Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ta edycja promocji została zakończona 31 marca 2018 r. Aktualnie trwa 4 edycja promocji "Proste konto i 100 zł zwrotu". Szczegóły sprawdzisz tutaj.

100 zł premii za otwarcie mBiznes konta Standard w mBanku i zwolnienie z opłat przez 2 lata

100 zł premii za otwarcie mBiznes konta Standard w mBanku i zwolnienie z opłat przez 2 lata
Źródło: strona mBanku

Do udziału w promocji uprawnieni są przedsiębiorcy (osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe oraz spółdzielnie), z wyjątkiem tych, którzy na dzień 26 grudnia 2017 r. posiadali w mBanku jakikolwiek aktywny rachunek bieżący dla danego numeru NIP. Dotychczasowi klienci indywidualni mBanku (a więc m.in. posiadacze konta osobistego) mogą za to bez przeszkód wziąć udział w promocji.

Premia 100 zł i zwolnienie z opłat

Akcja „Proste konto i 100 zł zwrotu” obowiązuje do 31 marca 2018 r. Jak sama nazwa wskazuje, nagrodą w promocji jest premia w wysokości 100 zł. Dzięki otwarciu mBiznes konta Standard zyskasz też dwuletnie zwolnienie z kilku opłat. Tym samym nie zapłacisz za:

  • otwarcie i prowadzenie rachunku;
  • internetowe przelewy krajowe w PLN;
  • wypłatę gotówki z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK;
  • wpłatę gotówki w 2250 wpłatomatach mBanku i Euronetu;
  • korzystanie z karty debetowej.

Warunki otrzymania premii

Zwolnienie ze wspomnianych opłat przysługuje Ci już za samo otwarcie rachunku w ramach promocji. W tym celu w okresie jej trwania musisz zarówno , jak i podpisać umowę z bankiem (za pośrednictwem kuriera).

Nieco większą aktywnością będziesz się musiał wykazać, jeśli zależy Ci na odebraniu 100 zł premii. Na szczęście warunki jej otrzymania nie są trudne do spełnienia. Wystarczy, że w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy:

  1. Wykonasz przy pomocy rachunku firmowego przelew do ZUS na kwotę co najmniej 250 zł.
  2. Dokonasz przynajmniej jednej transakcji kartą debetową wydaną do rachunku.

Premia nie jest zwolniona z opodatkowania

Premia 100 zł wpłynie na Twoje mBiznes konto Standard najpóźniej ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełnione zostaną warunki promocji. Otrzymana premia 100 zł stanowi przychód (w rozumieniu ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych); co za tym idzie, podlega ona opodatkowaniu.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem promocji.

Konto w promocji vs standardowe opłaty

Otwarcie mBiznes konta Standard w promocji wiąże się z bezwarunkowo bezpłatnym korzystaniem z rachunku przez pierwsze 2 lata. Do tego dochodzi brak opłat za podstawowe operacje bankowe. Poniższa tabela przedstawia różnice między promocyjnymi warunkami a parametrami obowiązującymi w ramach standardowej oferty:

Konto w promocji

Opłaty standardowe (obowiązują od 30.11.2017)

Prowadzenie rachunku

0 zł przez 2 lata

9 zł miesięcznie; opłaty można uniknąć, dokonując w danym miesiącu przelewu do ZUS

Obsługa karty

0 zł przez 2 lata

5 zł miesięcznie; opłaty można uniknąć, dokonując kartą transakcji na min. 500 zł w miesiącu

Przelewy internetowe

0 zł za nielimitowane przelewy przez 2 lata

1,50 zł za każdy przelew

Przelew do ZUS i US

0 zł

Wypłaty z bankomatów w kraju

0 zł przez 2 lata za wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK

0 zł za wypłaty poniżej 100 zł z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK; 1,3 zł dla wyższych wypłat

Więcej informacji prezentujemy w tej analizie mBiznes konta Standard.

Powtórzenie ostatniej promocji

Akcja „Proste konto i 100 zł zwrotu” przypomina niedawno zakończoną promocję mBanku dla nowych klientów firmowych. Właściwie jedyną różnicą jest wysokość możliwej do zgarnięcia premii. Trochę szkoda, gdyż ostatnio za spełnienie identycznych warunków mBank przyznawał nie 100, a 150 zł.

Mimo to zachęcamy przedsiębiorców do rozważenia udziału w promocji – nawet nie tyle ze względu na premię, co z uwagi na atrakcyjne warunki korzystania z rachunku firmowego. Otwarcie mBiznes konta Standard w promocji wiąże się bowiem z możliwością uniknięcia wielu opłat związanych z codziennym użytkowaniem konta i to przez całe dwa lata.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.