Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Oferta nieaktualna.

2,5% na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe

2,5% na Koncie Oszczędnościowym w T-Mobile Usługi Bankowe
Spis treści

Ostatnie tygodnie to trudny czas dla wszystkich, także dla oszczędzających. Obniżka stóp procentowych (i tak już rekordowo niskich) musiała przynieść skutek w postaci spadków oprocentowania produktów oszczędnościowych.

Co prawda T-Mobile Usługi Bankowe odnowił propozycję dla nowych posiadaczy Konta Freemium lub Konta Premium, ale istotnie zmienił warunki oferty. Promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego wynosi już "tylko" 2,5% w skali roku, a do tego obejmuje kwoty do 30 tys. zł. Jeszcze w marcu było to 3% do 50 tys. zł, więc trudno przyjąć taką zmianę z zadowoleniem. Aktualne warunki promocji będą ważne do 30 czerwca 2020 r.

Mimo to w obecnej sytuacji niewiele jest na rynku lepszych ofert. Na pocieszenie warto podkreślić, że wciąż obowiązuje propozycja z oprocentowaniem 1,5% dla dotychczasowych klientów. Ci muszą jednak zapewnić wpływ wynagrodzenia (lub stypendium, emerytury/renty) na rachunek osobisty.

Definicja "nowego klienta"

Za nowego klienta bank uznaje osobę, która od 1 stycznia 2017 r. do 31 marca 2020 r. nie posiadała w T-Mobile Usługi Bankowe umowy o rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (konto osobiste).

Warunki otrzymania i naliczania podwyższonego oprocentowania

Oto działania niezbędne, by cieszyć się z wyższego oprocentowania:

  1. Załóż konto osobiste w wersji Freemium lub Premium. Zwracamy uwagę, że dla otrzymania promocyjnego oprocentowania musisz to zrobić przed otwarciem Konta Oszczędnościowego.

  2. Do 30 czerwca 2020 r. aktywuj Konto Oszczędnościowe i wpłać na nie oszczędności.

Podwyższone do 2,5% w skali roku oprocentowanie będzie obowiązywało przez 92 dni od założenia Konta Oszczędnościowego i obejmie tylko środki poniżej 30 tys. zł. Dla kwot powyżej tej granicy (jak i po upływie 3 miesięcy) bank będzie naliczał stawkę w oparciu o WIBOR1M pomniejszony o 0,6 p.p. (aktualnie wyniosłaby ona 1,02%).

Istnieje możliwość zarabiania 1,5% do 50 tys. zł. Warunkiem otrzymania takiego oprocentowania, maksymalnie do 30 czerwca 2020 r., jest zapewnienie w poprzednim miesiącu wpływu na konto osobiste z tytułu wynagrodzenia od pracodawcy, stypendium z uczelni wyższej, renty lub emerytury z ZUS.

Praktyczne wskazówki

Przypominamy, że bank wymaga, by Konto Oszczędnościowe zostało założone dopiero po podpisaniu umowy o rachunek osobisty. Warto więc wiedzieć, że w przypadku dopełnienia formalności podczas spotkania z kurierem, za dzień otwarcia ROR bank uznaje datę przekazania wiadomości sms o uruchomieniu rachunku.

Druga ważna uwaga dotyczy terminu obowiązywania podwyższonego oprocentowania. Zaczyna on biec od następnego dnia po założeniu Konta Oszczędnościowego, a nie od momentu wpłaty środków na rachunek.

Oferta T-Mobile Usługi Bankowe

Atrakcyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego otrzymają tylko osoby, które założą rachunek osobisty w T-Mobile Usługi Bankowe. Do wyboru jest Konto Freemium i Konto Premium. Spójrzmy dokładniej na ofertę banku.

Konto Oszczędnościowe

Gdyby nie opisywana promocja oprocentowania, rachunek niczym szczególnym by się nie wyróżniał. Może tylko tym, że można do niego otrzymać kartę płatniczą i wypłacać nią pieniądze z bankomatu.

Bezpłatne Konto Freemium

Konto Freemium prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie. Warunkiem uniknięcia 6-złotowej opłaty za kartę debetową jest wykonanie nią w danym miesiącu transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł.

Konto Premium

Podwyższone oprocentowanie oszczędności zapewni też wybór Konta Premium. Jest ono prowadzone bezpłatnie pod warunkiem, że jego posiadacz wyda kartą płatniczą min. 500 zł w danym miesiącu.

Oferta warta przemyślenia

Obniżki oprocentowania nigdy nie są miłą wiadomością, ale stawka 2,5% w skali roku dla kwot poniżej 30 tys. zł to na tle konkurencji i tak całkiem niezła oferta. Możesz się o tym przekonać, zerkając na nasz ranking kont oszczędnościowych.

Dobrze brzmi też 1,5% po okresie promocji, choć pozytywne wrażenie nieco psuje obowiązek zapewnienia wpływu wynagrodzenia, stypendium, renty czy emerytury.

Warto też wspomnieć, że T-Mobile Usługi Bankowe oferuje 5-procentowy moneyback. W przypadku Konta Freemium jego maksymalna wysokość w miesiącu może wynieść 15 zł, a dla Konta Premium - 25 zł. Do zdobycia jest też 50 zł premii za każdego skutecznie poleconego nowego klienta w ramach programu rekomendacyjnego.

Wszystko to sprawia, że sugerujemy przemyślenie oferty T-Mobile Usługi Bankowe.