Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 1000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA

Nawet 1000 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA
Źródło: strona promocji

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia – w ramach oferty „1000 zł premii dla firm - III edycja” tak naprawdę możesz zdobyć aż pięć nagród, przy czym każdą z nich otrzymasz za spełnienie nieco innych warunków. Dla uczestników promocji bank przygotował następujące bonusy:

 • 200 zł za otwarcie online Konta Przekorzystnego Biznes i aktywne korzystanie z rachunku,
 • 100 zł za założenie tego rachunku przez stronę banku, bankowość elektroniczną (opcja dla posiadaczy kont osobistych), aplikację PeoPay lub infolinię,
 • 200 zł za terminal płatniczy,
 • 200 zł za transakcje wymiany walut,
 • 300 zł za zawarcie umowy o produkt kredytowy z oferty banku.

Jak łatwo zauważyć, łączna suma nagród jest niebagatelna i wynosi okrągłe 1000 zł. :-)

Kto może skorzystać z najnowszej okazji?

Z uczestnictwa w akcji wyłączone są podmioty, które posiadały w Pekao SA jakikolwiek rachunek rozliczeniowy w okresie od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r. Słowem, jest to promocja dla nowych klientów, którzy dodatkowo muszą spełnić jeszcze jeden wymóg – być przedsiębiorcami prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą na terenie Polski.

300 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku

Oto lista czynności, które umożliwią Ci zdobycie pierwszej z czterech nagród.

Krok 1
Krok 1

Do 31 grudnia 2020 r. złóż wniosek na stronie internetowej promocji i podpisz online umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz kartą Mastercard oraz dostępem do bankowości elektronicznej. Jednocześnie zaakceptuj regulamin promocji oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych (mailowo i telefonicznie).

Krok 2
Krok 2

W 3 kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta wykonaj z niego przelew do ZUS na kwotę min. 100 zł.

Krok 3
Krok 3

Do końca trzeciego pełnego miesiąca po otwarciu konta wykonaj:

 • przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą na kwotę min. 50 zł,
 • przynajmniej jeden przelew (inny niż do ZUS) na kwotę min. 200 zł w aplikacji PeoPay.
Nagroda
Nagroda

Premia 200 zł wpłynie na Twoje konto firmowe do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wywiązałeś się ze wszystkich powyższych wymogów.

Jeśli założyłeś konto online, mobilnie lub telefonicznie, otrzymasz dodatkowe 100 zł.

Dwa ważne szczegóły

Zwróć uwagę na to, że przelewy do ZUS musisz wykonać w 3 kolejnych miesiącach.

Zapewne też dostrzegłeś, że w tej promocji umowę z bankiem podpiszesz online, co jest dużym plusem w czasach obecnej pandemii. Może jednak się zdarzyć (odpukać w niemalowane), że nie będzie to możliwe w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości uczestnika promocji przez system informatyczny banku. W takim przypadku – jeśli będziesz chciał – możesz skorzystać z alternatywnej opcji i podpisać umowę w oddziale, jednak Twoja premia wyniesie tylko 200 zł. Data podpisania umowy będzie wówczas dniem Twojego przystąpienia do akcji.

200 zł za terminal płatniczy

Jak już pisaliśmy, zdobycie każdej premii wiąże się z wykonaniem nieco innych zadań. Jeśli chcesz otrzymać kolejny bonus, musisz wykazać się następującą aktywnością:

 • podpisać z bankiem umowę o terminal płatniczy,
 • przyjąć za jego pośrednictwem płatności na kwotę min. 500 zł w każdym z 3 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta. Ważne! Pamiętaj, że muszą być to miesiące następujące po sobie, jeśli więc otworzysz rachunek w październiku, musisz przyjąć płatności w listopadzie i grudniu 2020 r. oraz w styczniu 2021 r.

Jeszcze jedna uwaga – premia za terminal nie przysługuje przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w następujących branżach: biura turystyczne/ podróży, kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, sprzedaż i produkcja broni i amunicji.

Kolejne 200 zł za transakcje walutowe

Aby zdobyć następne 200 zł, powinieneś w terminie do 3 pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie rachunku, wykonać transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Banku Pekao na równowartość min. 20 000 zł.

Premia 300 zł za produkty kredytowe

I wreszcie przyszła pora, by przedstawić warunki umożliwiające otrzymanie ostatniej nagrody. Tym razem bank przyznaje premię za skorzystanie z oferty kredytowej. Do wyboru masz 3 różne produkty:

 • kredyt na kwotę min. 20 000 zł lub
 • pożyczkę na kwotę min. 20 000 zł lub
 • kartę kredytową Mastercard z limitem min. 20 000 zł (jeśli w ramach umowy wydane zostanie więcej kart, ich limity są sumowane).

Aby otrzymać bonus, musisz podpisać umowę o wybrany produkt najpóźniej do końca 6. miesiąca następującego po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes. Kredyt lub pożyczka powinny być zabezpieczone gwarancjami de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI.

Uwaga! Wszystkie premie w tej promocji stanowią przychód firmy, co oznacza, że musisz się z nich rozliczyć z właściwym urzędem skarbowym.

Konto Przekorzystne Biznes – co warto o nim wiedzieć?

Konto Przekorzystne Biznes to rachunek, którego prowadzenie może być darmowe po spełnieniu określonych warunków. Co istotne, sposobów na uniknięcie opłaty jest kilka, a jednym z nich jest zlecenie przelewu do ZUS.

Konto Przekorzystne Biznes oferuje też sporo ciekawych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Należą do nich: karta wielowalutowa Mastercard Busines, darmowe rachunki pomocnicze w 20 walutach, nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, płatności Blik, Apple Pay i zbliżeniowe telefonem. Interesującym udogodnieniem jest też skanowanie faktur, które umożliwia błyskawiczne opłacanie rachunków.

Jeśli lubisz porównywać różne oferty, spójrz na nasz ranking kont firmowych i zobacz, jak Konto Przekorzystne Biznes wypada na tle konkurencji.

Możesz zdobyć więcej nagród

Solidna premia za produkty firmowe to nie jedyne bonusy dostępne w Pekao. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć o  programie poleceń, w którym każda skuteczna rekomendacja nagradzana jest premią 100 zł (maksymalnie można zdobyć 1500 zł), a także o nagrodzie za otwarcie konta osobistego.

Solidny pakiet bonusów

Oferta Banku Pekao powinna przypaść do gustu zwłaszcza tym przedsiębiorcom, którzy oczekują nie tylko podstawowych rozwiązań w zakresie prowadzenia firmowego konta, lecz również doceniają kompleksową ofertę powiązaną z rachunkiem. Klienci, którzy zdecydują się na szerszą współpracę z bankiem (kredyt, terminal, transakcje walutowe), mogą w łatwy sposób zainkasować dodatkowe premie (300 + 200 + 200 zł) i solidnie zasilić firmowy budżet.

Oczywiście uczestnicy akcji – jeśli nie interesują ich inne produkty banku - mogą też poprzestać na premii za otwarcie konta i spełnieniu kilku prostych warunków. Warto również docenić, że Pekao nie wyklucza firm zakładających konto w oddziale - one wciąż mogą zyskać podstawowe 200 zł premii, zaś dodatkowe 100 zł to zachęta do tego, aby jednak zrobić to online. To, ile zarobisz w tej promocji – 300, 500, 700 czy 1000 zł – zależy wyłącznie od Ciebie.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "1000 zł premii dla firm - III edycja"

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku.

Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.