kilku tygodniach przerwy powrócił do promocji dotyczącej podwyższenia oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Niestety poszedł śladem konkurencji i zmniejszył je do 2,5% w skali roku. Zachowana została zasada, że podwyższone oprocentowanie dotyczy nowych środków do 100 tys. zł  i obowiązuje przez 3 miesiące od dnia wpłaty.

Reguły dotyczące możliwości skorzystania z podwyższonego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku są niezmiennie bardzo proste. Propozycja dostępna jest dla każdego, bez względu na to, czy jest już klientem tego banku, czy dopiero zacznie nim być, skuszony opisywaną ofertą. Alior pozwala na cieszenie się wyższym oprocentowaniem bez zakładania konta osobistego. Jedyne ograniczenie dotyczy liczby rachunków: możesz posiadać tylko jedno Konto Mocno Oszczędnościowe.

Obecna, 7. już edycja, potrwa do 25 czerwca 2019 r. To ostatni dzień, w którym możesz wpłacić nowe środki, by zostały one objęte promocyjnym oprocentowaniem.

Nowe środki pracują "wydajniej"

Podwyższonym oprocentowaniem 2,5% w skali roku przez 3 miesiące objęte są nowe środki (licząc od dnia ich wpływu) do kwoty 100 tys. zł.

Konieczne jest więc wyjaśnienie, czym są dla Alior Banku „nowe środki” . W praktyce jest to kwota stanowiąca nadwyżkę ponad saldo na wszystkich kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach (również w walutach obcych, po przeliczeniu na PLN) w tym banku ustalone dnia 8 maja 2019 r.

Opiszmy to na przykładzie. Załóżmy, że tego dnia na Twoich rachunkach i depozytach w Alior Banku posiadałeś w sumie 10 tys. zł. Jeśli na Konto Mocno Oszczędnościowe wpłacisz 50 tys. zł, to za „nowe środki” zostanie uznana kwota 40 tys. zł. Proste, prawda?

Co musisz wiedzieć o Koncie Mocno Oszczędnościowym?

Promocyjne warunki będą obowiązywały przez 3 miesiące, a co potem? Warto wiedzieć, jak wygląda Konto Mocno Oszczędnościowe na co dzień. Otóż, standardowe oprocentowanie tego rachunku jest zmienne i ustalane co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. (obecnie to 0,89%). Takie samo oprocentowanie będzie dotyczyło „starych” środków (lub przekraczających w okresie promocyjnym próg 100 tys. zł).

Kolejna ważna rzecz to opłaty, z jakimi możesz się spotkać, będąc posiadaczem rachunku oszczędnościowego. Za jego otwarcie i prowadzenie nie zapłacisz ani złotówki. Jeśli będziesz korzystał także z konta osobistego w Alior Banku, to przelewów między tymi rachunkami możesz dokonywać do woli i bez żadnych opłat.

Darmowy jest też pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, ale kolejny kosztuje już 8 zł (co jest dość standardową stawką) lub 10 zł, jeśli zlecisz go w placówce banku. Raz w miesiącu będziesz mógł też bezpłatnie wypłacić gotówkę z konta, za kolejną wypłatę bank pobierze jednak 10 zł.

Nadal szeroki wybór

Szkoda, że Alior Bank dostosował się do konkurentów i także obniżył promocyjne oprocentowanie. W rezultacie wybór kont oszczędnościowych z podwyższonym oprocentowaniem nadal jest całkiem spory, ale jego poziom coraz niższy. Przy coraz wyższej inflacji nie może to cieszyć oszczędzających.

Istotnym plusem propozycji Alior Banku jest fakt, że nie wymaga on posiadania rachunku osobistego. Po stronie zalet tej propozycji wstawiamy też stosunkowo wysoką kwotę, jaka może być objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Aktualne oferty konkurencyjnych banków z łatwością porównasz, korzystając z przygotowanego przez nas rankingu kont oszczędnościowych.

Z ostatniej chwili

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

 • 13.05.2019 17:11

  Tym razem za założenie Konta Otwartego na Ciebie z oferty BNP Paribas można zdobyć 150 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

 • 9.05.2019 10:09

  Kolejna promocja dla zaproszonych klientów ING. Tym razem możesz zdobyć 40 zł za płatności telefonem.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.