Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 1200 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę

Nawet 1200 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę
Źródło: najlepszekonto.pl

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia – w ramach 2. edycji oferty „1200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”, która obowiązuje do 30 września 2021 r., tak naprawdę możesz zdobyć aż osiem (!) nagród, przy czym każdą z nich otrzymasz za spełnienie nieco innych warunków. Dla uczestników promocji bank przygotował następujące bonusy:

 • roczne zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty debetowej Visa Business,
 • 100 zł za rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej z wykorzystaniem Profilu Zaufanego w bankowości elektronicznej,
 • 50 zł za zdalne zawarcie umowy o konto (w przypadku nowych klientów - przez stronę promocji, natomiast w przypadku posiadaczy konta osobistego w Banku Pekao SA - przez bankowość elektroniczną Pekao24, aplikację PeoPay bądź też przez infolinię),
 • 150 zł za aktywne korzystanie z rachunku (przelewy, transakcje bezgotówkowe kartą oraz wpływy na konto),
 • 200 zł za terminal płatniczy,
 • 200 zł za transakcje wymiany walut,
 • 100 zł za podpisanie umowy umowy leasingowej z Pekao Leasing,
 • od 200 do 400 zł za zawarcie umowy o produkt kredytowy z oferty banku (wysokość nagrody zależy od wnioskowanej kwoty).

Jak łatwo zauważyć, łączna suma nagród jest niebagatelna i wynosi aż 1200 zł! Nie licząc oczywiście oszczędności związanych z uniknięciem opłat.

Kto może skorzystać z najnowszej okazji?

Z uczestnictwa w akcji wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy posiadali w Pekao SA rachunek bieżący w okresie od 1 października 2019 r. do 30 czerwca 2021 r. Słowem, jest to promocja dla nowych klientów biznesowych, którzy dodatkowo muszą spełnić jeszcze jeden wymóg – prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą na terenie Polski.

Ważne! Posiadanie konta osobistego w Pekao SA lub w Idea Banku nie wyklucza Cię z tej akcji.

100 zł za rejestrację firmy w CEIDG

Jeśli dopiero przymierzasz się do założenia działalności gospodarczej, zrób to z wykorzystaniem Profilu Zaufanego dostępnego w świadczonej przez Pekao usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 / aplikacji PeoPay. Aby tego dokonać, musisz posiadać Profil Zaufany. Bank wymaga również, aby rejestracja była pełna i obejmowała takie pozycje jak nadanie NIP, REGON i zgłoszenie do ZUS.

Premię otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym Twoja firma uzyskała w CEIDG status „Aktywna”.

200 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku

Oto lista czynności, które umożliwią Ci zdobycie premii za otwarcie konta i aktywne korzystanie z rachunku.

Krok 1
Krok 1

Do 30 września 2021 r. złóż wniosek na stronie internetowej promocji i podpisz online umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz kartą Visa Business oraz dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 dla firm. Jednocześnie zaakceptuj regulamin akcji oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych (mailowo i telefonicznie).

Za spełnienie tego mega prostego warunku otrzymasz pierwsze 50 zł.

Krok 2
Krok 2

W każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:

Wykonaj:

 • jeden przelew do ZUS na kwotę min. 100 zł,
 • jeden przelew (inny niż do ZUS) przez aplikację mobilną PeoPay na kwotę min. 100 zł,
 • jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Visa Business na kwotę min. 100 zł.

Za wywiązanie się z tego zadania bank przyzna Ci kolejną premię, tym razem w wysokości 100 zł.

Zapewnij:

 • wpływy na Konto Przekorzystne Biznes na sumę min. 5 tysięcy zł miesięcznie.

Z kolei ta aktywność jest premiowana nagrodą w wysokości 50 zł.

Nagroda
Nagroda

Wszystkie premie (czyli 50 zł za założenie rachunku + 100 zł za przelewy i transakcje + 50 zł za wpływy) bank przekaże na Twoje konto firmowe do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wywiązałeś się ze wszystkich powyższych wymogów.

Przełóżmy ogólne wskazówki dotyczące czasu realizacji działań na konkrety. Zakładając konto w lipcu, warunki aktywności musisz zrealizować w sierpniu, wrześniu i październiku, a premia wpłynie na Twoje konto w listopadzie.

Pamiętaj, że to nie wszystkie nagrody, które możesz zdobyć, uczestnicząc w opisywanej promocji. Za skorzystanie z innych produktów banku Pekao czekają bonusy wymienione na wstępie (szczegóły poniżej).

Kilka ważnych szczegółów

Zwróć uwagę na to, że przelewy oraz transakcje kartą musisz wykonać w 3 kolejnych miesiącach. W tym samym okresie musisz zapewnić określone wpływy na konto - min. 5 tysięcy złotych miesięcznie, przy czym bank pod pojęciem wpływów rozumie przychody pochodzące z działalności gospodarczej, z wyłączeniem tych z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek. Wykluczone są także wpłaty gotówkowe, przelewy między rachunkami klienta w Pekao SA (np. z konta oszczędnościowego), a także przelewy z rachunku osobistego lub firmowego przedsiębiorcy prowadzonego w tym banku lub poza nim.

200 zł za terminal płatniczy

Jak już pisaliśmy, zdobycie każdej premii wiąże się z wykonaniem nieco innych zadań. Jeśli chcesz otrzymać kolejny bonus, musisz wykazać się następującą aktywnością:

 • podpisać z bankiem umowę o terminal płatniczy,
 • przyjąć za jego pośrednictwem płatności na kwotę min. 1000 zł w każdym z 3 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta. Pamiętaj, że muszą być to miesiące następujące po sobie, jeśli więc otworzysz rachunek w lipcu, musisz przyjąć płatności w sierpniu, wrześniu i październiku 2021 r.

Jeszcze jedna uwaga – premia za terminal nie przysługuje przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w następujących branżach: biura turystyczne / podróży, kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, sprzedaż i produkcja broni i amunicji.

Kolejne 200 zł za transakcje walutowe

Aby zdobyć następne 200 zł, powinieneś w okresie 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie rachunku, wykonać transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Banku Pekao na równowartość min. 20 000 zł.

100 zł za skorzystanie z oferty leasingowej

W tym przypadku musisz do 30 września 2021 r. podpisać umowę z Pekao Leasing oraz przez okres 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o Konto Przekorzystne Biznes spłacać ratę leasingową na kwotę min. 1000 zł miesięcznie.

Od 200 do 400 zł za produkty kredytowe

I wreszcie przyszła pora, by przedstawić warunki umożliwiające otrzymanie ostatniej nagrody. Bank przyznaje ją za skorzystanie z oferty kredytowej. Do wyboru masz 3 różne produkty: kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową Visa Business. Wysokość premii jest uzależniona od kwoty pożyczki/kredytu i wynosi:

 • 200 zł przy kwocie min. 20 000 zł,
 • 300 zł - jeśli zawnioskujesz o przynajmniej 50 000 zł,
 • 400 zł – jeśli zdecydujesz się na produkt kredytowy na kwotę min. 100 000 zł.

Aby otrzymać bonus, musisz podpisać umowę o wybrany produkt najpóźniej do końca 6. miesiąca następującego po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes. Kredyt lub pożyczka powinny być zabezpieczone gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego lub Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Uwaga! Wszystkie premie w tej promocji stanowią przychód firmy, co oznacza, że musisz się z nich rozliczyć z właściwym urzędem skarbowym.

Konto Przekorzystne Biznes – co warto o nim wiedzieć?

Konto Przekorzystne Biznes to rachunek, którego prowadzenie może być darmowe po spełnieniu określonych warunków. Co istotne, w ramach promocji przez rok nie zapłacisz ani za konto, ani za kartę – i to bezwarunkowo!

Konto Przekorzystne Biznes oferuje też sporo ciekawych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Należą do nich: karta wielowalutowa Mastercard Business, darmowe rachunki pomocnicze w 20 walutach, nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, płatności Blik, Apple Pay i zbliżeniowe telefonem. Interesującym udogodnieniem jest też skanowanie faktur, które umożliwia błyskawiczne opłacanie rachunków.

Solidny pakiet bonusów

Oferta Banku Pekao powinna przypaść do gustu zwłaszcza tym przedsiębiorcom, którzy oczekują nie tylko podstawowych rozwiązań w zakresie prowadzenia firmowego konta, lecz również doceniają kompleksową ofertę powiązaną z rachunkiem.

Klienci, którzy zdecydują się na szerszą współpracę z bankiem (kredyt, terminal, leasing, transakcje walutowe), mogą w łatwy sposób zainkasować dodatkowe premie i solidnie zasilić firmowy budżet.

Nie ma przeszkód, byś poprzestał na samym zwolnieniu i premii za otwarcie konta po spełnieniu kilku prostych warunków. Zachęcamy jednak, byś spróbował zdobyć więcej bonusów. To, ile zarobisz w tej promocji – 200, 400, 600 czy też 1200 zł – zależy wyłącznie od Ciebie.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "1200 zł premii dla firm - II edycja"

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.