Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 150 zł zwrotu za płatności kartą z Kontem Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas

Do 150 zł zwrotu za płatności kartą z Kontem Maksymalnym w BGŻ BNP Paribas
Źródło: strona promocji

Prosta promocja z premią za aktywność trwa do 31 sierpnia 2018 r. Możesz z niej skorzystać, jeśli przez 24 miesiące poprzedzające Twój udział w akcji nie byłeś posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w BGŻ BNP Paribas.

Otwierając Konto Maksymalne w promocji możesz się ubiegać o zwrot za płatności kartą. Bank płaci złotówkę za każdą płatność, której wartość to co najmniej 5 zł. Co miesiąc można w ten sposób zyskać do 25 zł, czyli aż 150 zł w ciągu pół roku.

Otwórz konto…

Oto warunki, które powinieneś spełnić, by móc ubiegać się o premię za aktywność:

  1. Złóż wniosek o otwarcie Konta Maksymalnego wraz z kartą i dostępem do bankowości internetowej. Możesz tego dokonać za pośrednictwem strony promocji lub telefonicznie.
  2. Wyraź zgodę na otrzymywanie na adres e-mail dokumentów i informacji związanych z realizacją umów z bankiem (e-korespondencja) oraz informacji handlowych drogą elektroniczną.
  3. Zaakceptuj regulamin promocji (w zależności od metody składania wniosku możesz to zrobić telefonicznie lub poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola).
  4. Do 31 sierpnia 2018 r. podpisz umowę o Konto Maksymalne.

…płać kartą

Potem pozostaje Ci już tylko płacić kartą za zakupy. Jak już wspomnieliśmy, do ustalenia wysokości premii zostaną wzięte pod uwagę płatności kartą na kwotę co najmniej 5 zł – za każdą taką transakcję bank przyzna Ci 1 zł.

Jest jednak dodatkowy warunek: by w ogóle mieć szansę na zgarnięcie zwrotu, należy w danym miesiącu dokonać przynajmniej 5 transakcji, a ich łączna wartość nie może być niższa niż 300 zł. Dobra informacja jest taka, że liczy się data wykonania płatności, a nie ich zaksięgowania, w związku z czym łatwiej Ci będzie kontrolować ilość transakcji dokonanych w danym miesiącu.

W regulaminie (jest on dostępny tutaj) jest mowa o „transakcjach bezgotówkowych przy użyciu karty”. W praktyce oznacza to (co potwierdził również pracownik banku), że zostaną uznane zarówno płatności kartą w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

... i zgarnij premię!

Premia – maksymalnie 25 zł miesięcznie – wypłacana jest w formie uznania na rachunku w terminie do 8. dnia kolejnego miesiąca (lub w najbliższym dniu roboczym następującym po 8. dniu miesiąca). Bonus będzie wpływał na Twoje konto przez 6 kolejnych miesięcy, licząc od dnia, w którym przystąpiłeś do promocji.

Pamiętaj, że nie powinieneś rezygnować z rachunku przed odbiorem premii! To samo dotyczy zresztą przekształcania go w inne konto oraz wycofywania udzielonej zgody marketingowej i na e-korespondencję.

Wartość premii jest w całości zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Ile kosztuje Konto Maksymalne w BGŻ BNP Paribas?

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy warto otwierać Konto Maksymalne dla samej szansy zgarnięcia 150 zł premii? W tym celu przyjrzyjmy się najważniejszym opłatom związanym z rachunkiem.

Prowadzenie Konta Maksymalnego jest bezpłatne. Korzystanie z karty dla osób w wieku poniżej 26. roku życia również nie wiąże się z kosztami, natomiast starsi klienci zapłacą standardowo aż 12 zł. Na szczęście istnieje możliwość jej uniknięcia, w dodatku zbieżna z warunkami promocji. By być zwolnionym z tej opłaty, wystarczy dokonać w danym miesiącu transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł. Bezwarunkowo darmowe są za to wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie.

Prosty sposób na łatwą premię

Biorąc pod uwagę parametry Konta Maksymalnego (w szczególności brak opłat za prowadzenie rachunku, korzystanie z karty i łatwą do uniknięcia opłatę za kartę) oraz prostotę promocji dochodzimy do wniosku, że oferta jest całkiem atrakcyjna. Maksymalny zwrot – 150 zł w pół roku – możesz otrzymać właściwie niezauważenie, dokonując po prostu zakupów i płacąc za nie kartą.

Warto również docenić fakt, że bank bierze pod uwagę datę wykonania płatności, a nie jej zaksięgowania. Z doświadczenia wiemy, że odwrotne podejście do sprawy pozostałych banków jest nieraz powodem sporych problemów uczestników promocji. W przypadku tej akcji nie ma ryzyka, że Twoja transakcja nie zostanie uznana z powodu późnego jej zaksięgowania.

Pamiętaj - Twój czas na podpisanie umowy upływa wraz z końcem sierpnia!

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.