Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ta promocja zakończyła się 23 maja 2019 r. Obecnie możesz przystąpić do nowej akcji i zyskać 100 zł premii.

100 zł premii z mBiznes kontem Standard w mBanku i gwarancja braku opłat przez 2 lata!

100 zł premii z mBiznes kontem Standard w mBanku i gwarancja braku opłat przez 2 lata!
Źródło: strona mBanku

mBank chętnie promuje swoje konta, dołączając do nich przyzwoite premie pieniężne. W najnowszej promocji rachunku firmowego – mBiznes konta Standard – możesz w łatwy sposób zyskać:

  • 100 zł premii pieniężnej;
  • gwarancję braku podstawowych opłat związanych z rachunkiem, w tym brak opłaty za prowadzenie konta, nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych (w PLN), darmowe korzystanie z karty debetowej i bankomatów mBanku, Planet Cash, Santander Bank oraz Euronet oraz bezprowizyjne wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Euronetu. Okres obowiązywania promocyjnych warunków wynosi 24 miesiące od dnia podpisania umowy;
  • [dla chętnych] możliwość zamówienia terminala płatniczego na preferencyjnych warunkach - 0 zł za instalację terminala, prowizja 0% od transakcji kartami Visa i Mastercard do 100 tys. zł obrotu w ciągu 12 miesięcy oraz abonament za 0 zł przez 18 miesięcy za terminal Planet Pay lub terminal SumUp za darmo na własność. Zamówienie terminala nie jest obowiązkowe w tej promocji.

To wszystko otrzymasz, jeśli otworzysz mBiznes konto Standard, wykonasz 1 przelew do ZUS i będziesz płacił kartą debetową wydaną do rachunku. Prawda, że proste?

Z oferty „Proste konto z terminalem i 100 zł zwrotu” możesz skorzystać do 23 maja 2019 r.

Brak okresu karencji dla byłych klientów firmowych

Sprawdźmy jeszcze, czy spełniasz kryteria uczestnictwa w tej akcji. Bank kieruje ją do szeroko określonego grona przedsiębiorców rozumianych jako osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą czy wspólników spółek cywilnych (w kategorię przedsiębiorcy wliczają się także spółki jawne, partnerskie, spółki z o.o., spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe i zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, parafie i związki wyznaniowe, publiczne jednostki oświatowe, szkoły niepubliczne oraz przedszkola publiczne i niepubliczne prowadzone przez osobę fizyczną).

Z oferty nie mogą skorzystać osoby, których przychody ze sprzedaży są większe niż 10 000 000 zł, a także przedsiębiorcy, którzy na dzień 3 kwietnia 2019 r. posiadali jakikolwiek rachunek bieżący w mBanku dla danego numeru NIP.

Oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze - w tej promocji praktycznie nie ma okresu karencji. Jeśli zamknąłeś rachunek firmowy w mBanku np. w marcu tego roku, to ponownie możesz skorzystać z tej oferty. Po drugie - łapiesz się na promocję, nawet jeśli aktualnie posiadasz produkty dla klientów indywidualnych w tym banku (np. konto osobiste lub kartę kredytową).

Jak zdobyć 100 zł premii i gwarancję braku opłat?

Jak już wspominaliśmy, uczestnika promocji czeka naprawdę proste zadanie. Wystarczy, że:

  1. Do 23 maja 2019 r. złożysz wniosek o rachunek na stronie banku i podpiszesz umowę o mBiznes konto Standard wraz z kartą debetową.
  2. W ciągu 30 dni od dnia podpisania umowy:
    • wykonasz choć 1 przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł,
    • wykonasz przynajmniej 1 transakcję kartą.

I to wszystko! Co ciekawe, gwarancję braku wspominanych opłat oraz preferencyjne warunki korzystania z terminala płatniczego otrzymujesz już za samo założenie konta w promocji – nie musisz zlecać przelewu do ZUS ani płacić kartą. Mimo to warto wykonać te proste operacje, aby premia Cię nie ominęła :).

Kiedy bank wypłaca nagrodę?

Darmowe korzystanie z rachunku i z najważniejszych powiązanych z nim usług obowiązuje już od dnia otwarcia mBiznes konta Standard. Natomiast 100-złotową premię otrzymasz do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki promocji. Przykładowo: jeśli warunki spełnisz w kwietniu, to nagrodę otrzymasz do końca maja.

Pamiętaj, że na banku, jako organizatorze promocji, nie ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych lub podatku dochodowego od osób prawnych, a premia będzie traktowana jako część Twojego przychodu, którą powinieneś rozliczyć z fiskusem.

Regulamin promocji „Proste konto z terminalem i 100 zł zwrotu” znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje mBiznes konto Standard?

Każde preferencyjne warunki kiedyś się skończą, sprawdźmy więc, jak przedstawiają się opłaty związane z mBiznes kontem Standard po upływie 24 miesięcy.

Standardowo miesięczna opłata za prowadzenie tego rachunku firmowego wynosi 9 zł. Możesz łatwo jej uniknąć, wykonując zaledwie jeden przelew do ZUS. Do uniknięcia jest także opłata za korzystanie z karty (5 zł) - w tym celu należy wykonać płatności "debetówką" na min. 500 zł. Minusem jest koszt przelewu internetowego na rachunek w innym bank: każdy kosztuje aż 1,50 zł, zaś zlecony w placówce – 10 zł.

Darmowe są za to wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku i Planet Cash (w przypadku wpłatomatów Euronet pobierana jest prowizja 2%, min. 2 zł). Posiadacze mBiznes konta Standard nie płacą również za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz Santander Bank Polska – pod warunkiem, że wypłacona kwota to co najmniej 100 zł (w przeciwnym razie prowizja wynosi 1,30 zł). W przypadku pozostałych bankomatów w Polsce koszt wypłaty to 3%, min. 5 zł.

Więcej informacji o mBiznes koncie Standard zamieściliśmy w naszej analizie.

Zwolnienie z podstawowych opłat w ramach promocji oznacza, że mBiznes konto Standard przez 2 lata będzie praktycznie darmowe. Po upływie tego czasu, jeśli pobierane prowizje nie będą dla Ciebie do zaakceptowania, możesz ten rachunek spokojnie zamknąć i poszukać czegoś bardziej odpowiedniego dla Twojej firmy, np. w naszym rankingu kont firmowych. Zamknięcie mBiznes konta Standard nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

100 zł premii za praktycznie darmowy rachunek

W najnowszej promocji mBiznes konta Standard możesz zyskać nie tylko 100 zł premii, ale także gwarancję braku opłat przez 2 lata oraz preferencyjne warunki korzystania z terminala płatniczego (jeśli go potrzebujesz). Niestety, po upływie 24 miesięcy promocja się skończy, a mBiznes konto Standard zamieni się w rachunek... dość przeciętny. Warto mieć to na uwadze, biorąc udział w tej akcji.

Z drugiej strony, oferta ta ma swoje niewątpliwe plusy. Zagwarantowane darmowe usługi to obecnie nie lada gratka, która może widocznie obniżyć koszty funkcjonowania Twojej firmy. Wprowadzenie terminala płatniczego z pewnością docenią Twoi klienci, a Ty sam nie poniesiesz żadnych kosztów tej operacji. A i też sama 100-złotowa premia „nie chodzi piechotą”. Biorąc jeszcze pod uwagę, że promocyjne bonusy otrzymujesz za minimalną aktywność związaną z kontem, to oferta mBanku prezentuje się całkiem ciekawie.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.