Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 1620 zł premii za iKonto Biznes: 120 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku

Nawet 1620 zł premii za iKonto Biznes: 120 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku
Źródło: strona promocji

Organizatorem akcji „Zgarnij 120 zł z Alior Bank” jest Bonnier Business Polska Sp. z o.o., wydawca prasy drukowanej (m.in. „Puls Biznesu”) oraz kilku serwisów, takich jak Bankier.pl czy ArsLege.pl. Promocja potrwa co najmniej do 31 grudnia 2017 r., ale może zostać przedłużona.

W promocji można zyskać łącznie nawet 1620 zł: 120 zł premii od organizatora i do 1500 zł od Alior Banku. Wybrani uczestnicy otrzymają także bony o wartości 2, 5 i 10 tys. zł do wykorzystania na reklamę swojej firmy w serwisach prowadzonych przez organizatora.

120 zł na wyciągnięcie ręki

Uczestnikami promocji „Zgarnij 120 zł z Alior Bank” mogą być przedsiębiorcy (w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej), którzy do dnia 16 listopada 2017 r. nie posiadali dla danego numeru NIP jakiegokolwiek rachunku firmowego w Alior Banku.

Zgarnięcie premii podstawowej nie wiąże się wcale z koniecznością spełnienia skomplikowanych warunków. Oto, co musisz zrobić, by ją otrzymać:

  1. do 31 grudnia 2017 r., podając wymagane dane; następnie, korzystając z tej samej strony, złóż wniosek o iKonto Biznes. Pamiętaj, by wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi danych objętych tajemnicą bankową.
  2. W ciągu miesiąca od złożenia wniosku – nie później niż 31 stycznia 2018 r. - podpisz umowę o otwarcie iKonta Biznes.
  3. W ciągu dwóch miesięcy od otwarcia konta dokonaj na ten rachunek wpłaty o łącznej wartości 500 zł.

Przekazanie premii

Jeśli spełnisz te warunki, to do 30 kwietnia 2018 r. zostaniesz powiadomiony mailowo o przyznaniu premii. Odtąd masz 5 dni roboczych, by za pośrednictwem podać organizatorowi swój numer rachunku, na który wpłynie premia. 120 zł zasili Twoje iKonto Biznes w ciągu kolejnych 14 dni roboczych.

Premię możesz otrzymać tylko raz. Zamknięcie rachunku, podanie nieprawidłowych danych lub nieprzekazanie organizatorowi numeru rachunku w powyżej wskazanym terminie pozbawi Cię prawa do jej otrzymania.

Szansa na darmową reklamę swojej firmy

Choć premia 120 zł (w połączeniu z łatwością jej zdobycia) kusi, to znacznie cenniejszą nagrodę przygotowano dla uczestników, którzy dodatkowo wykażą się kreatywnością. Są nią bony o wartości 2 tys. zł (Nagroda Dodatkowa Bronze), 5 tys. zł (Nagroda Dodatkowa Silver) oraz 10 tys. zł (Nagroda Dodatkowa Gold) do wykorzystania na świadczenia reklamowe w serwisach internetowych organizatora w terminie do 30 czerwca 2018 r.

O przyznanie dodatkowej nagrody możesz się ubiegać wówczas, gdy spełniasz warunki uprawniające do otrzymania premii 120 zł. Wystarczy, że do dnia 31 stycznia 2018 r. wyślesz na adres mailowy [email protected] deklarację ubiegania się o bon wraz z odpowiedziami na poniższe pytania:

  • Co jest dla Ciebie najważniejsze w rachunku firmowym z punktu widzenia przedsiębiorcy?
  • Dlaczego wybrałeś/wybrałaś właśnie iKonto Biznes w Alior Banku?
  • Co zainspirowało / skłoniło Cię do otwarcia własnej działalności gospodarczej?
  • Czy masz jeszcze jakieś rachunki firmowe – jeśli tak to w jakich bankach?
  • Jak chciałbyś/chciałabyś, aby wyglądał proces otwarcia konta firmowego w przyszłości?

Komisja oceni kreatywność i atrakcyjność odpowiedzi i na tej podstawie przyzna najlepszym uczestnikom bony. W regulaminie zaznaczono, że organizator jest upoważniony do upublicznienia nadesłanych odpowiedzi, także w celach marketingowych.

Przyznanie bonu

O przyznaniu bonu zwycięzca zostanie poinformowany mailowo do 30 kwietnia 2018 r. W celu rozliczenia wartości nagrody z fiskusem uczestnik jest zobowiązany do przekazania w terminie 7 dni oświadczenia o formie opodatkowania, której podlega – wówczas zostanie mu wypłacona także wartość należnego podatku.

Organizator sam przedstawi Ci korzystną propozycję świadczeń reklamowych w ramach dostępnych do wykorzystania środków. W tym musimy jednak wspomnieć o pewnych ograniczeniach – Bonnier Business ma prawo odmówić reklamy produktów lub usług, których reklamowanie jest zakazane na gruncie obowiązujących przepisów. Organizator nie opublikuje również reklamy, która narusza prawa własności intelektualnej oraz inne prawa osobiste osób trzecich, ma charakter obraźliwy, zniesławiający, erotyczny, pornograficzny oraz nawołujący do nienawiści, konfliktów, rasizmu i ksenofobii. Co dość oczywiste, na stronach organizatora nie zostaną umieszczone także reklamy usług konkurencyjnych dla działalności prowadzonej przez Bonnier Business.

Darmowe iKonto Biznes w Alior Banku

Głównym warunkiem ubiegania się o premię 120 zł oraz bony uprawniające do reklamy Twojej firmy w Internecie jest otwarcie rachunku firmowego iKonto Biznes. Rachunek ten sam w sobie jest godny uwagi – jeśli więc myślisz o założeniu nowego konta dla Twojej firmy lub zmianie dotychczasowego, zapoznaj się z podstawowymi parametrami rachunku w Alior Banku.

Standardowa miesięczna opłata za prowadzenie iKonta Biznes wynosi 15 zł, ale można jej uniknąć, utrzymując na rachunku średnie saldo 1000 zł oraz wyrażając zgodę na komunikację marketingową - jeśli założysz iKonto Biznes w promocji, prowadzenie tego rachunku będzie bezwarunkowo bezpłatne!

Uniknąć możesz także 8-złotowej opłaty za korzystanie z karty debetowej, o ile w danym miesiącu dokonasz przy jej użyciu 4 płatności. Bank nie pobiera opłat za przelewy internetowe, wypłatę gotówki z własnych bankomatów oraz za 5 pierwszych wypłat z bankomatów innych sieci.

Warto jednak pamiętać, że tylko 10 pierwszych kodów autoryzacyjnych w miesiącu jest bezpłatnych, za kolejne bank będzie pobierał po 20 gr. I choć jest to wada tego rachunku, to premia cząstkowa (opisana w dalszej części artykułu) za wykonanie np. jednego darmowego przelewu natychmiastowego pokryje te opłaty z nawiązką!

1500 zł premii

Co więcej, jako posiadacz iKonta Biznes w Alior Banku prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zyskasz prawo do wzięcia udziału w odrębnej promocji, w której do zgarnięcia jest aż 125 zł premii miesięcznie przez cały rok. W sumie możesz więc zyskać aż 1500 zł!

Warunkiem jest aktywne korzystanie z rachunku; premiowane jest chociażby dokonanie przelewu do ZUS-u lub urzędu skarbowego, transakcje kartą oraz utrzymanie średniomiesięcznego salda na rachunku. Poniższa tabelka prezentuje warunki stawiane przez bank do osiągnięcia poszczególnych premii cząstkowych:

Premiowane aktywności Warunki, jakie należy spełnić w danym miesiącu Cząstkowa premia
Przelew do ZUS Należy wykonać z rachunku przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł. 25 zł
Przelew do US Należy wykonać przelew do US w kwocie min. 500 zł. 25 zł
Przelew SEPA Kwota przelewu SEPA musi wynosić min. 100 EUR. 10 zł
Przelew natychmiastowy Kwota przelewu musi wynosić min. 500 zł. 10 zł
Transakcje kartą Należy w danym miesiącu kalendarzowym wykonać transakcje kartą lub kartami wydanymi do rachunku na łączną kwotę min. 500 zł. 10 zł
Skorzystanie z oferty terminali za pośrednictwem Alior Banku Bank naliczy premię, jeżeli na rachunek uczestnika wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu, w którym spełniony będzie ten warunek. 10 zł
Skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku Premia zostanie naliczona, jeżeli na rachunek uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł. 5 zł
Premia za średniomiesięczne saldo na rachunku do 2500,00 zł 0 zł
od 2500,01 zł do 10 000,00 zł 5 zł
od 10 000,01 zł do 25 000,00 zł 15 zł
od 25 000,01 zł do 50 000,00 zł 30 zł
od 50 000,01 zł 60 zł

Łatwy sposób na firmowy zysk

Sytuacja i potrzeby każdej firmy się różnią, ale w wielu przypadkach sposób korzystania z rachunku firmowego jest bardzo podobny.

Jeżeli przedsiębiorca będzie korzystał z nowo założonego iKonta Biznes jako rachunku głównego, bez problemu zyska w każdym miesiącu 50 zł premii za przelewy do ZUS i US.

Dodatkowe 10 zł może łatwo otrzymać za wykonanie przelewu natychmiastowego na kwotę min. 500 zł. Przelewy te realizowane są w systemie Express Elixir i dochodzą nawet w kilka minut do odbiorcy, co szczególnie może ucieszyć pracowników Twojej firmy ;) Co warto podkreślić, Alior Bank oferuje 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu - warto więc z tej możliwości rozliczeń skorzystać.

Kolejne 10 zł można otrzymać za płatności kartą debetową MasterCard Business. Należy jednak pamiętać o wykonaniu min. 4 transakcji na łączną kwotę co najmniej 500 zł, aby uniknąć opłaty i zgarnąć bonus pieniężny.

Zwykle na rachunku firmowym przechowujemy środki na niespodziewane wydatki. Ich wysokość jest zależna od charakteru prowadzonej działalności, ale dla wielu przedsiębiorców zdobycie 5 zł premii za utrzymanie salda rachunku na odpowiednim poziomie nie będzie szczególnym wyzwaniem.

Jeśli to wszystko zsumujemy, otrzymamy ok. 75 zł premii miesięcznie, czyli 900 zł bonusu w ciągu roku. Po uwzględnieniu 120 zł premii od organizatora, łączny zysk przekroczy 1000 zł.

Rekordowa promocja pod kątem wysokości nagród

Najnowsza akcja promocyjna Bonnier Business i Alior Banku to ciekawa propozycja dla przedsiębiorców, którzy poszukują rachunku firmowego dla swojej firmy lub są gotowi na zmianę dotychczasowego. Wystarczy wspomnieć, że sama oferta iKonta Biznes wygląda dość atrakcyjnie (szczególnie z promocją „1500 zł dla firm”), a opłat związanych z tym rachunkiem można stosunkowo łatwo uniknąć.

Równie proste jest zgarnięcie 120 zł premii – wystarczy założyć konto i zapewnić wpływy o łącznej wysokości 500 zł. Wydaje się, że jest to warunek, którego spełnienie nie powinno sprawić przedsiębiorcom najmniejszego problemu.

Warto powalczyć także o bezpłatną reklamę w Internecie; tym bardziej, że nie wiąże się to z żadnymi wydatkami. Musisz jedynie poświęcić trochę czasu i wykazać się kreatywnością. Niewielkim wysiłkiem możesz zyskać możliwość promocji Twojej firmy, za którą normalnie musiałbyś zapłacić nawet 10 tys. zł.

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.