Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

17 października 2019 r. wystartowała nowa edycja promocji na Otwartym Koncie Oszczędnościowym.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim wciąż z oprocentowaniem 2,5% w skali roku

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim wciąż z oprocentowaniem 2,5% w skali roku

Obie promocje na OKO – „Bonus na start” (dla nowych klientów) oraz „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” (dla obecnych klientów) są znane już na tyle długo, że ich odnowienie wydawało się być niemal pewne. Wątpliwości mogła budzić jedynie kwestia warunków, na których bank przedłuży oferty. Ostatnio sporo instytucji wprowadza bowiem pewne zmiany na swoich kontach oszczędnościowych i wcale nie było oczywiste, czy ING nie wpisze się przypadkiem w ten trend.

Sprawdźmy zatem szczegóły odnowionych propozycji. Czy coś się zmieniło?

Jesteś nowym klientem? Obierz „Bonus na start”

„Bonus na start” to oferta dla nowych klientów, tzn. takich, którzy od 29 sierpnia 2019 r. nie posiadali w banku Otwartego Konta Oszczędnościowego (także Direct lub Premium) ani rachunku Dream Saver. Jest jednak wyjątek – z oferty skorzystają osoby, które co prawda posiadają lub posiadały któreś ze wspomnianych kont, ale:

  • po 29 sierpnia 2018 r. nie dokonywały żadnej wpłaty / wypłaty środków oraz
  • w ciągu ostatniego roku (od 29 sierpnia 2018 r. do 28 sierpnia 2019 r.) ich średnie saldo nie przekroczyło 10 zł.

Nowi i „nieaktywni” klienci zyskują oprocentowanie środków do 100 tys. zł na poziomie 2,5% w skali roku, obowiązujące przez 4 miesiące, licząc od dnia otwarcia rachunku oszczędnościowego.

Z regulaminem oferty „Bonus na start”, która trwa do 16 października 2019 r., zapoznasz się tutaj.

„OKO Bonus” dla obecnych klientów

Na takie same warunki promocyjnego oprocentowania mogą też liczyć obecni klienci. Różnica polega na tym, że muszą oni zapewnić na koncie nowe środki i to one będą objęte podwyższoną stawką.

Czym są wspomniane „nowe środki”? To nic innego, jak nadwyżka ponad saldo na wszystkich rachunkach klienta w ING w dniu 1 lipca 2019 r. Innymi słowy, jeśli tego dnia posiadałeś na, powiedzmy, Koncie z Lwem Direct 5000 zł oraz tyle samo na Otwartym Koncie Oszczędnościowym, to bank pomniejszy kwotę środków objętych promocyjnym oprocentowaniem na OKO o dokładnie 10 tys. zł.

Oferta „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” również obowiązuje do 16 października 2019 r., a jej regulamin znajdziesz tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Popularna propozycja rachunku oszczędnościowego od ING ma swoje stałe miejsce w rankingu tego typu ofert. Parametry konta przedstawiamy poniżej:

Warto zwrócić uwagę na fakt, że po okresie 4 miesięcy oprocentowanie konta spada do poziomu standardowego, który niestety nie robi piorunującego wrażenia (zaledwie 0,5%). Na plus należy zaliczyć za to darmowe przelewy wewnętrzne na inne Twoje rachunki w ING. Raz w miesiącu możesz też za darmo przelać środki z OKO na konto w innym banku. Kolejna taka operacja będzie Cię jednak kosztować 9 zł.

Konto z Lwem Direct z szansą na 140 zł premii

Choć do otwarcia Otwartego Konta Oszczędnościowego bank nie wymaga zakładania rachunku osobistego, to naszym zdaniem warto taki krok przynajmniej rozważyć. Powodem jest promocja, w której nowi posiadacze Konta z Lwem Direct do końca września mogą zyskać 140 zł premii za prostą aktywność.

Samo konto również prezentuje się całkiem zachęcająco, o czym przekonasz się dzięki lekturze naszej analizy.

Powrót znanych i lubianych ofert

Odnowienie ofert na OKO w ING Banku Śląskim przyjmujemy z ulgą. Ta dobrze znana oszczędzającym propozycja ma jedną wielką zaletę – szansę na wysoki zysk dostają także obecni klienci. Należy docenić fakt, że wbrew tendencjom na rynku bank konsekwentnie utrzymuje niezmienione warunki swojej propozycji.

Co prawda standardowe oprocentowanie konta nie rzuca na kolana, ale zawsze lepsze to niż trzymanie środków na nieoprocentowanym rachunku osobistym… Wpłacając nadwyżki z konta osobistego na oszczędnościowe (środki znajdą się na nim natychmiast), masz przynajmniej pewność, że Twoje pieniądze nie leżą bezczynnie i powolutku pracują.

W momencie, w którym znajdziesz inną ciekawą propozycję konta oszczędnościowego, zawsze możesz przenieść środki do konkurencyjnego banku. W tym kontekście warto na bieżąco śledzić nasz ranking.

Otwórz OKO w ING i zyskaj 2,5%