Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

100 zł za otwarcie konta dla nowego klienta i bonus do 3000 zł dla polecającego w PKO BP

100 zł za otwarcie konta dla nowego klienta i bonus do 3000 zł dla polecającego w PKO BP
Źródło: strona promocji

Do nowej odsłony programu poleceń PKO BP przyciąga nie tylko atrakcyjna premia, ale i niezwykle proste zasady akcji. Obecny klient banku może zyskać nie tylko „gwarantowane” 100 zł (oczywiście po spełnieniu warunków przez osobę poleconą), ale i bonus od 250 zł do 3000 zł. Wszystko zależy od tego, jak wielu nowych klientów skutecznie pozyska.

2. edycja programu „Polecam PKO” trwa do 30 listopada 2019 r.

Konta biorące udział w akcji

W programie poleceń możesz zarekomendować/otworzyć poniższe rachunki osobiste z oferty PKO BP:

PKO Konto dla Młodych,

PKO Konto za Zero (także w wersji Rodzina 500+),

PKO Konto bez Granic.

Uczestnicy programu poleceń

Jeśli chcesz rekomendować konta znajomym i rodzinie, powinieneś oczywiście posiadać konto indywidualne lub wspólne w PKO BP. Możesz być także posiadaczem konta firmowego, pod warunkiem, że należy ono do osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą lub do wspólnika spółki cywilnej.

Jako nowy klient możesz przystąpić do programu poleceń PKO BP, jeśli po 1 września 2016 r. nie posiadałeś wymienionych wyżej kont osobistych ani nie jest rozpatrywany Twój wniosek o wspomniane produkty. 

Zarówno polecający, jak i polecony muszą mieć ukończone 18 lat.

Bonus dla osoby poleconej – 100 zł

Bank stara się pozyskać nowych klientów nie tylko premią „na start”, ale i bardzo prostymi zasadami jej zdobycia. Wystarczy kilka działań.

 

Krok 1
Krok 1

Do 30 listopada 2019 r. złóż wniosek o jedno ze wspomnianych kont za pośrednictwem strony internetowej programu poleceń i podpisz umowę o wybrany rachunek. Pamiętaj, że 100 premii otrzymasz tylko wtedy, gdy we wniosku wpiszesz kod polecenia otrzymany od klienta PKO BP. Jeśli go nie posiadasz, napisz do nas, a udostępnimy Ci swój kod, który spełnia warunki promocji.

Krok 2
Krok 2

Do 30 listopada 2019 r. aktywuj nowy rachunek w serwisie elektronicznym iPKO. Pamiętaj, aby we wniosku o konto wyrazić zgody na otrzymywanie od PKO BP informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) oraz zaakceptować regulamin.

Krok 3
Krok 3

W ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta wykonaj:

  • min. 1 transakcję bezgotówkową otrzymaną kartą debetową o łącznej wartości co najmniej 200 zł ORAZ
  • min. 1 transakcję o łącznej wartości 40 zł przy użyciu aplikacji mobilnej IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku Blik.
Nagroda
Nagroda

Dzięki spełnieniu opisanych wyżej warunków otrzymasz od banku 100 zł premii. PKO przeleje premię na Twoje nowe konto maksymalnie w ciągu 75 dni od zakończeniu etapu, w którym spełniłeś warunki akcji. W praktyce chodzi o miesiąc wywiązania się z wymagań regulaminu - I etap kończy się 30 września, II – 31 października, III – 30 listopada.

Jak widzisz, warunki uzyskania nagrody są rzeczywiście bardzo proste. Najważniejsze, byś nie zapomniał o podaniu kodu polecenia i wiedział, co PKO BP rozumie pod pojęciem transakcji bezgotówkowej.

Podaj kod polecenia!

Jego podanie jest niezbędne, aby rozpocząć starania o nagrodę. Kod jest 9-cyfrowym numerem, który wpisujesz na 4 etapie wypełniania wniosku o rachunek (po wybraniu karty, podaniu danych osobowych oraz danych kontaktowych). Miejsce we wniosku, w którym wpisujemy kod wygląda tak:

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: strona internetowa PKO BP

Jak wspomnieliśmy, jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci udostępnić taki kod, napisz do nas, korzystając z tego formularza. W ciągu 24 godzin wyślemy Ci nasz kod :)

Transakcje bezgotówkowe

Regulamin programu poleceń mówi, że bank uwzględni wyłącznie transakcje bezgotówkowe wykonane w punktach handlowo-usługowych (nie liczą się zatem zakupy przez Internet). Warunek ten dotyczy również płatności Blikiem.

Aplikacja IKO

Zwracamy też uwagę, że aplikacja IKO, z której będziesz wykonywał transakcje Blik, musi być powiązana z nowo otwartym kontem. Piszemy o tym na wypadek, gdybyś miał ją już aktywną do innego rodzaju rachunku.

Liczba operacji

W tym zakresie bank na szczęście daje większą dowolność. Regulamin programu poleceń nie precyzuje, ile transakcji bezgotówkowych czy z wykorzystaniem aplikacji IKO masz wykonać. Obowiązkowe 200 zł (przy operacjach bezgotówkowych) lub 40 zł (w przypadku IKO) może wydać jednorazowo lub dokonując kilku drobniejszych transakcji. Warunek możesz spełnić nawet w ostatniej chwili, bo liczy się data i godzina wykonania płatności.

Premia dla polecającego – też 100 zł

Jeśli jesteś już klientem PKO BP i zarejestrowałeś się do 1. edycji programu, to nie musisz już nic robić. Wystarczy, że będziesz przekazywał kod polecenia osobom poleconym.

Występując w roli polecającego po raz pierwszy, Twoja aktywność ograniczy się do:

  • zarejestrowania się na stronie programu. Musisz przy tym podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu (musi on być taki sam, jak podałeś przy zakładaniu swojego konta w PKO BP);
  • wyrażenia wymaganych zgód marketingowych i zaakceptowania regulaminu programu;
  • znalezienia osoby chętnej do założenia jednego z promowanych rachunków z oferty PKO BP i przekazania jej swojego kodu polecenia. Sugerujemy też dyskretne „motywowanie” jej do wywiązania się z warunków przyznania premii, bo bez tego żadne z Was nie otrzyma bonusu.

Bonus za skuteczność - nawet 3000 zł dla polecającego

Już za 5 skutecznych rekomendacji możesz otrzymać od banku dodatkowy bonus „za skuteczność”. Jego wysokość to 250 zł, więc Twój łączny zysk wyniesienie 750 zł (5 poleceń po 100 zł + bonus 250 zł).

Im więcej skutecznych poleceń, tym wyższa nagroda. Oto „tabela premiowania”:

5-10 kont → 250 zł,

11-20 kont → 500 zł,

21-30 kont → 1000 zł,

31-40 kont → 1500 zł,

41-50 kont → 2000 zł,

51 i więcej → 3000 zł.

Nagrody dodatkowe przyznawane będą po zakończeniu obecnej edycji programu, czyli po 30 listopada 2019 r.

Nie musisz się przejmować podatkiem. Premia 100 zł jest zwolniona z opodatkowania, a w przypadku bonusów „za skuteczność” bank bierze na siebie rozliczenie z fiskusem (zwiększając odpowiednio nagrodę o należny podatek).

Długie oczekiwanie na nagrody

Bez względu na to, czy będziesz brał udział w tej akcji jako polecający czy polecony, niestety nie możesz liczyć na szybkie przekazanie premii. Bank daje sobie bowiem aż 50 dni od zakończenia każdego etapu akcji (ich daty podaliśmy wyżej) na sprawdzenie, czy osoba polecona spełniła warunki programu poleceń. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, to w ciągu 25 dni od jej daty nastąpi wypłata premii.

Tak więc spełnienie wymogów we wrześniu może oznaczać, że otrzymasz nagrodę dopiero w grudniu. W praktyce być może będzie to jednak szybciej.

Jeszcze dłużej trzeba czekać na bonus „za skuteczność”. W tym wypadku bank wyznaczył 50 dni na zweryfikowanie listy laureatów. Termin będzie liczony od chwili zakończenia obecnej edycji akcji - czyli od 30 listopada. Następnie, w ciągu 10 dni od weryfikacji, PKO BP opublikuje na stronie programu listę najaktywniejszych polecających. Od tego momentu bank zostawia sobie jeszcze 44 dni na rozpatrzenie ewentualnych reklamacji i dopiero wtedy ogłosi ostateczną listę. Od daty jej publikacji będzie biegł 10-dniowy termin na przekazanie bonusów najaktywniejszym klientom.

Konta z oferty PKO BP

W obecnej edycji programu poleceń możesz rekomendować/zakładać jedno z 4 kont osobistych z oferty PKO BP. Przedstawiamy bliżej 3 z nich.

Konto za Zero (także w wersji Rodzina 500+)

Konto za Zero będzie faktycznie „za zero” po spełnieniu kilku prostych warunków, które zwolnią z opłat za rachunek i wydaną do niego kartę.

Zwracamy uwagę, że warunki otrzymania nagrody w programie poleceń są mniej restrykcyjne od tych, które musisz spełnić, by nie ponieść opłaty za kartę.

Beneficjenci programu Rodzina 500+ korzystają ze specjalnych przywilejów.

Konto dla Młodych

Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 26 lat, to lepszym wyborem dla Ciebie będzie Konto dla Młodych. Rachunek ten jest bezwarunkowo darmowy, bank nie wymaga żadnych regularnych wpływów i na dodatek pozwala bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Trzeba tylko pamiętać o wykonaniu min. 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (na dowolną kwotę), by uniknąć opłaty za kartę.

Atrakcyjne (choć dość odległe w czasie) premie

Niezaprzeczalnymi atutami kolejnej odsłony programu poleceń w banku PKO BP są atrakcyjne nagrody (po 100 zł dla poleconego i polecającego) oraz proste warunki akcji. Jako duży plus traktujemy możliwość zdobycia dodatkowego bonusu za dużą liczbę skutecznych rekomendacji. To doskonała okazja do podzielenia się swoimi pozytywnymi doświadczeniami ze współpracy z PKO BP z innymi, przekonania ich do założenia w tym banku jednego z promowanych kont.

Po stronie minusów zapisujemy dość długi czas oczekiwania na przekazanie premii, zwłaszcza tej „za skuteczność”. Może to jednak tylko „bezpiecznik” ze strony banku i pieniądze będą przekazywane dużo wcześniej niż wynika to z maksymalnych terminów podanych w regulaminie.

Przewaga plusów jest znacząca i stąd zachęcamy do uczestnictwa w programie poleceń PKO BP. Odrobina cierpliwości w oczekiwaniu na premię nikomu nie zaszkodzi, a jej wysokość z pewnością zadowoli każdego.

Przydatne dokumenty

  1. Zasady II edycji "Polecam PKO"
  2. Regulamin Ramowy Programu "Polecam PKO"

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.