Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 30 kwietnia 2019 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Alior Bank lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: Nawet 1700 zł premii: 200 zł „na start” + do 1500 zł za aktywność na iKoncie Biznes w Alior Banku.

Nawet 1700 zł w gotówce dla przedsiębiorców za skorzystanie z iKonta Biznes Alior Banku!

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Nawet 1700 zł w gotówce dla przedsiębiorców za skorzystanie z iKonta Biznes Alior Banku!
Źródło: strona promocji

Tym razem mamy do czynienia z zestawem 2 promocji. Akcja „Konto Biznes” została zorganizowana przez Internetowy Dom Mediowy NET S.A., który jest fundatorem premii gotówkowej w wysokości 200 zł. Partnerem tej promocji jest Alior Bank, który równocześnie zaprasza do udziału w zorganizowanej przez siebie akcji „1500 zł dla firm”. Wymienioną kwotę możesz zdobyć w „ratach”, wykazując się aktywnością w korzystaniu z iKonta Biznes przez 12 miesięcy.

Zdobycie „podstawowej” premii jest niezmiernie łatwe. Zebranie pełnej puli od Aliora dla części firm będzie trudne, ale warto się nieco postarać, by zyskać jak najwięcej. Dla TAKICH pieniędzy warto podjąć wysiłek. Czas na decyzję mija 30 kwietnia 2019 r.

Kto może się starać o bonusy?

Zanim przejdziesz do starań o bonus od Aliora, musisz założyć iKonto Biznes. Dobrą motywacją do tego jest 200 zł oferowane w akcji zorganizowanej przez Internetowy Dom Mediowy NET S.A. Jest ona adresowana do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG).

Uczestnikiem akcji nie może być osoba, która w ostatnich 12 miesiącach przed jej rozpoczęciem (licząc od 18 marca 2018 r.) posiadała jakikolwiek rachunek firmowy dla danego numeru NIP w Alior Banku. Posiadanie produktów dla osób fizycznych nie jest przeszkodą w przystąpieniu do promocji.

Zasady promocji

Decydując się na udział w akcji „Konto Biznes”, musisz wykonać wszystkie poniższe działania:

  1. Zarejestruj się na specjalnej stronie internetowej. Podając swój adres e-mail, stworzysz profil uczestnika.
  2. Użyj otrzymanego linka aktywacyjnego i zaloguj się do swojego profilu. Znajdziesz tam formularz wniosku o otwarcie iKonta Biznes.
  3. Składając wniosek o otwarcie wspomnianego rachunku, musisz wyrazić zgodę na udostępnienie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową. Chodzi o powiadomienie przez Alior Bank Internetowego Domu Mediowego NET S.A. o fakcie wywiązania się przez Ciebie z warunków promocji.
  4. W ciągu 30 dni od przesłania wniosku o iKonto Biznes (nie później niż 30 maja 2019 r.) podpisz z Alior Bankiem umowę o ten rachunek.
  5. W ciągu 60 dni od daty otwarcia iKonta Biznes (najpóźniej 30 lipca 2019 r.) zasil nowo otwarty rachunek łączną kwotą nie mniejszą niż 500 zł.

200 zł już jest Twoje

Na tym kończą się Twoje starania o 200 zł premii gotówkowej. Wiadomość o jej przyznaniu otrzymasz w wiadomości e-mail na adres podany podczas rejestrowania swojego udziału w promocji, najpóźniej 15 sierpnia 2019 r. Od chwili otrzymania informacji o nagrodzie, będziesz miał 5 dni roboczych na podanie w swoim profilu stworzonym numeru rachunku, na który organizator ma przesłać należną Ci premię. Powinna ona wpłynąć na konto w ciągu 21 dni roboczych, licząc od dnia, w którym prześlesz numer konta.

Pamiętaj, że jeśli nie przekażesz w terminie numeru rachunku iKonta Biznes lub będzie ono zamknięte w dniu wypłaty premii, to nagroda zostanie w rękach organizatora.

Ważne informacje dodatkowe

Do udziału w promocji uprawnia tylko wypełnienie wniosku o iKonto Biznes na podanej wyżej stronie internetowej.

W regulaminie akcji „Konto Biznes” znajduje się tajemniczo brzmiący zapis, że złożenie wniosku o iKonto Biznes nie gwarantuje jego pozytywnego rozpatrzenia przez Alior Bank. Mamy nadzieję, że ewentualne odrzucenie wniosku będzie wynikało z naprawdę ważnych przyczyn, a nie subiektywnej oceny osoby podejmującej decyzję.

Do momentu wypłaty nagrody nie możesz odwołać udzielonych zgód ani zamknąć iKonta Biznes.

Czas postarać się o 1500 zł

Jak wspomnieliśmy, w sumie możesz zgarnąć 1700 zł. Czas więc przedstawić działania niezbędne do zdobycia kolejnych premii. Nie są one trudne - w zależności od Twojej aktywności na koncie, zyskasz kilkaset złotych albo i grubo ponad tysiąc. W tej promocji nie ma bowiem „sztywnych” wymagań. W regulaminie jest za to lista aktywności nagradzanych określonym bonusem.

Sam wybierasz, co jest Ci potrzebne w Twoim biznesie, a bank „przelicza” Twoją aktywność na konkretną premię. Tym samym to Ty decydujesz o wysokości nagrody. Jej maksymalna kwota to 125 zł w miesiącu. Jeśli „nie wykręcisz maksa”, to nic straconego – bank wypłaci Ci tyle, na ile podliczy Twoje operacje premiowe. Oto tabela przeliczeniowa:

Premiowana aktywność

Zasady przyznawania

Premia cząstkowa

Przelew do ZUS

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł.

Nie może to być zlecenie stałe oraz przelew natychmiastowy.

25 zł

Przelew do US

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do US na kwotę min. 500 zł.

Nie może to być zlecenie stałe oraz przelew natychmiastowy.

25 zł

Przelew SEPA

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA na kwotę min. 100 EUR.

10 zł

Przelew natychmiastowy

Premia za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy na kwotę min. 500 zł.

10 zł

Transakcje kartą

Premia za zrealizowanie i rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji kartą lub kartami wydanymi do rachunku uczestnika na kwotę min. 500 zł.

10 zł

Skorzystanie z oferty kas fiskalnych w Alior Banku

Premia jest naliczana, jeżeli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

15 zł

Premia za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika promocji

do 2 500 zł

od 2 500,01 do 10 000 zł

od 10 000,01 do 25 000 zł

od 25 000,01 do 50 000 zł

powyżej 50 000 zł

0 zł

5 zł

15 zł

30 zł

60 zł

Ile można zgarnąć bez wysiłku?

Zastanówmy się, ile można wyciągnąć w ramach tej akcji bez specjalnego wysiłku. Zacznijmy od wariantu minimalistycznego – przelew do ZUS, jeden przelew natychmiastowy (możesz go zrobić, bo 5 pierwszych transakcji tego typu w miesiącu jest darmowych) oraz operacje kartą. W ten sposób możesz zgarnąć 45 zł w miesiącu, czyli 540 zł w roku.

Nie jest źle, ale w wariancie umiarkowanym możesz zyskać więcej. Jeśli Twoja firma będzie co miesiąc odprowadzała min. 500 zł podatku, to będziesz otrzymywał następne 25 zł premii, czyli w skali roku da to kolejne 300 zł.

W sumie zyskasz 840 zł. Co prawda od tej kwoty musisz zapłacić podatek, ale i tak zostanie Ci „na czysto” blisko 700 zł!

Twoje zyski mogą być jeszcze większe, jeśli wykonujesz przelewy SEPA (+10 zł), korzystasz z kasy fiskalnej otrzymanej od Alior Banku (+15 zł) i na dodatek średniomiesięczne saldo na Twoim rachunku przekroczy 2500 zł (+5 zł). W tym wariancie Twoje „przychody” z promocji będą wynosiły równe 100 zł, czyli 1200 zł w roku!

O tym musisz wiedzieć

Do tego, byś prawidłowo obliczył wysokość przysługującej Ci premii, musisz wiedzieć, co bank rozumie pod pojęciem „transakcje kartą”, jak będzie obliczał wysokość „średniomiesięcznego salda na rachunku” oraz według jakich zasad będzie wypłacał nagrody.

Omówienie wszystkich powyższych kwestii znajdziesz w osobnym tekście poświęconym tej promocji.

Musisz też wiedzieć, że wszelkie bonusy wypłacone w obu promocjach pozostają w związku z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą i musisz je uwzględnić w przychodach swojej firmy.

iKonto Biznes – co powinieneś wiedzieć

iKonto Biznes otwierane jest i prowadzone za darmo. Bank nie pobiera opłat za krajowe przelewy internetowe, korzystanie z bankomatów i wpłatomatów w swoich oddziałach, a także za 5 pierwszych w miesiącu przelewów europejskich (SEPA) oraz natychmiastowych (Express Elixir). Podobna zasada obowiązuje także w przypadku wypłat z obcych bankomatów. Każda kolejna operacja tego typu kosztuje 2 zł.

Karta debetowa do rachunku jest darmowa pod warunkiem wykonania nią przynajmniej 4 transakcji w miesiącu. W przeciwnym wypadku zapłacisz 8 zł.

Bliższe informacje o iKoncie Biznes znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Rekordowa nagroda

Opisany wyżej zestaw promocji zwraca uwagę wysokością maksymalnej nagrody. 1700 zł, nawet uwzględniając konieczność wpisania jej po stronie przychodów firmy i odprowadzenia należnego podatku, pobudza wyobraźnię. Jak wspomnieliśmy, zgarnięcie całej puli nie jest łatwe. Pokazaliśmy natomiast, że zdobycie ok. 1000 zł w wariancie minimalistycznym nie powinno nikomu sprawić kłopotów. Zgarnięcie ok. 1400 zł w wariancie umiarkowanym jest nieco trudniejsze, ale też możliwe do osiągnięcia bez nadzwyczajnego wysiłku.

Wszystko dlatego, że Alior Bank nie wymaga specjalnych działań czy wykonywania niecodziennych operacji. Oczekuje tylko aktywnego korzystania z rachunku, realizowania tego, co i tak każdy przedsiębiorca musi wykonywać. Na dodatek nagradza za to gotówką, a nie talonami, rabatami, czy innymi bonusami, które bywają kłopotliwe, gdy chce się z nich skorzystać. Za takie podejście należą się bankowi słowa uznania. Wypada tylko zacząć działać, by zgromadzić jak największą premię.

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Więcej o Alior Bank