Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 100 zł na zakupy w H&M za wyrobienie karty kredytowej Santander Bank Polska

Nawet 100 zł na zakupy w H&M za wyrobienie karty kredytowej Santander Bank Polska
Źródło: strona promocji

W ostatnim czasie coraz więcej banków organizuje akcje promocyjne dotyczące oferowanych przez nie kart kredytowych. Tym razem na taki krok zdecydował się Santander Bank Polska, który za wyrobienie i aktywne korzystanie z jednej z promowanych kart - Visa Silver Akcja Pajacyk lub Visa Platinum - oferuje dwa vouchery o łącznej wartości 100 zł. Równolegle trwa też promocja karty kredytowej 1|2|3, w której możesz uzyskać zwrot części wydanych kartą pieniędzy (moneyback), nawet 760 zł w roku.

Z promocyjnej oferty, w której do wygrania są talony do H&M, możesz skorzystać do 31 stycznia 2019 r. lub do wyczerpania puli nagród. Niestety, bank przygotował tylko 3 800 voucherów, tak więc najnowsza akcja może zakończyć się przed czasem.

Nagroda przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów

Zapewne nie zaskoczy Cię informacja, że z promocyjnej oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku. Jeśli więc skończyłeś 18 lat, ale nie przekroczyłeś jeszcze 27. roku życia oraz od 1 sierpnia 2018 r. do dnia złożenia wniosku nie posiadałeś karty kredytowej Santander Bank Polska, śmiało możesz wziąć udział w najnowszej akcji.

Jak już wspomnieliśmy, zgłoszenie do promocji jest możliwe do 31 stycznia 2019 roku (chyba że promocyjna pula nagród rozejdzie się wcześniej).

Wypełnij formularz, złóż wniosek, aktywnie posługuj się kartą

Nagrodą za wyrobienie karty kredytowej Santander Bank Polska są dwa elektroniczne vouchery o wartości 50 zł każdy. Poniżej wyjaśniamy, co konkretnie powinieneś zrobić, aby oba bonusy trafiły w Twoje ręce:

  1. W pierwszej kolejności złóż wniosek o wydanie karty kredytowej Visa Silver Akcja Pajacyk lub Visa Platinum za pośrednictwem . Na tym etapie wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach realizacji promocji i nie zapomnij o akceptacji regulaminu.
  2. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej podpisz z bankiem umowę o kartę kredytową. Tym razem musisz wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przetwarzanie przez Santander Bank Polska Twoich danych osobowych w celach marketingowych (i nie odwoływać ich do końca promocji).

Za spełnienie tych banalnie prostych wymogów otrzymasz pierwszy z voucherów i bez większego wysiłku zarobisz 50 zł. Jeśli jednak interesuje Cię wyższa premia, masz do spełnienia jeszcze jeden warunek:

  • Najpóźniej do końca miesiąca, następującym po miesiącu, w którym otrzymałeś kartę, wykonaj Twoją nową kredytówką min. 10 transakcji bezgotówkowych. Przykładowo – jeśli podpiszesz umowę w listopadzie, wszystkie transakcje musisz wykonać najpóźniej do końca grudnia (przy czym płatności możesz rozłożyć na dwa miesiące – np. część z nich wykonać w listopadzie, a część w grudniu). Bank weźmie pod uwagę zarówno płatności dokonane w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Nie zostaną za to uwzględnione przelewy z rachunku karty oraz transakcje w ramach usługi Fast Cash.

Za spełnienie tego warunku bank nagrodzi Cię drugim voucherem. Tak oto – przyznasz, że w bardzo łatwy sposób – staniesz się posiadaczem obu premii.

Kiedy otrzymasz oba vouchery?

W związku z tym, że każdą z nagród dotyczą nieco inne warunki i terminy, zostaną one przyznane osobno. Vouchery otrzymasz na adres email podany w formularzu zgłoszeniowym nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki uprawniające do ich odbioru. Obie nagrody są zwolnione z podatku od osób fizycznych i nie trzeba ich uwzględniać w rocznym zeznaniu podatkowym. Data ważności każdego elektronicznego vouchera upływa 5 października 2020 r.

Regulamin akcji znajdziesz tutaj.

Karty kredytowe w Santander Bank Polska

Santander posiada całkiem bogatą ofertę kart kredytowych. Czy „kredytówki”, które biorą udział w promocji, są godne Twojej uwagi? Przekonajmy się.

Karta Visa Silver Akcja Pajacyk charakteryzuje się oprocentowaniem 10% i okresem bezodsetkowym trwającym 54 dni. Z kolei wysokość spłaty minimalnej to w 3%, nie mniej niż 50 zł. Bank nie pobierze opłaty rocznej 90 zł w pierwszym roku użytkowania, jeśli w ciągu 3 miesięcy wykonasz przynajmniej 10 transakcji przy jej użyciu. Zwróć uwagę, że ten warunek idealnie współgra ze wspomnianą promocją. W kolejnych latach pobierana jest opłata miesięczna 7,50 zł, a do jej uniknięcia konieczne jest dokonanie… 10 transakcji, oczywiście w danym miesiącu.

Istotnym wyznacznikiem karty Visa Silver Akcja Pajacyk jest fakt, że część pobieranych od jej posiadaczy prowizji bank przekazuje na Akcję Pajacyk, która funduje wyżywienie dla dzieci z ubogich rodzin.

Karta kredytowa Visa Platinum oprocentowana jest na poziomie zaledwie 4% w pierwszym roku użytkowania. Dopiero po tym czasie oprocentowanie wzrasta do 10%. Tutaj również mamy do czynienia z okresem bezodsetkowym trwającym 54 dni, ale opłaty – roczna i miesięczna – są już znacznie wyższe. Wynoszą one odpowiednio 500 zł i 42 zł, ale ich uniknięcie jest możliwe w dokładnie ten sam sposób co w przypadku wcześniej opisywanej karty.

Wysokość opłat wskazuje na to, że (w odróżnieniu od Visa Silver) oferta tej karty skierowana jest raczej do zamożniejszych klientów. Znajduje to potwierdzenie w informacji, że do jej wyrobienia konieczne jest uzyskiwanie miesięcznych dochodów w wysokości min. 10 tys. zł netto.

Wraz z kartą otrzymujesz dostęp do pakietu assistance wraz z serwisem Concierge oraz członkostwo w programie Priority Pass, dzięki któremu możesz korzystać z salonów VIP na lotniskach w ponad 100 krajach.

Skoro wspomnieliśmy wcześniej o promocji z kartą kredytową 1|2|3, to przedstawmy także i ją. Opłata za jej prowadzenie w pierwszym roku, to aż 120 zł. Można jej bardzo prosto uniknąć - wystarczy wykonać 10 transakcji kartą w pierwszych 3 miesiącach jej użytkowania. To nie tylko zwolni Cię ze wspomnianej opłaty, ale i - jeśli założysz kartę 1|2|3 w ramach promocji "Karta kredytowa przez telefon" (jej regulamin znajdziesz tutaj) - z ponoszenia kosztów w następnych latach. Najważniejszym atutem tej karty są zwroty części wydanych środków: 1% płatności w supermarketach, 2% na stacjach paliw i 3% w restauracjach i fast foodach. W sumie możesz odzyskać 760 zł rocznie. Szczegóły tej promocji opisaliśmy w tym tekście.

Pamiętaj, że karta kredytowa to produkt, którego nierozsądne użytkowanie może przynieść wyjątkowo przykre konsekwencje finansowe. O tym, jak dokonać mądrego wyboru karty i jak rozsądnie z niej korzystać dowiesz się z tego artykułu. Zapoznaj się z nim w szczególności, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z tym produktem. W wyborze odpowiedniej karty kredytowej z pewnością pomoże Ci również nasz ranking.

Komentarz redakcji

Wyjątkowo prosta i niewymagająca promocja - tak w skrócie można podsumować tę akcję Santander Bank Polska. Aby zdobyć aż 100 zł premii w formie bonów do H&M, wystarczy wyrobić kartę kredytową (Visa Silver Akcja Pajacyk lub Visa Platinum) i wykonać za jej pomocą 10 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę (i w dowolnym miejscu, gdyż bank uznaje zarówno transakcje w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet).

Warto jednak pamiętać, że oferta jest limitowana – bank przygotował zaledwie 3 800 nagród. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że nagroda trafi w Twoje ręce, rekomendujemy szybkie przystąpienie do promocji.

Nie planujesz zakupów w H&M? To rozważ skorzystanie z promocji karty kredytowej 1|2|3. Tam masz większy wybór placówek, w których możesz uzyskać bonusy. W sumie w ciągu roku możesz odzyskać 760 zł.

O banku

Santander Bank Polska (dawny BZ WBK) kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji. Wartością dla instytucji jest budowanie relacji z klientami opartych na zaufaniu.