Do 120 zł premii za eKonto m w mBanku – otwórz rachunek, płać kartą, oszczędzaj na dowolny cel i odbierz bonus

Promocja zakończyła się dnia 28 listopada 2018 r.

Do 120 zł premii za eKonto m w mBanku – otwórz rachunek, płać kartą, oszczędzaj na dowolny cel i odbierz bonus Źródło obrazka: strona mBanku

Zastanawiasz się, w którym banku założysz atrakcyjne konto dla młodych klientów z premią? Aktualnie taką możliwość daje m.in. mBank, który za otwarcie eKonta m i spełnienie prostych warunków aktywności płaci nawet 120 zł premii. Oferta dotyczy oczywiście nowych klientów – jeśli nie posiadasz rachunku w mBanku, sprawdź szczegóły.

Konto w ramach drugiej edycji promocji „Karta i odkładanie w Twoim stylu” (I edycję opisaliśmy tutaj) możesz otworzyć do 28 listopada 2018 r. Na szczęście mBank nie zastosował tutaj limitów promocyjnych wniosków, dając tym samym całkiem sporo czasu na podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty.

Tylko nowi klienci

Promocja jest skierowana do osób, które po 1 stycznia 2016 r. nie posiadały (lub nie były współposiadaczami) w mBanku rachunku osobistego/oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

Pomimo faktu, że promocja dotyczy eKonta m (dostępnego już dla klientów od 13. roku życia), mogą w niej wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. W tym miejscu warto wspomnieć o czymś, o czym regulamin wprost nie mówi - pracownik banku potwierdził, że konto w promocji mogą założyć wyłącznie osoby w wieku od 18 do 24 lat. Osobom w wieku 25+ proponujemy udział w innej akcji – „eKonto z premią” – w której do zyskania jest 150 zł za płatności kartą lub Blikiem.

W sumie 120 zł premii za regularną aktywność

mBank przyznaje premię za każdy z trzech miesięcy, w którym spełnisz wymagane warunki aktywności. W każdym miesiącu do zgarnięcia jest 40 zł premii cząstkowej, co oznacza, że w sumie na udziale w akcji możesz zdobyć 120 zł. Jest to oczywiście bonus przyznawany w formie przelewu na konto – otrzymane środki będziesz mógł przeznaczyć na cokolwiek chcesz.

Brzmi nieźle? Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami promocji.

Płatności kartą + oszczędzanie sposobem na premię

Aby zgarnąć całe 120 zł, powinieneś:

 1. Złożyć wniosek o otwarcie eKonta m wraz z kartą. Możesz to uczynić za pośrednictwem .
 2. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez okres 10 dni w celu wsparcia procesu wnioskowania o konto.
 3. Do 28 listopada 2018 r. podpisać umowę o konto. W przypadku wniosków złożonych przez Internet zawarcie umowy może nastąpić za pośrednictwem kuriera.
 4. W każdym z kolejnych 3 miesięcy, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:
  • wykonać min. 5 płatności kartą w sklepach stacjonarnych lub przez Internet,
  • dopilnować, by w ostatnim dniu miesiąca saldo na rachunku do automatycznego oszczędzania nie było niższe niż 10 zł.

Punkt nr 4 wymaga dokładniejszego wyjaśnienia. Pierwszą kwestią jest okres spełniania warunków. Podajemy więc przykład: jeśli podpiszesz umowę we wrześniu, to warunki aktywności będziesz spełniał w październiku, listopadzie i grudniu.

Kolejna wątpliwość może dotyczyć automatycznego oszczędzania. W praktyce będziesz musiał założyć w tym celu specjalny rachunek - możesz to zrobić już na etapie składania wniosku (zaznaczając pole widoczne na grafice poniżej) lub później, już po otwarciu konta, w systemie transakcyjnym. Do sposobu działania usługi automatycznego oszczędzania jeszcze wrócimy.

Przyznanie premii

Każda z premii cząstkowych 40 zł zasili Twoje eKonto m najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jej otrzymania. W skrócie: premię za październik otrzymujesz w listopadzie itd.

Premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem promocji.

eKonto m w mBanku – rachunek dla młodych… i nie tylko

Nie da się ukryć, że eKonto m to propozycja głównie dla młodszych klientów. Rachunek mogą bowiem otworzyć osoby już w wieku 13 lat. Do osiągnięcia przez posiadacza 20. roku życia konto jest bezwarunkowo bezpłatne, włącznie z brakiem prowizji za wypłatę z bankomatów w Polsce.

Posiadacze konta w wieku 21-24 lata mogą się już spotkać z opłatami, choć całkiem łatwo ich uniknąć. Miesięczna opłata w wysokości 4 zł za korzystanie z karty nie zostanie pobrana, jeśli wykonają oni przynajmniej 5 transakcji kartą (jest to jednocześnie warunek otrzymania premii w promocji). Bank pobierze od nich także 1,3 zł prowizji za wypłatę z bankomatów, jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 50 zł.

A co z posiadaczami, którzy ukończyli już 25 lat? Uniknięcie miesięcznej opłaty 5 zł za prowadzenie konta jest w ich przypadku możliwe dzięki zapewnieniu wpływów w wysokości min. 1000 zł. Starsi klienci też mogą uniknąć opłaty za kartę dokładnie w ten sam sposób, co osoby w wieku 21-24 lata (wystarczy 5 płatności za jej pomocą). W ich przypadku minimalna kwota uprawniająca do bezprowizyjnej wypłaty gotówki z bankomatów to jednak nie 50, a 100 zł.

Warto też dodać, że korzystanie z bankomatów przy pomocy Blika jest zawsze darmowe. Dodatkową „atrakcją” dla posiadaczy eKonta m jest możliwość otrzymania spersonalizowanej karty – możesz wybrać wzór swojej karty debetowej lub samemu zaprojektować jej wizerunek, który sprawi, że Twój „plastik” będzie jedyny w swoim rodzaju.

Oszczędzaj bez wysiłku

Tak jak obiecaliśmy, opiszemy pokrótce sposób działania usługi automatycznego oszczędzania. Otwarty w tym celu rachunek jest praktycznie darmowy (bank nie pobiera opłaty za jego otwarcie oraz prowadzenie). Bezpłatnie dokonasz jednego przelewu w miesiącu. Co istotne, dla osób w wieku 13-20 lat rachunek jest oprocentowany na poziomie 0,7% w skali roku.

Do wyboru będziesz miał aż 3 sposoby autooszczędzania: może to być stała kwota od każdej transakcji (3-10 zł), zaokrąglanie kwot do pełnych 10 zł lub wybrany procent wydanej kwoty (od 1 do 15%). Po wykonaniu przelewu, wypłacie z bankomatu lub płatności kartą bank automatycznie pobierze odpowiednią kwotę i zaksięguje ją na rachunku oszczędnościowym. Przykładowo – jeśli zapłacisz w sklepie kartą 47,50 zł, bank zaokrągli kwotę do 50 zł, a 2,50 zł przeleje na konto z funkcją regularnego oszczędzania. Twoje pieniądze będą się więc odkładać samoczynnie, a Ty nie będziesz musiał pamiętać o regularnych wpłatach.

Druga edycja atrakcyjniejsza od pierwszej?

Takie oferty lubimy! mBank nie dość, że wystartował z drugą edycją promocji niemal natychmiast po zakończeniu poprzedniej, to jeszcze zaoferował wyższą premię – zamiast 100 zł do zgarnięcia jest bowiem aż 120 zł.

Z drugiej strony, otrzymanie pełnej premii wiąże się obecnie z koniecznością spełniania warunków przez 3 miesiące (ostatnio były to tylko 2 miesiące). Nie są to jednak wymagania, które powinny sprawić Ci jakikolwiek kłopot. Wykonanie min. 5 transakcji kartą zwalnia jednocześnie z opłaty za korzystanie z „plastiku”, a o oszczędzaniu nie musisz nawet pamiętać.

W każdym razie masz czas, by na spokojnie przeanalizować ofertę. Sam zdecyduj, czy propozycja mBanku Ci się opłaca.

Z ostatniej chwili

 • 20.05.2019 18:03

  Decyzja o otwarciu Konta Mój Biznes w Banku Millennium może Ci przynieść 200 zł w gotówce, o ile wykażesz się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego.

 • 20.05.2019 07:54

  Getin Bank obniża promocyjne oprocentowanie dla "nowych środków" z 3,4% na 3,2%. Jak zmieniły się pozostałe warunki promocji? Sprawdź w naszym artykule.

 • 17.05.2019 17:51

  Aż 250 zł może być Twoje, jeśli założysz w BNP Paribas Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj i wykażesz się aktywnością w korzystaniu z nich.

 • 17.05.2019 11:46

  Alior Bank ponownie uruchomił promocję Konta Mocno Oszczędnościowego, ale niestety - za przykładem konkurencji - obniżył je do 2,5% w skali roku.

 • 16.05.2019 12:43

  Szybka i atrakcyjna akcja. Dokonaj 2 płatności Google Pay z wykorzystaniem karty Citibanku, a otrzymasz 2 bilety do Multikina.

 • 16.05.2019 11:25

  Nawet 460 zł można zgarnąć za założenie konta w Credit Agricole i opłacanie z niego abonamentu nc+.

 • 15.05.2019 15:44

  Za płatność za zakupy w Auchan kartą zarejestrowaną w programie Visa Oferty możesz zyskać 15 zł zwrotu.

 • 14.05.2019 16:03

  W szybkiej promocji karty kredytowej Mastercard w ING możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania na Circle K.

 • 14.05.2019 13:35

  Otwierając Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat od BNP Paribas można zyskać 200 zł do wydania w sklepach H&M.

 • 14.05.2019 10:44

  Decydując się na Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Świat z oferty BNP Paribas możesz zgarnąć 250 zł na paliwo na stacjach Orlen.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.