Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 200 zł do Zalando za Konto dla Młodych lub Konto Pierwsze w PKO BP.

100 zł premii za otwarcie konta z polecenia i nawet 3000 zł nagrody dla polecających w PKO BP

100 zł premii za otwarcie konta z polecenia i nawet 3000 zł nagrody dla polecających w PKO BP
Źródło: strona programu Polecam PKO

Wszyscy lubimy nieskomplikowane akcje, w których w łatwy sposób można zgarnąć atrakcyjną premię; a program poleceń w PKO BP z pewnością do takich należy. Bank obdarowuje bowiem 100-złotową premią każdego, kto albo skutecznie poleci rachunek w PKO BP, albo dopiero otworzy konto w tej instytucji.

Ponadto im więcej skutecznie poleconych rachunków, tym większą premię można zdobyć; bank nagrodzi najbardziej efektywnych polecających dodatkowymi nagrodami, których wartość wynosi od 250 zł do aż 3000 zł.

Aktualna edycja programu “Polecam PKO” trwa do 31 sierpnia 2019 r.

Jakie konta biorą udział w akcji?

W programie poleceń możesz zarekomendować/otworzyć poniższe rachunki osobiste z oferty PKO BP:

Kto może skorzystać z programu poleceń?

Aby móc rekomendować konta znajomym i rodzinie, powinieneś oczywiście posiadać konto indywidualne lub wspólne w PKO BP. Może być to nawet konto firmowe, pod warunkiem jednak, że należy ono do osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą lub do wspólnika spółki cywilnej.

Natomiast nowy klient banku rozumiany jest jako osoba, która w ciągu trzech ostatnich lat do momentu rozpoczęcia programu (tj. do 5 czerwca 2019 r.) nie posiadała wymienionych wyżej kont osobistych ani nie jest w trakcie rozpatrywania wniosku o wspomniane produkty. Warto w tym miejscu dodać, że posiadacze Konta Inteligo mogą wziąć udział w tej promocji.

Zarówno polecający, jak i polecony muszą mieć ukończone 18 lat.

100 zł premii dla osoby poleconej

Bank nie chce zrazić do siebie potencjalnych nowych klientów i stawia naprawdę proste warunki zdobycia 100 zł premii. Oto one:

Krok 1
Krok 1

Złóż wniosek o jedno ze wspomnianych kont za pośrednictwem strony internetowej programu poleceń i podpisz umowę o konto. Pamiętaj, aby we wniosku koniecznie podać kod polecenia otrzymany od klienta PKO BP. Jeśli go nie posiadasz, napisz do nas, a udostępnimy Ci swój kod, który spełnia warunki promocji.

Krok 2
Krok 2

Do 31 sierpnia aktywuj nowy rachunek w serwisie elektronicznym iPKO. Pamiętaj, aby we wniosku o konto wyrazić zgody na otrzymywanie od PKO BP informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) oraz zaakceptować regulamin.

Krok 3
Krok 3

W ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta wykonaj:

 • min. 1 transakcję bezgotówkową o łącznej wartości co najmniej 200 zł nową kartą debetową ORAZ
 • min. 1 transakcję przy użyciu aplikacji mobilnej IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku Blik na min. 40 zł łącznie.
Nagroda
Nagroda

Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz od banku 100 zł premii. Bank przeleje premię na Twoje nowe konto maksymalnie w ciągu 75 dni od zakończeniu etapu, w którym spełniłeś warunki akcji.

I to wszystko :) Przyznasz, że zasady nie są bardzo skomplikowane. Niektóre warunki warto jednak bliżej przybliżyć.

Pamiętaj o podaniu kodu polecenia!

Podanie tego kodu jest niezbędne, aby móc starać się o nagrodę. Kod jest 9-cyfrowym numerem, który wpisujesz na 4 etapie wypełniania wniosku o rachunek (po wybraniu karty, podaniu danych osobowych oraz danych kontaktowych). Miejsce we wniosku, w którym wpisujemy kod wygląda tak:

Kliknij, aby powiększyć

Skąd wziąć taki kod? Jeśli zależy Ci na czasie, możesz go pozyskać od nas, pisząc przez ten formularz, a wyślemy Ci kod w ciągu 24 godzin :)

Nie wszystkie transakcje bezgotówkowe są brane pod uwagę

Zwróć uwagę, że bank uwzględnia wyłącznie transakcje bezgotówkowe wykonane w punktach handlowo-usługowych (nie liczą się zatem zakupy przez Internet). Warunek ten dotyczy również płatności Blikiem.

Pamiętaj także, że aplikacja IKO, z której będziesz wykonywał transakcje Blik, musi być powiązana z nowo otwartym kontem (na wypadek, gdybyś miał już ją aktywną do innego rodzaju rachunku).

Jeśli zaś chodzi o same wartości transakcji, to tutaj na szczęście bank pozostaje elastyczny; możesz zatem wykonać w sklepie jedną transakcję kartą na 200 zł i jedną transakcję Blikiem na 40 zł i warunek otrzymania premii będziesz miał spełniony. Możesz też wykonywać wiele transakcji na niższe kwoty, ważne tylko, aby ich suma wyniosła odpowiednio co najmniej 200 zł i 40 zł w ciągu 30 dni (liczy się data i godzina wykonania transakcji).

Premia 100 zł dla polecającego

Przed osobą polecającą nowe konta bank nie stawia większych wyzwań. Jeśli zdecydowałeś się na udział w akcji, powinieneś tylko:

 1. Zarejestrować się na stronie programu, podając swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu (musi on być taki sam, jak podałeś przy zakładaniu swojego konta w PKO BP).
 2. Wyrazić we wniosku wymagane zgody marketingowe i zaakceptować regulamin programu.

Po zarejestrowaniu się w programie pozostaje Ci jedynie znaleźć osobę chętną do skorzystania z usług PKO BP i ewentualnie subtelne "pilnowanie" jej, czy wypełnia warunki przyznania premii... Pamiętaj, że spełnienie warunków akcji przez osobę poleconą jest podstawą przyznania nagrody Wam obu.

Dodatkowa nagroda, nawet 3000 zł dla polecającego

Jeśli uda Ci się polecić skutecznie co najmniej 5 kont, to otrzymasz od banku nie tylko premię za polecenie (5 x 100 zł), ale również dodatkową nagrodę. Jej wartość zależy od liczby skutecznych rekomendacji i przedstawia się tak:

 • 5-10 kont → 250 zł,
 • 11-20 kont → 500 zł,
 • 21-30 kont → 1000 zł,
 • 31-40 kont → 1500 zł,
 • 41-50 kont → 2000 zł,
 • 51 i więcej → 3000 zł.

Nagrody dodatkowe przyznawane będą po zakończeniu wszystkich etapów obecnej edycji programu (I etap kończy się 30 czerwca, II – 31 lipca, III – 31 sierpnia).

Nie musisz się przejmować podatkiem od premii; premia 100 zł jest zwolniona z opodatkowania, natomiast w przypadku wyższych nagród bank bierze na siebie rozliczenie z fiskusem (zwiększając odpowiednio nagrodę o kwotę podatku).

Przekazanie nagród

Przekazanie premii 100 zł na Twoje konto raczej nie odbędzie się błyskawicznie; bank daje sobie bowiem aż 50 dni od zakończenia każdego etapu akcji na sprawdzenie, czy spełniłeś warunki programu poleceń. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, wypłata premii nastąpi w ciągu 25 dni od momentu weryfikacji. Oznacza to, że jeśli spełnisz wymogi w czerwcu, to premia może wpaść na Twój rachunek nawet na początku września. W praktyce być może będzie to jednak szybciej.

Dość podobnie sprawa przedstawia się z nagrodami dodatkowymi. W tym wypadku bank wyznaczył 50 dni na zweryfikowanie listy laureatów od chwili zakończenia obecnej edycji akcji - czyli od 31 sierpnia. Następnie w ciągu 10 dni od weryfikacji bank opublikuje na stronie programu listę najaktywniejszych polecających. Od tego momentu PKO zostawia sobie jeszcze 44 dni na rozpatrzenie ewentualnych reklamacji i dopiero wtedy ogłosi ostateczną listę. Potem będzie już z górki: nagroda dodatkowa trafi do szczęśliwców w ciągu 10 dni. W sam raz jako prezent na Boże Narodzenie ;)

Co powinieneś wiedzieć o kontach w PKO BP?

W obecnej edycji programu poleceń możesz rekomendować/zakładać wyłącznie konta osobiste. Poza wspomnianym Kontem bez Granic jest to również sztandarowy rachunek PKO BP – Konto za Zero, które faktycznie „za zero” będzie po spełnieniu kilku prostych warunków. Aby uniknąć prowizji za prowadzenie konta (8 zł), należy wyrobić do niego kartę debetową. Karta z kolei będzie bezpłatna, jeżeli co miesiąc wykonasz nią transakcje na min. 300 zł. Zwróć uwagę, że warunki programu poleceń spełnisz już po wykonaniu płatności na 200 zł, ale jeżeli poprzestaniesz na tej kwocie, to bank obciąży Cię prowizją za korzystanie z „plastiku” (8 zł).

Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 26 lat, to lepszym wyborem dla Ciebie będzie Konto dla Młodych. Rachunek ten jest darmowy w prowadzeniu, a bank nie wymaga żadnych regularnych wpływów. Co więcej, możesz za darmo korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, chociaż uniknięcie opłaty za samą kartę debetową wymaga wykonania min. 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (na dowolną kwotę).

Proste warunki, atrakcyjne nagrody

Program poleceń PKO BP to sympatyczna akcja z nieskomplikowanymi wymogami – w sam raz na lato. Jednak jej największym plusem są niemałe nagrody pieniężne; zarówno polecający, jak i polecony otrzymuje od banku aż 100 zł premii, a rekomendujący może dodatkowo zwiększać swój zysk, zachwalając usługi PKO BP kolejnym osobom.

Jeśli jesteś zadowolonym klientem PKO BP, to może warto podzielić się swoimi doświadczeniami ze znajomymi i rodziną i jeszcze zgarnąć za to 100 zł premii?

Jeżeli natomiast szukasz konta osobistego i chciałbyś połączyć... pożyteczne z przyjemnym, rozważ otwarcie rachunku w programie poleceń. Naszym zdaniem obecna akcja PKO BP jest jedną z atrakcyjniejszych na rynku, głównie ze względu na wysokość premii.

Przydatne dokumenty

 1. REGULAMIN RAMOWY PROGRAMU „POLECAM PKO”
 2. ZASADY I EDYCJI PROGRAMU „POLECAM PKO”

O banku

Bank opiera swoją działalność na segmencie detalicznym, korporacyjnym oraz inwestycyjnym, łącząc przy tym tradycję z nowoczesnością. Wartości istotne dla PKO BP to wiarygodność, satysfakcja klienta, ciągłe doskonalenie oraz przedsiębiorczość.

W ofercie PKO BP dla klientów detalicznych znajdziemy szeroką gamę produktów: rachunki osobiste i oszczędnościowe, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne oraz produkty inwestycyjne.