Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 100 zł za eKonto Junior.

Do 120 zł premii za eKonto m w mBanku – otwórz rachunek, płać kartą, oszczędzaj na dowolny cel i odbierz bonus

Do 120 zł premii za eKonto m w mBanku – otwórz rachunek, płać kartą, oszczędzaj na dowolny cel i odbierz bonus
Źródło: strona mBanku

Konto w ramach drugiej edycji promocji „Karta i odkładanie w Twoim stylu” (I edycję opisaliśmy tutaj) możesz otworzyć do 28 listopada 2018 r. Na szczęście mBank nie zastosował tutaj limitów promocyjnych wniosków, dając tym samym całkiem sporo czasu na podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty.

Tylko nowi klienci

Promocja jest skierowana do osób, które po 1 stycznia 2016 r. nie posiadały (lub nie były współposiadaczami) w mBanku rachunku osobistego/oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

Pomimo faktu, że promocja dotyczy eKonta m (dostępnego już dla klientów od 13. roku życia), mogą w niej wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie. W tym miejscu warto wspomnieć o czymś, o czym regulamin wprost nie mówi - pracownik banku potwierdził, że konto w promocji mogą założyć wyłącznie osoby w wieku od 18 do 24 lat. Osobom w wieku 25+ proponujemy udział w innej akcji – „eKonto z premią” – w której do zyskania jest 150 zł za płatności kartą lub Blikiem.

W sumie 120 zł premii za regularną aktywność

mBank przyznaje premię za każdy z trzech miesięcy, w którym spełnisz wymagane warunki aktywności. W każdym miesiącu do zgarnięcia jest 40 zł premii cząstkowej, co oznacza, że w sumie na udziale w akcji możesz zdobyć 120 zł. Jest to oczywiście bonus przyznawany w formie przelewu na konto – otrzymane środki będziesz mógł przeznaczyć na cokolwiek chcesz.

Brzmi nieźle? Zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami promocji.

Płatności kartą + oszczędzanie sposobem na premię

Aby zgarnąć całe 120 zł, powinieneś:

  1. Złożyć wniosek o otwarcie eKonta m wraz z kartą. Możesz to uczynić za pośrednictwem .
  2. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez okres 10 dni w celu wsparcia procesu wnioskowania o konto.
  3. Do 28 listopada 2018 r. podpisać umowę o konto. W przypadku wniosków złożonych przez Internet zawarcie umowy może nastąpić za pośrednictwem kuriera.
  4. W każdym z kolejnych 3 miesięcy, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:
    • wykonać min. 5 płatności kartą w sklepach stacjonarnych lub przez Internet,
    • dopilnować, by w ostatnim dniu miesiąca saldo na rachunku do automatycznego oszczędzania nie było niższe niż 10 zł.

Punkt nr 4 wymaga dokładniejszego wyjaśnienia. Pierwszą kwestią jest okres spełniania warunków. Podajemy więc przykład: jeśli podpiszesz umowę we wrześniu, to warunki aktywności będziesz spełniał w październiku, listopadzie i grudniu.

Kolejna wątpliwość może dotyczyć automatycznego oszczędzania. W praktyce będziesz musiał założyć w tym celu specjalny rachunek - możesz to zrobić już na etapie składania wniosku (zaznaczając pole widoczne na grafice poniżej) lub później, już po otwarciu konta, w systemie transakcyjnym. Do sposobu działania usługi automatycznego oszczędzania jeszcze wrócimy.

Przyznanie premii

Każda z premii cząstkowych 40 zł zasili Twoje eKonto m najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jej otrzymania. W skrócie: premię za październik otrzymujesz w listopadzie itd.

Premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem promocji.

eKonto m w mBanku – rachunek dla młodych… i nie tylko

Nie da się ukryć, że eKonto m to propozycja głównie dla młodszych klientów. Rachunek mogą bowiem otworzyć osoby już w wieku 13 lat. Do osiągnięcia przez posiadacza 20. roku życia konto jest bezwarunkowo bezpłatne, włącznie z brakiem prowizji za wypłatę z bankomatów w Polsce.

Posiadacze konta w wieku 21-24 lata mogą się już spotkać z opłatami, choć całkiem łatwo ich uniknąć. Miesięczna opłata w wysokości 4 zł za korzystanie z karty nie zostanie pobrana, jeśli wykonają oni przynajmniej 5 transakcji kartą (jest to jednocześnie warunek otrzymania premii w promocji). Bank pobierze od nich także 1,3 zł prowizji za wypłatę z bankomatów, jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 50 zł.

A co z posiadaczami, którzy ukończyli już 25 lat? Uniknięcie miesięcznej opłaty 5 zł za prowadzenie konta jest w ich przypadku możliwe dzięki zapewnieniu wpływów w wysokości min. 1000 zł. Starsi klienci też mogą uniknąć opłaty za kartę dokładnie w ten sam sposób, co osoby w wieku 21-24 lata (wystarczy 5 płatności za jej pomocą). W ich przypadku minimalna kwota uprawniająca do bezprowizyjnej wypłaty gotówki z bankomatów to jednak nie 50, a 100 zł.

Warto też dodać, że korzystanie z bankomatów przy pomocy Blika jest zawsze darmowe. Dodatkową „atrakcją” dla posiadaczy eKonta m jest możliwość otrzymania spersonalizowanej karty – możesz wybrać wzór swojej karty debetowej lub samemu zaprojektować jej wizerunek, który sprawi, że Twój „plastik” będzie jedyny w swoim rodzaju.

Oszczędzaj bez wysiłku

Tak jak obiecaliśmy, opiszemy pokrótce sposób działania usługi automatycznego oszczędzania. Otwarty w tym celu rachunek jest praktycznie darmowy (bank nie pobiera opłaty za jego otwarcie oraz prowadzenie). Bezpłatnie dokonasz jednego przelewu w miesiącu. Co istotne, dla osób w wieku 13-20 lat rachunek jest oprocentowany na poziomie 0,7% w skali roku.

Do wyboru będziesz miał aż 3 sposoby autooszczędzania: może to być stała kwota od każdej transakcji (3-10 zł), zaokrąglanie kwot do pełnych 10 zł lub wybrany procent wydanej kwoty (od 1 do 15%). Po wykonaniu przelewu, wypłacie z bankomatu lub płatności kartą bank automatycznie pobierze odpowiednią kwotę i zaksięguje ją na rachunku oszczędnościowym. Przykładowo – jeśli zapłacisz w sklepie kartą 47,50 zł, bank zaokrągli kwotę do 50 zł, a 2,50 zł przeleje na konto z funkcją regularnego oszczędzania. Twoje pieniądze będą się więc odkładać samoczynnie, a Ty nie będziesz musiał pamiętać o regularnych wpłatach.

Druga edycja atrakcyjniejsza od pierwszej?

Takie oferty lubimy! mBank nie dość, że wystartował z drugą edycją promocji niemal natychmiast po zakończeniu poprzedniej, to jeszcze zaoferował wyższą premię – zamiast 100 zł do zgarnięcia jest bowiem aż 120 zł.

Z drugiej strony, otrzymanie pełnej premii wiąże się obecnie z koniecznością spełniania warunków przez 3 miesiące (ostatnio były to tylko 2 miesiące). Nie są to jednak wymagania, które powinny sprawić Ci jakikolwiek kłopot. Wykonanie min. 5 transakcji kartą zwalnia jednocześnie z opłaty za korzystanie z „plastiku”, a o oszczędzaniu nie musisz nawet pamiętać.

W każdym razie masz czas, by na spokojnie przeanalizować ofertę. Sam zdecyduj, czy propozycja mBanku Ci się opłaca.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.