Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 1500 zł premii dla firm za aktywność na iKoncie Biznes Alior Banku na nowych zasadach

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Do 1500 zł premii dla firm za aktywność na iKoncie Biznes Alior Banku na nowych zasadach
Źródło: strona promocji

Nagrody za otwarcie rachunku firmowego i korzystanie z niego do rozliczeń biznesowych nie pojawiają się zbyt często. Tylko kilka banków oferuje przedsiębiorcom bonusy za zainteresowanie się ich ofertą. Jednym z nich jest Alior Bank, który regularnie nagradza za dokonywanie różnych operacji na iKoncie Biznes. Najnowsza odsłona promocji „1500 zł dla firm” jest bezterminowa i w ciągu 12 miesięcy można w niej zgarnąć w sumie wspomniane 1500 zł premii.

Warunki aktualnego regulaminu dotyczą także tych, którzy otworzyli iKonto Biznes po 1 lutego 2019 r.

Kto może zdobyć premię?

Akcja „1500 zł dla firm” adresowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały wcześniej w Alior Banku żadnego produktu dla przedsiębiorców. Więcej ograniczeń nie ma.

Co zrobić, by otrzymać bonus?

Zacząć trzeba od założenia iKonta Biznes, a później należy z niego aktywnie korzystać przez 12 miesięcy. Oto szczegóły:

Krok 1
Krok 1

Złóż wniosek o iKonto Biznes na stronie internetowej i zawrzyj z Alior Bankiem umowę ramową o prowadzenie rachunków rozliczeniowych oraz lokat dla przedsiębiorców, akceptując przy tym regulamin opisywanej akcji.

Krok 2
Krok 2

Wykonuj na nowo otwartym koncie operacje bankowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą przez 12 miesięcy. Jeśli w danym miesiącu zrealizujesz min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą, to bank przyzna Ci premię według poniższego „cennika”.

Nagroda
Nagroda

Należna Ci nagroda trafi na Twoje iKonto Biznes do końca miesiąca następującego po tym, w którym wykonałeś premiowane transakcje.

Pamiętaj, że

  • wymaganych 4 operacji kartą nie musisz wykonać w miesiącu, w którym otworzyłeś rachunek;
  • bank przestanie Ci wypłacać bonusy, gdy zamkniesz iKonto Biznes lub przekształcisz je w inny typ.

Premiowane operacje

W tej akcji mamy dość nietypowy przypadek. Wykonanie w danym miesiącu przynajmniej 4 operacji kartą wydaną do rachunku oznacza jedynie prawo do otrzymania nagrody. O tym, jak wysoka ona będzie, decyduje sam uczestnik promocji, realizując aktywności z poniższej tabeli. Każda z nich ma swoją „wycenę”. Maksymalnie możesz otrzymać 125 zł w miesiącu, czyli w skali roku Twój przychód może wynieść aż 1500 zł.

Zwracamy uwagę, że przyznane Ci premie są związane z działalnością gospodarczą, musisz więc wykazać je w dokumentach finansowych i zapłacić od nich podatek dochodowy.

Poniżej prezentujemy „wycenę” różnych operacji bankowych:

Premiowana aktywność

Zasady przyznawania

Premia cząstkowa

Przelew do ZUS lub US

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (na kwotę min. 250 zł) lub US (na kwotę min. 500 zł)

Nie może to być zlecenie stałe oraz przelew natychmiastowy.

30 zł

Przelew SEPA

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA na kwotę min.  100 EUR.

10 zł

Transakcje kartą

Premia za zrealizowanie i rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji kartą lub kartami wydanymi do rachunku uczestnika na kwotę min. 500 zł.

10 zł

Skorzystanie z oferty kas fiskalnych w Alior Banku

Premia jest naliczana, jeżeli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

15 zł

Premia za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika promocji

od 2500,01 do 10 000 zł

od 10 000,01 do 25 000 zł

od 25 000,01 do 50 000 zł

od 50 000,01 do 100 000 zł

od 100 000,01 zł do 150 000 zł

od 150 000,01 zł

5 zł

10 zł

20 zł

40 zł

50 zł

60 zł

O tym musisz wiedzieć!

Zastanawiając się nad możliwymi premiami w ramach tej promocji, musisz wiedzieć, co bank rozumie pod pojęciem „transakcje kartą” oraz znać zasadę obliczania wysokości “średniomiesięcznego salda na rachunku”.

Transakcje kartą

Zgodnie z regulaminem, transakcjami kartą są płatności za towary i usługi w punktach handlowo-usługowych znajdujących się na terenie Polski. Nie mogą to być płatności w miejscach o „zakazanych” kodach identyfikacyjnych MCC. Chodzi m.in. o zakłady bukmacherskie, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych czy internetowe przekazy pieniężne.

Bank nie będzie również uwzględniał transakcji wykonanych kartą wielowalutową i zaksięgowanych na rachunku walutowym.

Średniomiesięczne saldo rachunku

Do jego wyliczenia bank weźmie pod uwagę kwoty na wszystkich „bieżących” rachunkach uczestnika promocji, a więc także na kontach pomocniczych i walutowych. W przypadku tych ostatnich, zgromadzone na nich środki zostaną przeliczone na PLN po kursie średnim NBP z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest premia. Po zsumowaniu sald z poszczególnych dni otrzymany wynik zostanie podzielony przez liczbę dni w danym miesiącu.

W obliczeniach nie będą uwzględniane środki na lokatach terminowych, rachunkach lokacyjnych oraz kwoty pochodzące z finansowania klienta w banku oraz te na rachunkach osobistych uczestnika promocji.

Rachunek iKonto Biznes

iKonto Biznes to „podstawowy rachunek prowadzony przez Alior Bank dla przedsiębiorców. Jest on bezwarunkowo darmowy. Bezpłatna może być także wydana do niego karta, o ile jej posiadacz wykona „plastikiem” min. 4 transakcje bezgotówkowe. Łatwo zauważyć, że identyczny warunek trzeba spełnić, by otrzymać premię za dany miesiąc.

Atrakcyjna premia za normalną aktywność

Opisywana promocja dotyczy aktywnego korzystania z iKonta Biznes i można w niej w sumie zdobyć nawet 1500 zł. Sięgnięcie po pełną pulę jest trudne, bo wymagałoby utrzymywania przez rok na rachunku ponad 150 000 zł i wykonywania w każdym z 12 miesięcy wszystkich premiowanych operacji. Zastanówmy się więc, ile realnie można zyskać w tej akcji.

Wykonanie przelewu do ZUS i/lub US to obowiązek każdego przedsiębiorcy, więc 30 zł jest pewne. Minimum 4 transakcje kartą na łączną kwotę nie mniejszą niż 500 zł nie powinny sprawić nikomu kłopotów, co oznacza 10 zł na koncie.

Do tego można doliczyć jeszcze, powiedzmy, średnio 10 zł w miesiącu za spełnienie jednego z pozostałych warunków. Tym samym niemal pewna wydaje się premia w wysokości 50 zł/miesiąc, a więc 600 zł w skali roku. Może niewiele w stosunku do maksymalnego bonusu, ale przecież dla otrzymania takiej nagrody nie trzeba robić nic specjalnego, podejmować żadnych dodatkowych aktywności poza tym, co jest niezbędne w normalnej działalności firmy.

Należy jednak odnotować, że w stosunku do poprzednich zasad jest nieco trudniej. Przede wszystkim warunkiem naliczenia jakiejkolwiek premii jest wykonanie w miesiącu przynajmniej 4 transakcji bezgotówkowych kartą. Ponadto, nie ma już premii za przelew do ZUS i do US, można zdobyć tylko jeden bonus, niezależnie od tego, do jakiej instytucji przekazujesz pieniądze. W rezultacie te najprostsze aktywności mogą przynieść tylko 30 zł, a nie 50 zł jak dotąd.

Cóż, przemyśl tę propozycję, zerknij na nasz ranking kont firmowych i podejmij decyzję.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "1500 zł dla firm"

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.

Więcej o Alior Bank