Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 1500 zł premii dla firm za aktywność na rachunku firmowym Alior Banku na nowych zasadach

Do 1500 zł premii dla firm za aktywność na rachunku firmowym Alior Banku na nowych zasadach
Źródło: strona promocji

Nagrody za otwarcie rachunku firmowego i korzystanie z niego do rozliczeń biznesowych to coraz częstszy widok. Kilka banków oferuje przedsiębiorcom bonusy za zainteresowanie się ich ofertą cyklicznie, inne od czasu do czasu. Jednym z tych pierwszych jest Alior Bank, który regularnie nagradza za dokonywanie różnych operacji na iKoncie Biznes oraz Rachunku 4x4. Najnowsza odsłona promocji „1500 zł dla firm” jest bezterminowa i w ciągu 12 miesięcy można w niej zgarnąć w sumie wspomniane 1500 zł premii.

Kto może zdobyć 1500 zł?

Akcja „1500 zł dla firm” adresowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały wcześniej w Alior Banku żadnego produktu dla przedsiębiorców. Więcej ograniczeń nie ma.

Warunki aktualnego regulaminu dotyczą tych, którzy otworzą iKonto Biznes po 1 marca 2021 r.

Co zrobić, by otrzymać bonus?

Zacząć trzeba od założenia iKonta Biznes lub Rachunku 4x4, a później należy aktywnie korzystać z wybranego konta przez 12 miesięcy. Oto szczegóły:

Krok 1
Krok 1

Złóż wniosek o iKonto Biznes lub Rachunek 4x4 i zawrzyj z Alior Bankiem umowę ramową o prowadzenie rachunków rozliczeniowych oraz lokat dla przedsiębiorców, akceptując przy tym regulamin akcji.

Krok 2
Krok 2

Wykonuj na nowo otwartym koncie operacje bankowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą przez 12 miesięcy. Jeśli w danym miesiącu zrealizujesz min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą, to bank przyzna Ci premię według poniższego „cennika”.

Nagroda
Nagroda

Należna Ci nagroda trafi na Twoje iKonto Biznes do końca miesiąca następującego po tym, w którym wykonałeś premiowane transakcje.

Pamiętaj, że:

  • wymaganych 4 operacji kartą nie musisz wykonać w miesiącu, w którym otworzyłeś rachunek;
  • bank przestanie Ci wypłacać bonusy, gdy zamkniesz iKonto Biznes lub przekształcisz je w inny typ.

Premiowane operacje

W tej akcji mamy dość nietypowy przypadek. Wykonanie w danym miesiącu przynajmniej 4 operacji kartą wydaną do rachunku oznacza jedynie prawo do otrzymania nagrody. O tym, jak wysoka ona będzie, decyduje sam uczestnik promocji, realizując aktywności z poniższej tabeli. Każda z nich ma swoją „wycenę”. Maksymalnie możesz otrzymać 125 zł w miesiącu, czyli w skali roku Twój przychód może wynieść aż 1500 zł.

Zwracamy uwagę, że przyznane Ci premie są związane z działalnością gospodarczą, musisz więc wykazać je w dokumentach finansowych i zapłacić od nich podatek dochodowy.

Poniżej prezentujemy „wycenę” różnych operacji bankowych:

Premiowana aktywność

Zasady przyznawania

Premia cząstkowa

Przelew do ZUS lub US

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS (na kwotę min. 500 zł) lub US (na kwotę min. 500 zł)

Nie może to być zlecenie stałe oraz przelew natychmiastowy.

20 zł

Przelew SEPA

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA na kwotę min. 100 EUR.

10 zł

Transakcje kartą

Premia za zrealizowanie i rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji kartą lub kartami wydanymi do rachunku uczestnika na kwotę min. 2000 zł.

25 zł

Skorzystanie z oferty kas fiskalnych w Alior Banku

Premia jest naliczana, jeżeli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

10 zł

Transakcje walutowe w ramach usługi Autodealing lub między rachunkami uczestnika

Premia za wymianę waluty na rynku transakcji kasowych na łączną kwotę min. 5000 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej w miesiącu kalendarzowym w ramach usługi Autodealing

lub

za wykonane przewalutowania pomiędzy rachunkami uczestnika w ramach firmy na łączną
kwotę min. 5000 jednostek waluty obcej, dla transakcji crossowych (bez udziału PLN) w walucie bazowej w miesiącu

25 zł
Przelew zagraniczny Premia za wykonanie w miesiącu min. 3 przelewów zagranicznych lub przelewów w walucie
obcej w kraju (nie liczą się przelewy transgraniczne/SEPA)
15 zł

Premia za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika promocji

od 2500,01 do 10 000 zł

od 10 000,01 do 50 000 zł

od 50 000,01 do 100 000 zł

od 100 000,01 zł

0 zł

5 zł

10 zł

20 zł

O tym musisz wiedzieć!

Zastanawiając się nad możliwymi premiami w ramach tej promocji, musisz wiedzieć, co bank rozumie pod pojęciem „transakcje kartą” oraz znać zasadę obliczania wysokości “średniomiesięcznego salda na rachunku”.

Transakcje kartą

Zgodnie z regulaminem transakcjami kartą są płatności za towary i usługi w punktach handlowo-usługowych znajdujących się na terenie Polski. Nie mogą to być płatności w miejscach o „zakazanych” kodach identyfikacyjnych MCC. Chodzi m.in. o zakłady bukmacherskie, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych czy internetowe przekazy pieniężne. Ograniczenie dotyczy też usług transportowych objętych kodem MCC 4111. W Alior Banku możesz łatwo przekonać się, czy dokonana transakcja kwalifikuje się do promocji, gdyż w szczegółach operacji podawany jest kod MCC miejsca jej zrealizowania.

Bank nie będzie również uwzględniał transakcji wykonanych kartą wielowalutową i zaksięgowanych na rachunku walutowym.

Średniomiesięczne saldo rachunku

Do jego wyliczenia bank weźmie pod uwagę kwoty na wszystkich „bieżących” rachunkach uczestnika promocji, a więc także na kontach pomocniczych i walutowych. W przypadku tych ostatnich, zgromadzone na nich środki zostaną przeliczone na PLN po kursie średnim NBP z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest premia. Po zsumowaniu sald z poszczególnych dni otrzymany wynik zostanie podzielony przez liczbę dni w danym miesiącu.

W miesiącu, w którym rachunek został otwarty lub zamknięty, średniomiesięczne saldo obliczane jest za wszystkie dni miesiąca kalendarzowego, a za te dni w miesiącu, w których rachunek nie był prowadzony, bank przyjmuje wartość 0 zł.

W obliczeniach nie będą uwzględniane środki na lokatach terminowych, rachunkach lokacyjnych oraz kwoty pochodzące z finansowania klienta w banku oraz te na rachunkach osobistych uczestnika promocji.

Oferta biznesowa Alior Banku

Alior Bank objął opisywaną promocją dwa rachunki firmowe. Warto byś też wiedział o innych bonusach dla przedsiębiorców.

iKonto Biznes

iKonto Biznes to podstawowy rachunek prowadzony przez Alior Bank dla przedsiębiorców. Jest on bezwarunkowo darmowy. Bezpłatna może być także wydana do niego karta, o ile jej posiadacz wykona „plastikiem” min. 4 transakcje bezgotówkowe. Łatwo zauważyć, że identyczny warunek trzeba spełnić, by otrzymać premię za dany miesiąc.

Rachunek 4x4

Rachunek 4x4 także jest prowadzony bezwarunkowo bezpłatnie. Również i w jego przypadku z opłaty za kartę zwalnia wykonanie min. 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Cechą charakterystyczną Rachunku 4x4 jest możliwość skorzystania z 4 pakietów, które pozwalają dopasować to konto do potrzeb firmy.

Bonusy dla aktywnych

Dodatkowo jako posiadacz karty płatniczej Alior Banku możesz zdobyć także inne bonusy.

Atrakcyjna premia za normalną aktywność

Opisywana promocja dotyczy aktywnego korzystania z iKonta Biznes i można w niej w sumie zdobyć nawet 1500 zł. Sięgnięcie po pełną pulę jest trudne, bo wymagałoby utrzymywania przez rok na rachunku ponad 100 000 zł i wykonywania w każdym z 12 miesięcy wszystkich premiowanych operacji. Zastanówmy się więc, ile realnie można zyskać w tej akcji.

Wykonanie przelewu do ZUS i/lub US to obowiązek każdego przedsiębiorcy, więc 20 zł jest pewne. Minimum 4 transakcje kartą na łączną kwotę nie mniejszą niż 2000 zł mogą być jednak problematyczne, podobnie jak transakcje walutowe czy skorzystanie z dodatkowych usług banku. Nie zachwyca również premia za średniomiesięczne saldo na koncie. Naszym zdaniem dla wielu przedsiębiorców zdobycie więcej niż 30-40 zł brutto miesięcznie będzie sporym wyzwaniem, a to stawia pod znakiem zapytania atrakcyjność tej akcji.

Cóż, przemyśl tę propozycję, zerknij na nasz ranking kont firmowych i podejmij decyzję.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „1500 zł dla firm” - edycja III

O banku

Alior Bank to ogólnopolski bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. Instytucja działa na rynku od 2008. Największym akcjonariuszem banku jest Grupa PZU, która posiada około 32% akcji.

Strategią Alior Banku jest zwiększanie udziału w sektorze bankowym, pogłębianie relacji z klientami oraz rozwój dotychczasowych produktów i innowacji.