Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 1875 zł premii na rachunku firmowym iKonto Biznes w Alior Banku!

Nawet 1875 zł premii na rachunku firmowym iKonto Biznes w Alior Banku!
Źródło: strona promocji

Alior Bank postanowił po raz kolejny nagrodzić tych przedsiębiorców, którzy zdecydują się na założenie iKonta Biznes. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że tym razem premia "na start" wzrosła z 200 do 250 zł. Co prawda pojawiły się dodatkowe warunki do wykonania, ale są one łatwe do spełnienia i jest na to aż 60 dni.

Nawiązanie współpracy z Aliorem otwiera drogę do skorzystania z innych ofert z atrakcyjnymi bonusami (łącznie do zyskania jest nawet 1875 zł). Powrócimy do nich za chwilę.

Promocja "250 zł na start" trwa do 31 grudnia 2020 r.

Adresaci promocji

Mogą w niej wziąć udział osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, o ile przed dniem przystąpienia do promocji nie posiadały żadnego produktu firmowego w Alior Banku.

375 zł na start i 1500 zł za aktywność

Czas, byś poznał szczegółowe zasady ubiegania się o premię:

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2020 r. złóż wniosek o iKonto Biznes.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 30 dni kalendarzowych od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem stosowną umowę.

Krok 3
Krok 3

W ciągu 60 dni kalendarzowych od otwarcia konta:

  • zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
  • wykonaj co najmniej jeden przelew wychodzący do innego banku na łączną kwotę min. 300 zł (nie może to być przelew do ZUS czy US);
  • zapewnij wpływ od kontrahentów w łącznej wysokości min. 500 zł;
  • wykonaj otrzymaną kartą transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 250 zł;
  • zarejestruj "plastik" w programie Bezcenne Chwile i w ciągu 30 dni kalendarzowych od tego faktu wykonaj kartą min. 1 transakcję bezgotówkową związaną z Twoją działalnością gospodarczą w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Jeśli zdążysz z tymi działaniami przed 31 grudnia, to otrzymasz za to 8350 punktów, czyli równowartość 125 zł (o szczegółach piszemy niżej).
Nagroda
Nagroda

Premię w wysokości 250 zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wszystkie wymogi regulaminu.

Szczegółowe zasady zdobycia punktów w programie Bezcenne Chwile, które stanowią równowartość ok. 125 zł, opisaliśmy w osobnym tekście.

Po zgarnięciu premii "na start", będziesz mógł pomyśleć o nagrodzie za aktywne korzystanie z rachunku przez rok. Zdobycie maksymalnego bonusu – 1500 zł – jest dość trudne, dla wielu drobnych przedsiębiorców wręcz niemożliwe, ale warto wiedzieć jakie działania na rachunku przyniosą Ci "choć' kilkaset złotych.

Kilka istotnych szczegółów

Uczestnicząc w opisywanej promocji, musisz jeszcze wiedzieć o kilku szczegółach. Dzięki nim wszystko przebiegnie sprawnie, a Ty będziesz mógł w pełni cieszyć się z nagrody.

Transakcje kartą

Zgodnie z regulaminem, transakcjami kartą są płatności za towary i usługi w punktach handlowo-usługowych znajdujących się na terenie Polski. Nie mogą to być płatności w miejscach o „zakazanych” kodach identyfikacyjnych MCC. Chodzi m.in. o zakłady bukmacherskie, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych czy internetowe przekazy pieniężne.

Uwaga: wymagane transakcje muszą zostać nie tylko wykonane, ale i rozliczone w ciągu 60 dni od założenia konta. Najlepiej więc zrealizować je nieco przed czasem.

Jeszcze 2 sprawy

Po pierwsze, premia „na start” nie zostanie Ci przekazana, jeśli przed jej wypłatą zamkniesz rachunek.

Po drugie, Twoja nagroda będzie miała związek z działalnością gospodarczą, musisz więc wykazać ją po stronie przychodów swojej firmy.

Dodatkowe bonusy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, założenie iKonta Biznes może być tylko wstępem do zgarnięcia innych bonusów przygotowanych przez Alior Bank dla klientów firmowych.

Rachunek firmowy iKonto Biznes

Rachunek iKonto Biznes jest bezwarunkowo darmowy. Bezpłatna może być także wydana do niego karta, o ile spełnisz warunki aktywności.

Więcej informacji znajdziesz w analizie iKonta Biznes.

Od Ciebie zależy wysokość premii

Zdobycie 250 zł „na start” wymaga co prawda kilku różnych operacji, ale nie powinny Ci one sprawić kłopotów. Najtrudniejsze może być zapewnienie wpływów od kontrahentów i dopilnowanie, by pieniądze znalazły się na rachunku w odpowiednim czasie.

Dołożenie 125 zł za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile jest jedynie formalnością – wystarczy zarejestrować się w programie i wykonać jedną płatność plastikiem.

Przyznajemy, że zgarnięcie pełnej puli, czyli 1500 zł "za aktywność” nie jest łatwe. Z każdą kolejną odsłoną tej akcji bank zaostrza reguły przyznawania premii i przeciętny przedsiębiorca bez większego wysiłku może zgarnąć coraz mniej. Może to być jednak argument, by skorzystać z obecnych zasad, zanim zmienią się na gorsze.

Zastanów się nad tą propozycją i podejmij decyzję.

PS. powinieneś też wiedzieć o atrakcyjnych propozycjach dla klientów indywidualnych; korzystając z nich, też możesz zgarnąć kilkaset złotych.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "250 zł na start"

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.