180 zł zniżki na zakupy na stacjach paliw BP za założenie eKonta Standard w mBanku

Promocja zakończyła się dnia 18 września 2017 r.

180 zł zniżki na zakupy na stacjach paliw BP za założenie eKonta Standard w mBanku Źródło obrazka: strona internetowa mBanku

W najnowszej promocji mBanku można zyskać 180 zł zwrotu za wydatki za paliwo - wystarczy otworzyć eKonto Standard i regularnie posługiwać się kartą podczas zakupów na stacjach BP. Jeżeli jednak chcecie skorzystać z tej oferty, musicie działać naprawdę błyskawicznie - do promocji można przystąpić wyłącznie w okresie od 15 do 18 września, a nagrodę otrzyma zaledwie 1000 pierwszych uczestników.

W najnowszej, dość nietypowej akcji mBanku „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP można otrzymać 15 zł zwrotu przez 12 miesięcy (łącznie 180 zł) za wydatki na stacjach należących do sieci BP. Co ważne, wydatki te mogą obejmować zarówno zakup paliwa, jak innych produktów (z wyjątkiem alkoholu i wyrobów tytoniowych).

Niestety termin przystąpienia do promocji jest wyjątkowo krótki – z oferty można skorzystać jedynie w okresie od 15 września od godziny 9:00 do 18 września 2017 r. do godziny 9:00. Także pula nagród jest dość ograniczona – na zwrot wydatków na paliwo może liczyć pierwszych 1000 osób, które zarejestrują się w promocji. Bank będzie informował o aktualnej liczbie uczestników na tej stronie (jednak.. wyłącznie w dni robocze, co w przypadku weekendowej akcji jest dość dziwnym rozwiązaniem).

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji mBanku mogą skorzystać wyłącznie osoby, które w okresie od 1 stycznia 2016 roku do momentu złożenia wniosku w ramach promocji nie posiadały rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego bądź oszczędnościowego o numerze rozliczeniowym 1140 2004 lub 1140 2017 prowadzonego przez mBank lub nie są w trakcie wnioskowania o te produkty. Wykluczenie obejmuje również posiadaczy kont wspólnych.

Ponadto uczestnicy akcji muszą spełnić następujące wymogi: mieć ukończone 18 lat, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, obywatelstwo polskie oraz miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak otrzymać 180 zł premii?

Należy przyznać, że warunki stawiane przez bank nie są zbyt wygórowane, aczkolwiek dla osób, które nie orientują się w ofercie banku, treść jednego z zapisów może być niejasna (wymóg ten dokładniej omawiamy w dalszej części artykułu).

Zgodnie z regulaminem uczestnicy akcji muszą wykonać następujące czynności:

 1. Najpóźniej do 18 września 2017 r. do godziny 9:00 złożyć wniosek o otwarcie eKonta z taryfą Standard na tej stronie mBanku, a następnie zawrzeć umowę z bankiem (i znów - w weekend może być to trudne).
 2. Wyrazić zgodę na mOkazje w serwisie transakcyjnym (czyli de facto wziąć udział w programie rabatowym mBanku).
 3. Wydać za pomocą karty minimum 50 zł miesięcznie na stacjach benzynowych BP na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Warunek ten trzeba spełnić w każdym z 12 miesięcy.

Uczestnikom promocji, którzy spełnią łącznie wszystkie wymogi, zostaną automatycznie przyznane i kolejno uruchomione oferty 12 mOkazji „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP”. Pierwsza z nich będzie dostępna w terminie 14 dni roboczych od daty zawarcia umowy o konto.

Program lojalnościowy mOkazje

mOkazje to specjalny program lojalnościowy, umożliwiający otrzymanie zwrotu za zakupy kartą u wybranych partnerów banku. W ramach programu są też udostępniane oferty własne mBanku – np. opisana wcześniej akcja. Aby skorzystać z mOkazji, należy jednak dodatkowo wykonać następujące kroki:

 • aktywować mOkazje w systemie transakcyjnym lub w aplikacji mobilnej;
 • wyrazić zgodę na przetwarzanie przez mBank danych osobowych oraz na przekazanie przez bank informacji objętych tajemnicą bankową partnerom programu (i nie odwołać ich do dnia otrzymania ostatniego zwrotu), a także zaakceptować regulamin mOkazji;
 • spełnić warunek aktywności kartą dopiero po wyświetleniu się oferty „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP”.

Przekazanie nagrody

Miesięczny zwrot w wysokości 15 zł zostanie przekazany na nowo otwarty rachunek w ciągu maksymalnie 60 dni od dnia rozliczenia transakcji spełniającej warunki mOkazji. Premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Z regulaminem akcji zapoznasz się tutaj.

A może 750 zł premii w promocji Money Mania XI?

Warto dodać, że do 17 września 2017 r. można również skorzystać z alternatywnej promocji, zorganizowanej wspólnie przez mBank oraz portal finansowy Money.pl. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z tej propozycji, mogą liczyć na całkiem spory pakiet nagród: bon o wartości o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie internetowym empik.com, 650 zł premii moneyback od mBanku za zakupy dokonane kartą. Także i w tej akcji warunkiem otrzymania premii jest otworzenie eKonta Standard oraz aktywne posługiwanie się kartą.

Więcej informacji na temat Money Manii XI znajdziesz w tym artykule.

Osoby, które przegapią terminy obu opisanych wcześniej akcji i nie uda im się przystąpić do żadnej z nich, mogą skorzystać z jeszcze jednej propozycji banku. Aktualnie trwa druga edycja promocji „Lepiej z eKontem”, w której można wziąć udział do 10 stycznia 2018 r. Nagrodą główną jest 4% zwrotu od transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową lub Blikiem. Maksymalnie można zdobyć 130 zł przez 5 miesięcy – łącznie nawet 650 zł premii.

Tę akcję szczegółowo opisaliśmy tutaj.

eKonto Standard w mBanku

eKonto Standard to podstawowy rachunek dla klientów indywidualnych oferowany przez mBank. Przy niewielkiej aktywności konto staje się w zasadzie bezpłatne, a przy tym daje dostęp do wielu wygodnych funkcjonalności, takich jak aplikacja mobilna, mTransfer, eMakler, Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy program polecający.

Za prowadzenie konta bank nie pobiera opłaty, darmowe jest również wydanie karty. Za jej obsługę zapłacimy 4 zł - jednak tej prowizji można łatwo uniknąć, wykonując 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę w miesiącu.

Bezpłatne są także przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów mBanku, BZ WBK, Euronetu i Planet Cash, ale tylko dla kwot od co najmniej 100 zł. Za wypłatę niższej kwoty z tych maszyn zapłacimy 1,30 zł, a za korzystanie z pozostałych bankomatów - 7 zł.

Warto jednak w tym miejscu dodać, że osoby, które otworzą rachunek w ramach alternatywnych akcji banku: Money Manii XI lub promocji „Lepiej z eKontem” - otrzymają dwuletnie zwolnienie z opłaty za użycie karty oraz gwarancję niezmienności opłat za następujące operacje bankowe: prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów oraz wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe.

eKonto dokładnie przeanalizowaliśmy tutaj.

Komentarz redakcji

Można odnieść wrażenie, że w ramach najnowszej promocji mBank postanowił upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zdobyć nowych klientów i jednocześnie szerzej zareklamować swój program rabatowy.

Aby uzyskać 15 zł zwrotu przez 12 miesięcy - łącznie 180 zł - należy bowiem wyrazić zgodę na mOkazje w serwisie transakcyjnym banku oraz przez 12 miesięcy dokonywać płatności kartą na kwotę minimum 50 zł na stacjach benzynowych BP. Tak więc dla osób zmotoryzowanych może być to okazja, aby nieco obniżyć miesięczne wydatki na paliwo. Mogą oni za tę kwotę zatankować dodatkowo ok. 40 litrów paliwa.

Przypomnijmy jednak, że na skorzystanie z tej oferty bank dał nam tym razem bardzo niewiele czasu. Promocja „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP” rozpoczyna się 15 września i kończy zaledwie trzy dni później, a jej beneficjentami może zostać tylko 1000 osób.

Naszym zdaniem warto rozważyć inne aktualnie trwające promocje eKonta Standard i zyskać:

Z ostatniej chwili

 • 18.02.2019 16:47

  Z kartą kredytową Citibanku można zyskać do 21 000 punktów w programie Priceless Specials.

 • 18.02.2019 15:34

  mBank kontynuuje, pomimo zmiany w ofercie kont osobistych, promocję eKonto z premią, w której zgarnąć można do 150 zł.

 • 18.02.2019 13:11

  Przedsiębiorcy po raz kolejny mogą zdobyć nawet 1500 zł od Alior Banku. Wystarczy założenie iKonta Biznes i aktywne korzystanie z niego.

 • 15.02.2019 17:20

  Za opłacenie zamówienia na empikfoto.pl przy pomocy cyfrowego portfela Masterpass przysługuje 20 zł zniżki na kolejne zakupy.

 • 15.02.2019 13:50

  Karnety do obiektów sportowo-rekreacyjnych o łącznej wartości 378 zł - oto nagroda w promocji Konta Optymalnego z oferty BGŻ BNP Paribas.

 • 12.02.2019 16:00

  200 zł za założenie Konta 360° w Banku Millennium znów jest dostępne. Wspaniała promocja powróciła. Ponownie bardzo proste warunki do spełnienia.

 • 12.02.2019 13:52

  Orange Finanse wkrótce zmieni nazwę na Kompakt Finanse, a następnie zniknie z rynku. mBank zdradza, co to oznacza dla klientów.

 • 11.02.2019 15:32

  W prostej mini promocji ING Banku Śląskiego za 2 płatności mobilne Google Pay możecie zdobyć 20 zł premii.

 • 8.02.2019 11:22

  Zakładając Konto Przekorzystne dla młodych z oferty Pekao możesz otrzymać za darmo 1 z 30 szkoleń. Wartość nagrody wynosi kilkaset złotych.

 • 7.02.2019 14:19

  Nowi posiadacze Nest Konta mogą aktualnie zdobyć do 150 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.