Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja została zakończona. Aktualne informacje na temat Rachunku Oszczędzam znajdziesz w jego analizie.

2% przez 3 miesiące na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole

2% przez 3 miesiące na Rachunku Oszczędzam w Credit Agricole
Spis treści

Credit Agricole długo utrzymywał wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Teraz bank zdecydował się na obniżenie stawki do 2% dla środków do 20 tys. zł. Oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od momentu zawarcia umowy o konto.

Kto może, a kto nie może skorzystać z promocji?

Z oferty specjalnej "Na start” mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które po 1 kwietnia 2018 r. nie posiadały konta osobistego w Credit Agricole i otworzyły je 1 grudnia 2020 r. lub później (z wyłączeniem Pakietu Depozytowego, Podstawowego Rachunku Płatniczego i Podstawowego Rachunku Płatniczego dla Młodych). Po uruchomieniu ROR-u należy zawnioskować o Rachunek Oszczędzam.

Jeśli otworzyłeś rachunek osobisty przed 1 grudnia 2020 r., to niestety nie możesz skorzystać z bonusu w ramach tej akcji. Złożenie wniosku o kolejny ROR i powiązany z nim Rachunek Oszczędzam nic Ci nie da, gdyż nie będziesz spełniał warunku, który mówi, że podwyższone oprocentowanie przysługuje tylko nowym klientom.

Ważne! Obecnie należy także wyrazić zgody marketingowe - na otrzymywanie ofert banku lub podmiotów współpracujących przez SMS i e-mail oraz telefonicznie, także po wygaśnięciu umowy (dotyczy tylko ofert banku) oraz na przesyłanie przez bank informacji dotyczących umów na adres e-mail

2% przez 3 miesiące, do 20 tys. zł

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Credit Agricole oferuje nowym klientom preferencyjne oprocentowanie w wysokości 2% w skali roku. Naliczane będzie ono przez 3 miesiące od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe i obejmie kwotę do 20 tys. zł. Kapitalizacja odsetek następuje co kwartał.

Trudno powiedzieć, jakie oprocentowanie będzie obowiązywało po upływie 3 miesięcy. Standardowe oprocentowanie Rachunku Oszczędzam wynosi 0% w skali roku, ale bank w cyklicznie odnawianej promocji podnosi je do... 0,05%; taka stawka będzie też obowiązywała dla środków przekraczających 20 tys. zł. W ramach oferty "Rachunek Oszczędzam - Lojalni zyskują" oprocentowanie wynosi 0,4% w skali roku, jednak to propozycja dla aktywnych klientów, otrzymujących regularne wpływy zarówno na ROR, jak i Rachunek Oszczędzam.

Niestety, na promocyjnych warunkach można otworzyć tylko jeden Rachunek Oszczędzam. Co prawda, jeśli będziesz chciał, możesz dodatkowo założyć cztery konta oszczędnościowe, jednak ich standardowe oprocentowanie jest tak mizerne, że chyba nie warto korzystać z takiej możliwości.

Otwarcie i prowadzenie Rachunku Oszczędzam jest całkowicie bezpłatne, podobnie jak pierwszy przelew w miesiącu. Jeśli jesteś posiadaczem Konta dla Ciebie GO! lub Konta dla Ciebie MOVE!, za każdy kolejny zapłacisz 5 zł. Koszt kolejnych przelewów dla właścicieli Konta dla Ciebie oraz Konta dla Ciebie VIP wynosi 10 zł.

200 zł z Kontem dla Ciebie w Credit Agricole

Warto opisać w kilku słowach sztandarowy rachunek osobisty w Credit Agricole. Konto dla Ciebie jest darmowe po spełnieniu prostych warunków:

Do tego w ramach promocji będziesz mógł zdobyć 200 zł premii za założenie rachunku.

Na specjalne warunki mogą liczyć posiadacze konta w wersji VIP. Czekają na nich m.in. darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie, darmowe przelewy ekspresowe oraz zniżki w niemal 10 tys. sklepach w Klubie Rabatowym.

Rynkowa czołówka

Propozycja Credit Agricole warta jest przemyślenia. Choć obecnie można zyskać tylko 2% w skali roku, to wciąż plasuje to Rachunek Oszczędzam wśród najlepszych kont oszczędnościowych na rynku. Z drugiej strony po zakończeniu promocji będzie obowiązywać wręcz symboliczne oprocentowanie, warto zatem wziąć to pod uwagę, zanim miną 3 miesiące obowiązywania wyższej stawki.

Jak zwykle więc zachęcamy Cię do tego, byś trzymał rękę na pulsie, a w razie potrzeby zapoznał się z naszym rankingiem kont oszczędnościowych, który ułatwi Ci podjęcie świadomej decyzji.