Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 30 kwietnia 2019 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: Bank Millennium lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: 3 bilety do kina Helios za Konto 360° Junior w Banku Millennium.

100 zł za założenie Konta Mój Biznes w Banku Millennium

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

100 zł za założenie Konta Mój Biznes w Banku Millennium
Źródło: Strona banku

Prawdziwa niespodzianka! Bank Millennium – znany dotąd z atrakcyjnych promocji kont osobistych – właśnie wystartował z akcją adresowaną do przedsiębiorców. Osoby, które zdecydują się na otwarcie Konta Mój Biznes, mogą zdobyć 100 zł premii powitalnej. Niestety, bonus trafi jedynie do tysiąca osób, które jako pierwsze otworzą rachunek.

Sprawdź, czy możesz wziąć udział w promocji

Zanim przejdziemy do omówienia warunków akcji, zacznijmy od dość istotnej informacji - z propozycji mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG.

Ponadto do akcji mogą przystąpić wyłącznie przedsiębiorcy, którzy nigdy nie korzystali ani aktualnie nie korzystają z jakichkolwiek firmowych produktów banku, a także nie byli lub nie są stroną umowy o produkty oferowane przez Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski oraz Millennium TFI.

Reasumując, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w formie spółki, posiadałeś lub posiadasz w Banku Millennium konto biznesowe (bądź też jakikolwiek inny produkt banku przeznaczony dla przedsiębiorców) – ta oferta jest dla Ciebie niedostępna.

Niestety, bank stawia jeszcze jeden - dość zaskakujący - warunek. Z udziału w promocji zostały wykluczone również te osoby, które w ramach akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej otworzyły Konto 360° lub Konto 360° Student, a następnie odstąpiły, rozwiązały lub wypowiedziały umowę rachunku.

Po tej liście wykluczeń czas na dobrą wiadomość – jeśli posiadasz w Banku Millenium konto osobiste i chciałbyś dodatkowo otworzyć rachunek firmowy, możesz śmiało skorzystać z promocyjnej oferty. Mało tego – dzięki temu będziesz miał ułatwione zadanie, bo do wzięcia udziału w promocji kwalifikują wyłącznie wnioski złożone przez bankowość internetową Millenet.

Na udział w promocji masz czas do 30 kwietnia 2019 r. (lub do wyczerpania puli nagród).

Jak zdobyć 100 zł premii?

Co musisz zrobić, by 100 zł wpłynęło na Twoje firmowe konto? Przepis na zdobycie premii jest naprawdę prosty:

 1. Do 30 kwietnia 2019 r. otwórz Konto Mój Biznes wraz z kartą Visa Mój Biznes (jak już pisaliśmy, konto musisz otworzyć wyłącznie w bankowości elektronicznej, czyli w Millenecie – jeśli zrobisz to w inny sposób, stracisz status uczestnika akcji).
 2. Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, tzn. przekazywanie przez bank i jego partnerów informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną oraz nie odwołaj jej do momentu wypłaty nagrody, czyli do 22 lipca 2019 r.
 3. W każdym z 2 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj przelew do ZUS w wysokości min. 200 zł,

  • przeprowadź płatność kartą lub Blikiem,

  • posiadaj aktywną aplikację mobilną Banku Millennium.

Za spełnienie wszystkich powyższych warunków otrzymasz bonus w wysokości 100 zł. Zgodnie z regulaminem "uzyskana premia stanowić będzie przychód uczestnika zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych”. Jak wyjaśnił nam konsultant banku, bank doliczy do premii stosowny podatek, a następnie przekaże go fiskusowi.

Na wszelki wypadek skonsultuj jednak ten zapis z księgową - we wszystkich opisywanych przez nas firmowych promocjach premia stanowiła przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych i należało ją samodzielnie rozliczyć z Urzędem Skarbowym.

Konto Mój Biznes w Banku Millennium

Konto firmowe Mój Biznes w Millenium Banku to rachunek przeznaczony dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą oraz dla wspólników spółek cywilnych. Standardowa opłata za prowadzenie rachunku wynosi 15 zł, jednak prowizji można uniknąć, wykonując 1 przelew do ZUS w miesiącu lub zapewniając wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł. Nowe firmy (prowadzące działalność krócej niż rok) są zwolnione bezwarunkowo z opłaty za prowadzenie konta przez okres pierwszych 12 miesięcy. Możliwa do uniknięcia jest także 7-złotowa opłata za korzystanie z karty (dzięki płatnościom na łączną kwotę co najmniej 300 zł miesięcznie). Pozostałe koszty prezentują się następująco:

 • 0 zł za 20 przelewów zewnętrznych przez internet (za kolejne zapłacimy 1 zł);
 • 0 zł za przelewy do ZUS oraz Urzędu Skarbowego;
 • 10 zł za przelewy natychmiastowe Express Elixir;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Millennium, 1 zł za wypłatę w bankomatach Santander Banku i Planet Cash; 3%, min. 5 zł za wypłatę w innych bankomatach w Polsce;
 • 0,20 zł - opłata za SMS do autoryzacji zleceń składanych w bankowości internetowej lub mobilnej dla przedsiębiorców;
 • 0,5%, min. 9 zł – za wypłatę z bankomatów za granicą.

Komentarz redakcji: Prosta promocja, ale… dla wąskiego grona uczestników

Nie da się ukryć, że najnowsza promocja Banku Millennium budzi dość mieszane uczucia. Z jednej strony zdobycie premii nie jest specjalnie trudnym zadaniem i wiąże się z umiarkowaną aktywnością (należy posiadać aktywną aplikację mobilną, wykonać dwa przelewy do ZUS w wysokości 200 zł oraz przeprowadzić dwie płatności kartą lub Blikiem). Z drugiej strony - warunki uczestnictwa nie należą do prostych, a to ze względu na wiele wykluczeń. Szczególnie dziwi fakt, że promocyjny rachunek można otworzyć wyłącznie przez Millenet (czy de facto trzeba posiadać w Millennium konto osobiste, bo tylko wtedy mamy dostęp do bankowości elektronicznej).

Być może bank postanowił w ten sposób zachęcić osoby wykorzystujące prywatny rachunek do celów związanych z działalnością gospodarczą do otwarcia firmowego konta. Dziwi jednak, że przy okazji zrezygnował z tych przedsiębiorców, którzy do tej pory nie mieli styczności z Millennium i być może byliby zainteresowani założeniem rachunku. Słowem – bank przygotował całkiem prostą promocję, z której jednak skorzystają nieliczni.

Jeśli szukasz konta dla swojej firmy, spójrz na nasz ranking rachunków firmowych, może zainteresuje Cię oferta innego banku, może proponowana przez niego premia będzie dla Ciebie atrakcyjniejsza.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji

O banku

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.) i był pierwszym bankiem notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (w 1992 r.). W 1997 r. połączył się z Bankiem Gdańskim S.A., tworząc BIG Bank GDAŃSKI, a rok później we współpracy z Banco Comercial Portugues wprowadził sieć nowoczesnych usług detalicznych Millennium. Portugalski bank został strategicznym udziałowcem BIG Banku Gdańskiego, który w 2003 r. ostatecznie zmienił nazwę na Bank Millennium.

Czytaj więcej