Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 12 grudnia 2018 r. Sprawdź aktualnie trwające promocje.

Do 100 zł na Allegro za założenie konta IKZE w NN Investment Partners

Do 100 zł na Allegro za założenie konta IKZE w NN Investment Partners
Źródło: strona NN Investment Partners

Do promocji z premią wypłacaną przez bank za otwarcie konta osobistego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tym razem mamy do czynienia z innym produktem i organizatorem. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych NN Investment Partners zachęca bowiem do zakładania Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego, kusząc dwoma kartami podarunkowymi do Allegro o łącznej wartości 100 zł.

Towarzystwo jest częścią globalnej firmy inwestycyjnej NN Investment Partners, która obsługuje na całym świecie 15 milionów klientów. Grupa NN daje klientom indywidualnym dostęp do funduszy inwestycyjnych oraz rozwiązań oferowanych z myślą o bezpiecznej i dostatniej emeryturze – Indywidualnych Kont Emerytalnych (IKE) oraz właśnie Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Do kiedy trwa promocja?

Zainteresowani ostatnim z wymienionych produktów mogą skorzystać z promocji, w której premią są dwie elektroniczne karty podarunkowe o łącznej wartości 100 zł do wykorzystania na Allegro.

Czasu na założenie rachunku IKZE w promocji jest jednak niewiele – choć w teorii może ona potrwać do 12 grudnia 2018 r., to w praktyce zakończy się ona natychmiast po wyczerpaniu puli 160 nagród.

Kto może skorzystać z oferty?

NN Investment Partners kieruje ofertę do tych, którzy nie mają dostępu do serwisu transakcyjnego NN TFI24 ani nie są posiadaczami konta typu IKZE.

W regulaminie czytamy też, że

z udziału w promocji wyłączone są osoby fizyczne zakładające IKZE Plus poprzez dokonanie wpłaty transferowej

– oznacza to, że w promocji de facto nie mogą wziąć udziału ci, którzy posiadają IKZE w jakiejkolwiek instytucji.

Jak zdobyć bonus?

Oto warunki promocji:

 1. W terminie obowiązywania oferty, czyli do 12 grudnia 2018 r., wejdź na stronę serwisu transakcyjnego NN TFI24 za pośrednictwem linka promocyjnego widocznego na stronie internetowej Towarzystwa.

  Zarezerwuj sobie na to sporo wolnego czasu. Po pierwsze dlatego, że na kolejnych ekranach otrzymasz podstawowe informacje nt. IKZE - warto się z nimi zapoznać, by mieć pełną świadomość, na co się decydujesz. Po drugie dlatego, że będziesz musiał zdecydować, jednostki jakiego funduszu inwestycyjnego zechcesz nabyć. Dopiero potem padną pytania o Twoje dane osobowe niezbędne do stworzenia Twojego IKZE.
 2. Złóż dyspozycję rejestracji w serwisie transakcyjnym oraz załóż rachunek IKZE Plus poprzez zadeklarowanie nabycia jednostek uczestnictwa w ramach tego produktu (więcej o dostępnych rodzajach funduszy inwestycyjnych piszemy w dalszej części tekstu). Podczas rejestracji wpisz w odpowiednim polu kod promocyjny: IKZEAF18

  Kliknij, aby powiększyć
 3. W ciągu kolejnych 2 dni roboczych dokonaj wpłaty środków tytułem nabycia jednostek uczestnictwa na nowo otwarte IKZE. Minimalna kwota wpłaty to 200 zł.

Przekazanie kart podarunkowych

Spełnienie powyższych warunków upoważnia Cię do odbioru jednej karty podarunkowej do wykorzystania na Allegro o wartości 50 zł. Otrzymasz ją na adres e-mail w terminie do 5 stycznia 2019 r.

Aby otrzymać drugą kartę o tej samej wartości, musisz spełnić jeszcze jeden warunek - przez 3 miesiące od dnia nabycia jednostek uczestnictwa nie dokonuj wypłaty ani zwrotu z nowo otwartego IKZE. Kolejną kartę organizator przekaże w terminie 14 dni liczonych od upływu wspomnianych 3 miesięcy.

Ze środków dostępnych na karcie podarunkowej możesz korzystać w okresie 4 miesięcy od jej przekazania. Wartość premii jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Czym jest IKZE?

IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, to narzędzie umożliwiające efektywne oszczędzanie na przyszłą emeryturę w ramach tzw. III filaru. Jego ogromną zaletą – podobnie zresztą jak w przypadku IKE (Indywidualnego Konta Emerytalnego) – jest całkowite zwolnienie środków z podatku od zysków kapitałowych.

Co więcej, wpłaty dokonane na IKZE można odliczyć od podatku dochodowego. IKZE dają ponadto dużą swobodę inwestowania oraz możliwość wskazania osoby uprawnionej do dziedziczenia zgromadzonych na koncie środków.

O oszczędzaniu w ramach IKZE szczegółowo pisaliśmy w tym artykule. Z kolei o rachunkach IKE i IKZE oferowanych przez banki przeczytasz w naszym przeglądzie najlepszych ofert.

Co oferuje konto IKZE w NN Investment Partners?

Rachunek IKZE w NN Investment Partners umożliwia inwestowanie w kilkadziesiąt różnego rodzaju funduszy inwestycyjnych różniących się m.in. pod względem ryzyka, oferowanej stopy zwrotu czy miejsca alokacji posiadanych aktywów. W ofercie firmy znajdziemy następujące kategorie funduszy:

 • fundusze akcji - łącznie 10 subfunduszy (m.in. subfundusz Ameryki Łacińskiej, subfundusz Japonii) charakteryzujących się podwyższonym poziomem ryzyka, ale i zwiększonym potencjałem do przyszłych zysków;
 • fundusze obligacji - łącznie 5 subfundszy o zróżnicowanym poziomie ryzyka (od bezpiecznego ING Pakietu Ostrożnego po umiarkowanie ryzykowny NN Obligacji Rynków Wschodzących);
 • fundusze krótkoterminowe dłużne - łącznie 3 subfundusze o minimalnym poziomie ryzyka, ale i niewielkiej oczekiwanej stopie zwrotu;
 • fundusze mieszane - łącznie 7 subfunduszy o umiarkowanym poziomie ryzyka;
 • fundusze cyklu życia - łącznie 6 subfundszy dopasowanych do wieku inwestora.

Pełna lista dostępnych funduszy za szczegółowymi informacjami na ich temat dostępna jest na stronie internetowej NN Investment Partners.

Pamiętaj: chodzi o Twoje bezpieczeństwo na emeryturze!

Oszczędzanie w ramach IKZE ma tyle zalet, że dodatkowa zachęta wydaje się zbędna. A jednak - Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych NN Investment Partners promuje swoją ofertę IKZE w sposób, który dotychczas kojarzył nam się głównie z produktami zdecydowanie bardziej powszechnymi – kontami osobistymi czy kartami kredytowymi.

Pytanie brzmi: czy 100 zł do wykorzystania na Allegro to dobra motywacja, by decydować się na ten jednak dość poważny krok, jakim jest wybór właściwej formy oszczędzania na emeryturę? Czasu na skorzystanie z oferty nie ma co prawda zbyt wiele, ale mimo wszystko radzimy dobrze przemyśleć sprawę.