Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes w Pekao SA + 100 zł w bonach Sodexo za terminal

100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes w Pekao SA + 100 zł w bonach Sodexo za terminal
Źródło: strona Banku Pekao

Bank Pekao postanowił znacznie aktywniej niż do tej pory powalczyć o nowych klientów. Nie poprzestał na jednej edycji promocji "100 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS" i szybko uruchomił jej drugą odsłonę.

Podobnie jak pierwsza, charakteryzuje się bardzo prostymi zasadami, a zdobycie stuzłotowej premii nie powinno stanowić żadnego problemu.

Rejestracja w promocji jest możliwa do 31 marca 2019 r. lub do wyczerpania puli nagród, czyli 2 000 promocyjnych wniosków o otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes. W przypadku wcześniejszego wygaszenia oferty, bank poinformuje o tym fakcie za pośrednictwem strony internetowej.

Promocja dla nowych klientów

Akcja skierowana jest tylko do przedsiębiorców o rocznych przychodach netto ze sprzedaży w wysokości poniżej 5 mln zł. Warto w tym miejscu dodać, że bank pod pojęciem „przedsiębiorcy” rozumie nie tylko osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, lecz również wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe oraz spółdzielnie.

Z promocji wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy posiadali rachunek rozliczeniowy w banku na dzień rozpoczęcia promocji, czyli 1 października 2018 r.

Szybki i prosty sposób na zdobycie 100 zł

Zdobycie nagrody w kwocie 100 zł jest naprawdę bardzo proste. Wystarczy, że wykonasz następujące działania:

  1. Do 31 marca 2019 r. podpisz umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz kartą debetową oraz bankowością elektroniczną (możesz to uczynić wyłącznie w oddziale banku, bank nie wysyła kuriera z umową).
  2. Wyraź zgodę na przystąpienie do promocji i zaakceptuj jej regulamin. Służy do tego specjalny formularz. Pamiętaj, by go podpisać przy okazji otwierania Konta Przekorzystnego Biznes.
  3. W ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy wykonaj płatność do ZUS na kwotę min. 200 zł i powtórz tę czynność także w dwóch kolejnych miesiącach.

Podsumowując: Twoim jedynym zadaniem będzie zatem otwarcie firmowego rachunku i wykonanie 3 przelewów do ZUS w ciągu trzech kolejnych miesięcy. Trudno uznać te warunki za skomplikowane - tym bardziej, że odprowadzanie składek ZUS i tak należy do Twoich prawnych obowiązków. Słowem, bank wypłaci Ci premię za to, co i tak musisz zrobić, o ile chcesz być w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Przekazanie premii

Nagroda zostanie wypłacona na Twój nowo otworzony rachunek najpóźniej ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz wszystkie warunki jej otrzymania. Pamiętaj, że premia stanowi przychód w rozumieniu ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, co oznacza, że będziesz musiał ją samodzielnie rozliczyć z Urzędem Skarbowym.

Regulamin akcji znajdziesz tutaj.

Kolejne 100 zł za terminal POS

Rozważając przystąpienie do promocji "100 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS", zastanów się nad skorzystaniem z drugiej propozycji banku Pekao - „100 zł zwrotu za umowę o terminal POS”. Nagrodą w tej akcji jest bon zakupowy Sodexo o wartości 100 zł. Nie mogą się o niego ubiegać przedsiębiorcy działający w następujących branżach: biura turystyczne (podróży), kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, handel bronią palną.

Jest jeszcze jedno ograniczenie - bank przygotował tylko 1 600 nagród.

Warunki tej akcji też są wyjątkowo proste: oprócz spełnienia wymagań opisanej wyżej akcji musisz podpisać z bankiem umowę o dzierżawę terminala POS (nie później niż 30 dni od podpisania umowy o konto firmowe) i zrealizować nim w każdym z trzech miesięcy, następujących po tym, w którym otworzyłeś konto, transakcje na kwotę min. 500 zł.

Pamiętaj o wyrażeniu zgody na przystąpienie do promocji i zaakceptowaniu jej regulaminu.

Bonus - czyli kupon Sodexo o wartości 100 zł - zostanie wysłany na podany przez Ciebie adres korespondencyjny. Stanie się to do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wszystkie warunki tej promocji.

Ze szczegółami tej akcji specjalnej zapoznasz się w jej regulaminie.

Co warto wiedzieć o Koncie Przekorzystnym Biznes?

Pod względem kosztów oraz oferowanych możliwości Konto Przekorzystne Biznes w banku Pekao SA prezentuje się całkiem korzystnie. Standardowa opłata za korzystanie z rachunku wynosi 9 zł miesięcznie, ale możesz łatwo jej uniknąć, spełniając tylko JEDEN z następujących warunków:

  • zapewniając jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 2 000 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych oraz przelewów między rachunkami klienta);
  • wykonując min. jeden przelew do ZUS lub US;
  • rozliczając na rachunku min. 1 transakcję z terminala wydanego przez bank;
  • przeprowadzając min. jedną transakcję wymiany walut;
  • opłacając min. jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.

Podstawowa opłata za obsługę karty wynosi 7 zł, ale i ona może być anulowana. Wystarczy, że wydasz kartą w danym miesiącu min. 300 zł.

Konto Przekorzystne Biznes oferuje również wiele ciekawych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Należą do nich: karta wielowalutowa Mastercard Busines, darmowe rachunki pomocnicze w 20 walutach, nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, płatności Blik, Apple Pay i zbliżeniowe telefonem. Interesującym udogodnieniem jest też skanowanie faktur, które umożliwia błyskawiczne opłacanie rachunków.

Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej analizie tego konta.

Atrakcyjne konto w prostej promocji

Śmiało można powiedzieć, że opisywana akcja to propozycja dla osób, które nie mają ochoty angażować się w realizację skomplikowanych zadań. Warunki oferty są przejrzyste i łatwe do spełnienia – wszystko, co musisz zrobić, by otrzymać 100 zł premii, to otworzyć konto i wykonać 3 przelewy do ZUS w wysokości min. 200 zł (po jednym przelewie w każdym z trzech kolejnych miesięcy).

Zwróć przy tym uwagę, że warunek bezpłatności konta jest identyczny z warunkiem otrzymania zwrotu – innymi słowy, za tę samą czynność bank nagrodzi Cię dwukrotnie: bonusem i zwolnieniem z prowizji za prowadzenie konta.

Na dodatek korzystanie z samego rachunku też nie wiąże się z koniecznością pamiętania o wielu warunkach, by był on prowadzony bezpłatnie. Wystarczy, że co miesiąc wykonasz transakcje kartą na min. 300 zł i spełnisz jeden z pięciu warunków pozwalających na uniknięcie opłaty za konto, a zaoszczędzisz miesięcznie 16 zł.

Reasumując, opisywana promocja może być doskonałą okazją do zmiany lub założenia konta firmowego właśnie w Peako S.A.

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku.

Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.

Więcej o Bank Pekao