180 zł zniżki na zakupy na stacjach paliw BP za założenie eKonta Standard w mBanku

Promocja zakończyła się dnia 18 września 2017 r.

180 zł zniżki na zakupy na stacjach paliw BP za założenie eKonta Standard w mBanku Źródło obrazka: strona internetowa mBanku

W najnowszej promocji mBanku można zyskać 180 zł zwrotu za wydatki za paliwo - wystarczy otworzyć eKonto Standard i regularnie posługiwać się kartą podczas zakupów na stacjach BP. Jeżeli jednak chcecie skorzystać z tej oferty, musicie działać naprawdę błyskawicznie - do promocji można przystąpić wyłącznie w okresie od 15 do 18 września, a nagrodę otrzyma zaledwie 1000 pierwszych uczestników.

W najnowszej, dość nietypowej akcji mBanku „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP można otrzymać 15 zł zwrotu przez 12 miesięcy (łącznie 180 zł) za wydatki na stacjach należących do sieci BP. Co ważne, wydatki te mogą obejmować zarówno zakup paliwa, jak innych produktów (z wyjątkiem alkoholu i wyrobów tytoniowych).

Niestety termin przystąpienia do promocji jest wyjątkowo krótki – z oferty można skorzystać jedynie w okresie od 15 września od godziny 9:00 do 18 września 2017 r. do godziny 9:00. Także pula nagród jest dość ograniczona – na zwrot wydatków na paliwo może liczyć pierwszych 1000 osób, które zarejestrują się w promocji. Bank będzie informował o aktualnej liczbie uczestników na tej stronie (jednak.. wyłącznie w dni robocze, co w przypadku weekendowej akcji jest dość dziwnym rozwiązaniem).

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji mBanku mogą skorzystać wyłącznie osoby, które w okresie od 1 stycznia 2016 roku do momentu złożenia wniosku w ramach promocji nie posiadały rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego bądź oszczędnościowego o numerze rozliczeniowym 1140 2004 lub 1140 2017 prowadzonego przez mBank lub nie są w trakcie wnioskowania o te produkty. Wykluczenie obejmuje również posiadaczy kont wspólnych.

Ponadto uczestnicy akcji muszą spełnić następujące wymogi: mieć ukończone 18 lat, posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, obywatelstwo polskie oraz miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak otrzymać 180 zł premii?

Należy przyznać, że warunki stawiane przez bank nie są zbyt wygórowane, aczkolwiek dla osób, które nie orientują się w ofercie banku, treść jednego z zapisów może być niejasna (wymóg ten dokładniej omawiamy w dalszej części artykułu).

Zgodnie z regulaminem uczestnicy akcji muszą wykonać następujące czynności:

 1. Najpóźniej do 18 września 2017 r. do godziny 9:00 złożyć wniosek o otwarcie eKonta z taryfą Standard na tej stronie mBanku, a następnie zawrzeć umowę z bankiem (i znów - w weekend może być to trudne).
 2. Wyrazić zgodę na mOkazje w serwisie transakcyjnym (czyli de facto wziąć udział w programie rabatowym mBanku).
 3. Wydać za pomocą karty minimum 50 zł miesięcznie na stacjach benzynowych BP na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Warunek ten trzeba spełnić w każdym z 12 miesięcy.

Uczestnikom promocji, którzy spełnią łącznie wszystkie wymogi, zostaną automatycznie przyznane i kolejno uruchomione oferty 12 mOkazji „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP”. Pierwsza z nich będzie dostępna w terminie 14 dni roboczych od daty zawarcia umowy o konto.

Program lojalnościowy mOkazje

mOkazje to specjalny program lojalnościowy, umożliwiający otrzymanie zwrotu za zakupy kartą u wybranych partnerów banku. W ramach programu są też udostępniane oferty własne mBanku – np. opisana wcześniej akcja. Aby skorzystać z mOkazji, należy jednak dodatkowo wykonać następujące kroki:

 • aktywować mOkazje w systemie transakcyjnym lub w aplikacji mobilnej;
 • wyrazić zgodę na przetwarzanie przez mBank danych osobowych oraz na przekazanie przez bank informacji objętych tajemnicą bankową partnerom programu (i nie odwołać ich do dnia otrzymania ostatniego zwrotu), a także zaakceptować regulamin mOkazji;
 • spełnić warunek aktywności kartą dopiero po wyświetleniu się oferty „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP”.

Przekazanie nagrody

Miesięczny zwrot w wysokości 15 zł zostanie przekazany na nowo otwarty rachunek w ciągu maksymalnie 60 dni od dnia rozliczenia transakcji spełniającej warunki mOkazji. Premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Z regulaminem akcji zapoznasz się tutaj.

A może 750 zł premii w promocji Money Mania XI?

Warto dodać, że do 17 września 2017 r. można również skorzystać z alternatywnej promocji, zorganizowanej wspólnie przez mBank oraz portal finansowy Money.pl. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z tej propozycji, mogą liczyć na całkiem spory pakiet nagród: bon o wartości o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie internetowym empik.com, 650 zł premii moneyback od mBanku za zakupy dokonane kartą. Także i w tej akcji warunkiem otrzymania premii jest otworzenie eKonta Standard oraz aktywne posługiwanie się kartą.

Więcej informacji na temat Money Manii XI znajdziesz w tym artykule.

Osoby, które przegapią terminy obu opisanych wcześniej akcji i nie uda im się przystąpić do żadnej z nich, mogą skorzystać z jeszcze jednej propozycji banku. Aktualnie trwa druga edycja promocji „Lepiej z eKontem”, w której można wziąć udział do 10 stycznia 2018 r. Nagrodą główną jest 4% zwrotu od transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową lub Blikiem. Maksymalnie można zdobyć 130 zł przez 5 miesięcy – łącznie nawet 650 zł premii.

Tę akcję szczegółowo opisaliśmy tutaj.

eKonto Standard w mBanku

eKonto Standard to podstawowy rachunek dla klientów indywidualnych oferowany przez mBank. Przy niewielkiej aktywności konto staje się w zasadzie bezpłatne, a przy tym daje dostęp do wielu wygodnych funkcjonalności, takich jak aplikacja mobilna, mTransfer, eMakler, Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy program polecający.

Za prowadzenie konta bank nie pobiera opłaty, darmowe jest również wydanie karty. Za jej obsługę zapłacimy 4 zł - jednak tej prowizji można łatwo uniknąć, wykonując 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę w miesiącu.

Bezpłatne są także przelewy internetowe oraz wypłaty z bankomatów mBanku, BZ WBK, Euronetu i Planet Cash, ale tylko dla kwot od co najmniej 100 zł. Za wypłatę niższej kwoty z tych maszyn zapłacimy 1,30 zł, a za korzystanie z pozostałych bankomatów - 7 zł.

Warto jednak w tym miejscu dodać, że osoby, które otworzą rachunek w ramach alternatywnych akcji banku: Money Manii XI lub promocji „Lepiej z eKontem” - otrzymają dwuletnie zwolnienie z opłaty za użycie karty oraz gwarancję niezmienności opłat za następujące operacje bankowe: prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów oraz wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe.

eKonto dokładnie przeanalizowaliśmy tutaj.

Komentarz redakcji

Można odnieść wrażenie, że w ramach najnowszej promocji mBank postanowił upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zdobyć nowych klientów i jednocześnie szerzej zareklamować swój program rabatowy.

Aby uzyskać 15 zł zwrotu przez 12 miesięcy - łącznie 180 zł - należy bowiem wyrazić zgodę na mOkazje w serwisie transakcyjnym banku oraz przez 12 miesięcy dokonywać płatności kartą na kwotę minimum 50 zł na stacjach benzynowych BP. Tak więc dla osób zmotoryzowanych może być to okazja, aby nieco obniżyć miesięczne wydatki na paliwo. Mogą oni za tę kwotę zatankować dodatkowo ok. 40 litrów paliwa.

Przypomnijmy jednak, że na skorzystanie z tej oferty bank dał nam tym razem bardzo niewiele czasu. Promocja „Happy Weekend z eKontem – paliwo na BP” rozpoczyna się 15 września i kończy zaledwie trzy dni później, a jej beneficjentami może zostać tylko 1000 osób.

Naszym zdaniem warto rozważyć inne aktualnie trwające promocje eKonta Standard i zyskać:

Z ostatniej chwili

 • 11.12.2018 14:04

  Głodny? Skorzystaj z PizzaPortal, zapłać Visa Checkout i ciesz się nie tylko posiłkiem, ale i rabatem w wysokości 10 zł.

 • 11.12.2018 11:52

  Alior Bank przedłużył termin obowiązywania jednej z korzyści Konta Jakże Osobistego. 3% na koncie oszczędnościowym dostępne będzie do 31.12.2019 r.

 • 7.12.2018 15:52

  W promocji EnveloBanku możesz zyskać nawet 100 zł za zrealizowanie 10 płatności kartą w Internecie. Najbardziej aktywnie zgarną dodatkowe dwie stówy.

 • 6.12.2018 13:27

  Kolejna okazja z Google Pay: za zakupy na min. 200 zł w e-sklepie Media Expert można otrzymać od 30 do 150 zł rabatu.

 • 5.12.2018 13:47

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie.

 • 3.12.2018 19:04

  Niższe koszty dot. karty kredytowej i niższe oprocentowanie zadłużenia, to korzyści jakie odniesiesz w promocji "Jedyna taka karta" banku Credit Agricole.

 • 3.12.2018 15:22

  200 zł premii - tyle można zgarnąć otwierając eKonto Standard w mBanku i zlecając na nie przelew swojego wynagrodzenia.

 • 3.12.2018 10:43

  Getin Bank po raz kolejny proponuje 3,5% na Koncie Oszczędnościowym przez 12 miesięcy dla kwot do 10 000 zł dla aktywnych.

 • 30.11.2018 14:41

  Kolejna szansa na 100 zł. Tym razem z Kontem Freemium od T-Mobile Usługi Bankowe. Premia do wykorzystania na Allegro.

 • 30.11.2018 13:09

  100 zł premii czeka na tych, którzy założą Konto Jakże Osobiste w Alior Banku i wywiążą się z prostych obowiązków - wpływy i 3 transakcje kartą.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.