Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

ING Bank Śląski przedłużył obie promocje na Otwartym Koncie Oszczędnościowym do 5 marca 2020 r. Szczegóły znajdziesz w tym artykule.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim nadal z oprocentowaniem 2,5%

Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim nadal z oprocentowaniem 2,5%

Przypomnijmy – Otwarte Konto Oszczędnościowe objęte jest aż dwoma promocjami. Pierwsza z nich - „Bonus na start” - jest przeznaczona dla nowych klientów, natomiast do drugiej - „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” - mogą przystąpić obecni klienci banku.

Okres obowiązywania oferty dla obu grup jest jednakowy - można z niej skorzystać do 17 grudnia 2019 r. Warto jednak pamiętać, że warunki uprawniające do uzyskania podwyższonego oprocentowania różnią się w zależności od statusu klienta. Sprawdźmy więc, jakie wymogi muszą spełnić uczestnicy poszczególnych akcji.

„Bonus na start" – jak bank definiuje „nowych” klientów?

Zgodnie z regulaminem „nowymi” klientami są osoby, które od 17 października 2019 r. nie posiadały w ING Banku Śląskim Otwartego Konta Oszczędnościowego (także Direct lub Premium) ani rachunku Dream Saver.

Co jednak ciekawe, w tej kategorii również mieszczą się klienci, którzy co prawda posiadają lub posiadali któreś ze wspomnianych kont, ale:

  • po 17 października 2018 r. nie dokonywali żadnej wpłaty / wypłaty środków oraz
  • w ciągu ostatniego roku (od 17 października 2018 r. do 16 października 2019 r.) ich średnie saldo nie przekroczyło 10 zł.

Reasumując – promocja jest dostępna zarówno dla osób, które dotąd nie zdecydowały się na konto oszczędnościowe, jak i dla klientów, którzy taki rachunek mają, lecz w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy korzystali z niego mało aktywnie.

Uczestnicy akcji „Bonus na start” mogą liczyć na preferencyjne oprocentowanie środków do 100 tys. zł na poziomie 2,5% w skali roku, obowiązujące przez 4 miesiące, licząc od dnia otwarcia rachunku oszczędnościowego.

Z regulaminem oferty „Bonus na start” zapoznasz się tutaj.

Zasady akcji dla obecnych klientów

Z podwyższonego do 2,5% w skali roku oprocentowania mogą też skorzystać obecni klienci ING Banku Śląskiego. Również dla nich będzie ono obowiązywało przez 4 miesiące i dotyczyło kwot do 100 tys. zł, jednak w przypadku tej grupy konieczne jest wpłacenie "nowych środków".

Warto jednak pamiętać, że podwyższonym oprocentowaniem objęte są wyłącznie nowe środki, czyli nadwyżka ponad saldo ze wszystkich produktów depozytowych klienta w ING Banku Śląskim, jakie zgromadził on na dzień 15 października 2019 r. Krótko mówiąc, jeżeli klient na dzień 15 października posiadał na swoich rachunkach oszczędnościowych (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego oraz Smart Saver) i/lub lokatach 10 000 zł, to w promocji będą brały udział nowe środki ponad tę kwotę.

Z regulaminem oferty „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” zapoznasz się tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim

Otwarte Konto Oszczędnościowe to sztandarowy rachunek do oszczędzania w ING Banku Śląskim. Jego parametry prezentują się następująco:

Założenie i prowadzenie rachunku jest darmowe, podobnie jak wewnętrzne przelewy na konto w ING i jeden przelew zewnętrzny na rachunek w innym banku. Kolejna taka operacja będzie jednak płatna, a prowizja wyniesie 9 zł.

Konto z Lwem z szansą na 140 zł premii

Co prawda, do otwarcia Otwartego Konta Oszczędnościowego bank nie wymaga zakładania rachunku osobistego, to naszym zdaniem warto rozważyć taką opcję. Powodem jest promocja, w której nowi posiadacze Konta z Lwem Direct po spełnieniu bardzo prostych warunków mogą zyskać 140 zł premii:

Duży plus za konsekwencję

ING Bank Śląski przyzwyczaił nas do cyklicznego uruchamiania ofert specjalnych dotyczących podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Co prawda, proponowane odsetki nie są w czołówce ofert dostępnych na rynku, niemniej i tak stanowią całkiem solidną propozycję, na dodatek dostępną dla obecnych klientów. Niewątpliwym atutem promocji jest też możliwość korzystnego zdeponowania kwoty do 100 tys. zł (w większości banków preferencyjnym oprocentowaniem są objęte znacznie mniejsze środki). Dla osób dysponujących sporymi nadwyżkami oferta ING może być więc atrakcyjną okazją do pomnożenia swoich oszczędności.

Niestety, popularne OKO ma również spory minus, a jest nim standardowe oprocentowanie – wynosi ono zaledwie 0,5% w skali roku niezależenie od kwoty ulokowanej na rachunku. Jeśli uważasz, że nie spełnia ono Twoich oczekiwań - zawsze możesz sprawdzić nasz ranking kont oszczędnościowych i po zakończeniu promocji przenieść swoje pieniądze do innego banku.

Otwórz OKO w ING na 2,5%