Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 31 grudnia 2019 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Alior Bank lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: 200 zł za standardową aktywność na Koncie Jakże Osobistym Alior Banku + nawet 3% na koncie oszczędnościowym.

Do 1500 zł premii dla firm za aktywność na iKoncie Biznes Alior Banku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Do 1500 zł premii dla firm za aktywność na iKoncie Biznes Alior Banku
Źródło: strona promocji

Alior Bank „odświeżył” promocję iKonta Biznes adresowaną do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Zakładając ten rachunek i aktywnie korzystając z niego przez 12 miesięcy, przedsiębiorcy mogą zdobyć nawet 1500 zł premii. Ci, którzy płacili dotąd ZUS i podatki z konta osobistego w Alior Banku, mogą zgarnąć dodatkowo 200 zł.

Nagrody dla przedsiębiorców za założenie czy korzystanie z rachunków firmowych nie są częstym zjawiskiem. Tym bardziej należy się cieszyć, że Alior Bank kontynuuje swoją bezterminową promocję „1500 zł dla firm”.

I na dodatek zdobycie premii nie jest trudne, bo wiąże się z wykonywaniem typowych operacji bankowych, np. przelewu do ZUS, zapłaceniem podatku, transakcji kartą. W zależności od aktywności w każdym z 12 miesięcy promocyjnych wysokość premii może być różna. Maksymalna miesięczna wysokość bonusu to 125 zł, czyli 1 500 zł w perspektywie roku.

Kto może zdobyć premię?

Akcja „1 500 zł dla firm” adresowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadały wcześniej w Alior Banku żadnego produktu dla przedsiębiorców.

Bank nie stawia dodatkowych ograniczeń. Wymaga jedynie, by wniosek o otwarcie iKonto Biznes został złożony on-line.

Dodatkowy bonus dla klientów indywidualnych Alior Banku

Posiadanie konta osobistego w Alior Banku (np. Konta Jakże Osobistego) nie jest przeszkodą. Wręcz przeciwnie – może być nawet okazją do zdobycia dodatkowych 200 zł.

Jak się dowiedzieliśmy w banku, jego pracownicy analizują transakcje na rachunkach osobistych i, gdy stwierdzą, że są z nich realizowane przelewy do ZUS i płacone podatki, to do posiadacza konta może zostać wysłany e-mail lub sms ze specjalnym linkiem zachęcającym do otwarcia rachunku firmowego. Jego „autorem” może być też Dronn, czyli automatyczny robot rozmawiający z przedsiębiorcami.

Skorzystanie z otrzymanego linka i założenie iKonta Biznes oznacza specjalny bonus - 200 zł, który zostanie wypłacony do 10. dnia miesiąca następującego po tym, w którym został otwarty rachunek firmowy.

Gdzie założyć iKonto Biznes?

Wróćmy jednak do tego, co muszą zrobić osoby, które nie są klientami Alior Banku, a chciałyby założyć iKonto Biznes dla swojej firmy.

Warunki są trzy:

  1. Złóż wniosek o iKonto Biznes na stronie internetowej banku.
  2. Podpisz umowę ramową z Alior Bankiem o korzystanie z produktów dla przedsiębiorców.
  3. Korzystaj aktywnie z otwartego rachunku przez 12 miesięcy. Nie rezygnuj z niego przed wypłatą nagrody za ostatni z 12 promocyjnych miesięcy.

Warunki zdobycia 125 zł premii w miesiącu

W tej promocji nie ma „obowiązkowych” zadań do wykonania. W regulaminie jest za to lista aktywności nagradzanych określoną kwotą.

Sam wybierasz, co jest Ci potrzebne w Twoim biznesie, a bank „przelicza” Twoją aktywność na konkretną premię. Tym samym to Ty decydujesz o wysokości nagrody. Jej maksymalna kwota to 125 zł w miesiącu.

Jeśli „nie wykręcisz maksa”, to nic straconego – bank wypłaci Ci tyle, na ile podliczy Twoje operacje premiowe. Oto tabela przeliczeniowa:

Premiowana aktywność

Zasady przyznawania

Premia cząstkowa

Przelew do ZUS

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł.

Nie może to być zlecenie stałe oraz przelew natychmiastowy.

25 zł

Przelew do US

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do US na kwotę min. 500 zł.

Nie może to być zlecenie stałe oraz przelew natychmiastowy.

25 zł

Przelew SEPA

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA na kwotę min. 100 EUR.

10 zł

Przelew natychmiastowy

Premia za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy na kwotę min. 500 zł.

10 zł

Transakcje kartą

Premia za zrealizowanie i rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji kartą lub kartami wydanymi do rachunku uczestnika na kwotę min. 500 zł.

10 zł

Skorzystanie z oferty kas fiskalnych w Alior Banku

Premia jest naliczana, jeżeli na rachunek wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

15 zł

Premia za średniomiesięczne saldo na rachunku uczestnika promocji

do 2 500 zł

od 2 500,01 do 10 000 zł

od 10 000,01 do 25 000 zł

od 25 000,01 do 50 000 zł

powyżej 50 000 zł

0 zł

5 zł

15 zł

30 zł

60 zł

Do tego, byś prawidłowo obliczył wysokość przysługującej Ci premii, musisz wiedzieć, co bank rozumie pod pojęciem „transakcje kartą” oraz jak będzie obliczał wysokość “średniomiesięcznego salda na rachunku”.

Transakcje kartą

Zgodnie z regulaminem, transakcjami kartą są płatności za towary i usługi w punktach handlowo-usługowych znajdujących się na terenie Polski. Jest też zapis, że nie mogą to być transakcje w miejscach o „zakazanych” kodach identyfikacyjnych MCC. Chodzi m.in. o zakłady bukmacherskie, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych czy internetowe przekazy pieniężne.

Bank nie będzie również uwzględniał transakcji wykonanych kartą wielowalutową i zaksięgowanych na rachunku walutowym.

Wysokość salda

Do wyliczenia średniomiesięcznego salda będą brane pod uwagę także środki ulokowane na rachunkach pomocniczych i kontach walutowych otwartych do iKonta Biznes. Środki z kont walutowych zostaną przeliczone na złote po kursie średnim NBP z ostatniego roboczego dnia miesiąca, za który należna jest premia.

Natomiast do obliczenia salda nie zostaną uwzględnione środki znajdujące się na lokatach terminowych, rachunkach lokacyjnych, środki pochodzące z finansowania klienta w banku oraz środki na rachunkach osobistych uczestnika.

Zasady wypłaty nagrody

Jak wspomnieliśmy, maksymalna wysokość nagrody w miesiącu to 125 zł. Gdyby, w którymś z miesięcy suma premii cząstkowych przekroczyła tę kwotę, to i tak otrzymasz tylko 125 zł, a nadwyżka „nie przejdzie” na następny miesiąc. W ciągu roku maksymalna wysokość Twojej nagrody może więc wynieść aż 1 500 zł.

Nagroda za dany miesiąc trafi na Twoje iKonto Biznes do końca miesiąca następującego po tym, w którym zasłużyłeś na premię.

Pamiętaj, że premia zdobyta w tej promocji w świetle prawa ma związek z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą i musisz ją wykazać po stronie przychodów swojej firmy.

iKonto Biznes – co warto o nim wiedzieć?

iKonto Biznes prowadzone jest bezwarunkowo za darmo. Darmowa może być też wydana do niego karta, jeśli w danym miesiącu wykonasz nią min. 4 transakcje bezgotówkowe. W przeciwnym wypadku opłata wyniesie 8 zł. 5 pierwszych przelewów natychmiastowych w miesiącu jest darmowych. Każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Wypłaty z bankomatów Alior Banku są zawsze darmowe. W przypadku innych urządzeń ma znaczenie rodzaj posiadanej karty. Posiadacze Mastercard Business Debit nie zapłacą za 5 pierwszych wypłat. Każda kolejna kosztuje 2 zł. Natomiast użytkownicy karty wielowalutowej muszą się liczyć z prowizją w wysokości 1% wypłacanej kwoty min. 3 zł.

Omawiając iKonto Biznes, warto wspomnieć o atrakcyjnie oprocentowanym rachunku lokacyjnym Środki na nim zgromadzone do kwoty 20 000 zł „pracują” na 2% w skali roku, a powyżej tej kwoty – na 1,4%

Szczegółowe informacje na temat iKonta Biznes zawarliśmy w naszej analizie tego rachunku.

Wysoka nagroda łączna

Opisywana promocja z pewnością zwraca uwagę wysokością maksymalnej nagrody. 1 500 zł, nawet uwzględniając konieczność wpisania jej po stronie przychodów firmy i odprowadzenia należnego podatku, budzi szacunek. Na dodatek można ją otrzymać za wykonywanie typowych operacji bankowych. Jakby tego było mało, masz pewną swobodę w realizacji premiowanych transakcji i rezygnacja z czegoś w danym miesiącu jedynie ograniczy wysokość bonusu, ale nie wyeliminuje Cię ze starań o kolejne premie.

Zakładając wariant minimalistyczny – przelew do ZUS, jeden przelew natychmiastowy (przypominamy, że 5 pierwszych w miesiącu jest darmowych) oraz operacje kartą - możesz zgarnąć 45 zł w miesiącu, czyli 540 zł w roku. Jeśli Twoja firma będzie co miesiąc odprowadzała min. 500 zł podatku, to będziesz otrzymywał następne 25 zł premii, czyli w skali roku da to kolejne 300 zł. Co prawda od tych 840 zł musisz zapłacić podatek, ale i tak zostanie Ci „na czysto” blisko 700 zł.

Krótko mówiąc, zakładając iKonto Biznes w tej promocji i wykonując operacje bankowe, które i tak realizujesz, możesz zarobić gotówkę, którą wydasz na dowolny cel, niekoniecznie firmowy. Naszym zdaniem zdecydowanie warto rozważyć.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin 1500 zł dla firm

O banku

Alior Bank działa na rynku od 2008 r. jako instytucja, która łączy tradycyjną bankowość z innowacjami. W 2012 r. w jego strukturach pojawił się T-Mobile Usługi Bankowe, a trzy lata później bank połączył się z Meritum Bankiem. Alior Bank obsługuje blisko 3 mln klientów oraz posiada w kraju ponad 1000 placówek, a do swojej oferty wprowadza nowoczesne, innowacyjne produkty i usługi.

Czytaj więcej