Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 1620 zł premii z iKontem Biznes w Alior Banku: 120 zł za otwarcie i nawet 1500 zł w rok za aktywność

Do 1620 zł premii z iKontem Biznes w Alior Banku: 120 zł za otwarcie i nawet 1500 zł w rok za aktywność
Źródło: strona promocji

120 zł za otwarcie czeka na Ciebie za sprawą 2. edycji promocji „Zgarnij premię z iKontem Biznes Alior Banku”, której organizatorem jest Bonnier Business Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (wydawca serwisu Bankier.pl).

Oferta z premią za otwarcie obowiązuje co najmniej do 29 lipca 2017 r., choć organizator zastrzegł sobie prawo do jej przedłużenia. Byś mógł z niej skorzystać, musisz być przedsiębiorcą prowadzącym indywidualną działalność gospodarczą (to właśnie do takich firm skierowana jest oferta iKonta Biznes). Kolejnym ważnym warunkiem uczestnictwa jest nieposiadanie do dnia 14 czerwca 2018 r. innego rachunku firmowego dla danego numeru NIP w Alior Banku.

1620 zł w obu równoległych promocjach

Premią w akcji jest 120 zł w formie przelewu na konto. Co więcej, nowi posiadacze rachunku firmowego wciąż mają szansę na ubieganie się o nawet 125 zł co miesiąc przez okrągły rok w równolegle obowiązującej promocji. W sumie na otwarciu i aktywnym korzystaniu z iKonta Biznes w Alior Banku możesz zyskać zatem aż 1620 zł!

Otwórz konto, dokonaj wpłaty i odbierz 120 zł

Oto szczegółowe warunki oferty:

  1. Do 29 lipca 2018 r. zarejestruj się na stronie promocji, podając swoje dane.
  2. Złóż wniosek o otwarcie konta, koniecznie z poziomu serwisu promocji! Podczas składania wniosku wyraź zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową.
  3. W ciągu 30 dni od wysłania wniosku (jednak nie później niż 29 sierpnia 2018 r.) podpisz z bankiem umowę o iKonto Biznes.
  4. W terminie 60 dni od podpisania umowy (nie później niż do 29 października 2018 r.) dokonaj wpłaty na rachunek firmowy w łącznej wysokości min. 500 zł.

Formalności związane z przekazaniem premii

O przyznaniu premii zostaniesz powiadomiony najpóźniej 30 listopada 2018 r. w wiadomości e-mail. Zostaniesz w nim poproszony o wypełnienie formularza, w którym będziesz musiał podać numer nowo otwartego rachunku. Uwaga! Na wypełnienie i wysłanie formularza za pośrednictwem strony promocji masz odtąd tylko 5 dni roboczych! Bonus zostanie przekazany na Twoje konto firmowe w terminie 14 dni roboczych liczonych od dnia otrzymania wspomnianego powiadomienia.

Pamiętaj, że premia 120 zł stanowi przychód związany z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą, w związku z czym będziesz musiał się z niej rozliczyć z urzędem skarbowym.

Regulamin akcji znajdziesz tutaj.

1500 zł w rok za aktywność

W tym miejscu warto przypomnieć o równoległej akcji dla nowych klientów związanej z iKontem Biznes w Alior Banku, w której za aktywne korzystanie z produktu możesz w ciągu roku zyskać aż 1500 zł.

Jak to możliwe? Otóż bank płaci za dokonywanie transakcji i spełnienie określonych warunków aktywnego korzystania z produktu. Dla przykładu: przelew do ZUS-u w kwocie min. 250 zł jest „warty” 25 zł cząstkowej premii, a za utrzymanie średniomiesięcznego salda na poziomie powyżej 50 tys. bank płaci aż 60 zł! Jeśli wykażesz się odpowiednią aktywnością, na Twoje konto co miesiąc będzie wpływało 125 zł i to przez okrągły rok (125 x 12 = 1500zł)! Zgodnie z aktualnym regulaminem oferta obowiązuje do 30 czerwca 2018 r., ale może zostać przedłużona.

Szczegóły promocji wraz z pełną listą nagradzanych aktywności znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje iKonto Biznes w Alior Banku?

Rachunek firmowy oferowany przez Alior Bank osobom prowadzącym indywidualną działalność gospodarczą – iKonto Biznes – plasuje się w czołówce naszego rankingu kont dla firm. Sprawdźmy, co stanowi o jego atrakcyjności dla przedsiębiorców.

Standardowa opłata za prowadzenie rachunku wynosi 15 zł. Na szczęście możesz jej uniknąć – wystarczy utrzymać na rachunku średniomiesięczne saldo w wysokości min. 1000 zł oraz wyrazić zgodę na komunikację marketingową ze strony Alior Banku i jego partnerów.

Uniknąć możesz także 8-złotowej miesięcznej opłaty za kartę. W jaki sposób? Tutaj konieczne będzie dokonanie przynajmniej 4 transakcji kartą w danym miesiącu. Darmowe są wypłaty z bankomatów Alior Banku, zaś w przypadku pozostałych maszyn w kraju bank pobiera opłatę 2 zł dopiero za 6. i każdą kolejną wypłatę.

Co do pozostałych kosztów: posiadacze iKonta Biznes nie płacą za przelewy ELIXIR oraz za 5. pierwszych przelewów natychmiastowych w miesiącu (każdy kolejny kosztuje 10 zł). Otrzymują oni również pakiet 5 bezpłatnych przelewów SEPA w miesiącu. Zlecenie stałe kosztuje 1 zł, darmowe jest za to polecenie zapłaty.

Istotnym atutem oferty jest możliwość skorzystania z rachunku pomocniczego oraz lokacyjnego z oprocentowaniem (obowiązującym 3 miesiące) na poziomie 2% dla kwot do 20 000 zł. Oprocentowanie środków powyżej tej kwoty wynosi 1,4%.

Walcz o pełną pulę

O atrakcyjności oferty „Zgarnij premię z iKontem Biznes Alior Banku” świadczy łatwość uzyskania premii – wystarczy otworzyć konto firmowe i wpłacić na nie 500 zł, by zgarnąć 120-złotowy bonus. Do tego dochodzi kwestia korzystnego rachunku, który daje możliwość łatwego uniknięcia opłat, zwłaszcza za kartę.

Dodatkowo możliwość ubiegania się o 125 zł miesięcznie przez rok za aktywne korzystanie z konta sprawia, że obok iKonta Biznes w Alior Banku nie sposób przejść obojętnie. Spełnianie warunków otrzymania comiesięcznej premii na pierwszy rzut oka może się wydawać uciążliwe, ale warto pamiętać, że dotyczą one dość standardowej aktywności na rachunku formowym – premiowane są bowiem np. transakcje i przelewy, których przedsiębiorca i tak, siłą rzeczy, dokonuje. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, być zgarnął pełną pulę w obu promocjach.

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.