Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

1000 zł za otwarcie konta Citigold w Citibanku + 1000 zł za polecenie tego rachunku znajomemu

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

1000 zł za otwarcie konta Citigold w Citibanku + 1000 zł za polecenie tego rachunku znajomemu
Źródło: strona promocji

Bank Citi Handlowy znany jest nie tylko z licznych i ciekawych promocji kart kredytowych, ale także z hojnego nagradzania nowych klientów segmentu premium i bankowości prywatnej. Aktualnie mogą oni zdobyć nie tylko premię na dobry początek współpracy, ale także za polecenie rachunku znajomemu.

Premie gotówkowe przewidziano także dla tych, którzy zdecydują się na konto Citigold Private Client. W tym przypadku bonus wynosi aż 2000 zł.

Akcja „1000 powodów, by otworzyć konto Citigold” ma trwać do 30 czerwca 2020 r., ale może się zakończyć wcześniej, gdyż bank przewidział nagrody tylko dla 150 osób.

Kto może skorzystać z propozycji?

Promocja adresowana jest do osób fizycznych z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 stycznia 2018 r. nie posiadały w Citibanku (samodzielnie lub jako współposiadacz) konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego, a także nie występowały w roli pełnomocnika do wymienionych produktów.

Z udziału w promocji wykluczone są osoby ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywatele i rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Co zrobić, by zasłużyć na tysiąc złotych?

Działania, które pozwolą zdobyć premię, nie są skomplikowane, ale wymagają posiadania określonej kwoty oszczędności:

Krok 1
Krok 1

Do 30 czerwca 2020 r. (pamiętaj o ograniczonej puli nagród, jest ich tylko 150) zawrzyj z bankiem umowę produktów depozytowych i otwórz konto osobiste typu Citigold lub Citigold Private Client.

Krok 2
Krok 2

W ciągu 10 dni od otwarcia rachunku podpisz regulamin promocji.

Krok 3
Krok 3

Najpóźniej do ostatniego dnia trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym otworzyłeś konto, w każdym z dwóch następujących po sobie miesiącach utrzymaj na rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo środków w wysokości co najmniej:

  • 400 tys. zł - jeśli otworzyłeś konto Citigold;
  • 4 mln zł, gdy zdecydowałeś się na rachunek Citigold Private Client.
Informacja
Informacja

Bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody poprzez Twojego indywidualnego opiekuna w terminie 20 dni kalendarzowych od spełnienia warunków promocji.

Nagroda
Nagroda

Bonus otrzymasz na konto do końca miesiąca następującego po tym, w którym wywiązałeś się z obowiązków.

Zasada realizacji wymagań regulaminu brzmi dość skomplikowanie, więc przedstawmy to na przykładzie. Załóżmy, że otworzyłeś konto w banku Citi Handlowy w kwietniu. Wówczas wymagane saldo środków musisz utrzymać w maju i czerwcu lub w czerwcu i w lipcu.

Poleć konto typu gold znajomemu i zgarnij kolejny tysiąc

Możesz to zrobić, kontaktując się ze swoim indywidualnym opiekunem. Osoba polecona powinna otworzyć konto Citigold oraz wykonać następujące czynności:

  • najpóźniej do 31 maja 2020 r. wpłacić do Citibanku minimum 400 tys. zł;
  • także do 31 maja 2020 r. w zalogować się przynajmniej raz do usługi bankowości internetowej Citibank Online;
  • utrzymać w czerwcu, lipcu i sierpniu 2020 r. na swoich rachunkach w Citibanku średniomiesięczne saldo w wysokości minimum 400 tys. zł.

W V edycji akcji „Polecam Citigold” bank przygotował tylko 100 nagród.

Ważne informacje

Nagrody otrzymane w ramach tej promocji podlegają zwolnieniu z opodatkowania, nie musisz się z nich rozliczać przed urzędem skarbowym.

Realizując warunki opisywanej akcji, powinieneś wiedzieć też o kilku istotnych szczegółach.

Średniomiesięczne saldo

Średniomiesięczne saldo wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach uczestnika promocji prowadzonych przez bank Citi Handlowy, których klient jest głównym posiadaczem. W obliczeniach nie są brane pod uwagę środki na kontach, których uczestnik jest drugim lub kolejnym współposiadaczem oraz te znajdujące się na rachunkach prowadzonych w euro.

W przypadku dolarów amerykańskich, franków szwajcarskich oraz funtów szterlingów przeliczenie tych walut na złotówki następuje każdego dnia miesiąca, po średnim kursie Narodowego Banku Polskiego obowiązującym w danym dniu.

Nie działaj pochopnie

Pamiętaj, że w czasie trwania promocji nie możesz złożyć dyspozycji zamknięcia rachunku otwartego w jej ramach, a także przekształcenia go na konto z niższej półki.

Oznacza to, że niedozwolona jest zamiana rachunku Citigold na Citi Priority lub Citi Konto, a także przekształcenie konta osobistego Citigold Private Client na Citigold lub Citi Priority czy Citi Konto. Gdybyś to zrobił, będzie to oznaczało rezygnację z udziału w opisywanej akcji.

Kilka słów o ofercie Citibanku

Rachunki ze słowem gold w nazwie przeznaczone są dla klientów ze znacznymi zasobami gotówki. Choćby ze względu na wysokość miesięcznej opłaty - 220 zł w przypadku konta Citigold lub 300 zł dla wersji Citigold Private Client.

Opłat można uniknąć, utrzymując odpowiedni średni stan środków na rachunkach w Citibanku w danym miesiącu - 400 000 zł dla konta Citigold lub 4 mln zł dla Citigold Private Client.

Atrakcyjna propozycja, ale tylko dla majętnych

Premia liczona w tysiącach złotych rozpala wyobraźnię i z pewnością zachęca do działania. Trzeba jednak powiedzieć sobie uczciwie, że zdobędą ją tylko nieliczni.

Raz z powodu ograniczonej puli nagród, a dwa ze względu na dość wysokie wymagania dotyczące salda środków przechowywanych w Citibanku przez wymagany okres.

Cóż, nikt nie obiecywał, że wszystkie promocje bankowe będą łatwo dostępne dla każdego. Jeśli nie możesz wziąć udziału w tej akcji, poszukaj na naszym portalu takiej, która będzie dostępna dla Ciebie.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "1000 powodów, by otworzyć konto Citigold"
  2. Regulamin promocji "Polecam Citigold - edycja V"

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.

Więcej o Citi Handlowy