Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończona.

Tylko 1% do 100 tys. zł przez 4 miesiące na OKO. Oferta ING Banku Śląskiego na nowych zasadach

Tylko 1% do 100 tys. zł przez 4 miesiące na OKO. Oferta ING Banku Śląskiego na nowych zasadach
Spis treści

Odświeżona promocja ING, dokładnie tak samo jak w poprzednich edycjach, składa się z dwóch elementów: oferty specjalnej „Bonus na start” oraz "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus". Pierwsza propozycja skierowana jest do nowych klientów banku, druga – do osób, które już korzystają z produktów ING.

Niezależnie od tego, czy jesteś już klientem tej instytucji, czy też nie, warunki prowadzenia OKO z promocyjnym oprocentowaniem 1% są takie same; obowiązują przez 4 miesiące i dotyczą kwoty do 100 tys. zł.

Obie oferty specjalne obowiązują do 3 czerwca 2020 r.

„Bonus na start”: 1,0% dla nowych klientów

Trzeba przyznać, że ING Bank Śląski dość elastycznie definiuje „nowego klienta”; w obecnej edycji promocji jest to osoba, która od 7 maja 2020 r. nie posiadała w tej instytucji Otwartego Konta Oszczędnościowego (w tym Direct i Premium) oraz rachunku Dream Saver.

I tu ciekawostka: w tej definicji mieszczą się także ci, którzy co prawda posiadają już OKO, ale w zasadzie z niego nie korzystają, tj.:

  1. Po 7 maja 2019 r. nie zrealizowali żadnej wpłaty lub wypłaty oszczędności z OKO, a także
  2. W ciągu ostatniego roku (od 7 maja 2019 r. do 6 maja 2020 r.) średnie saldo na ich koncie oszczędnościowym nie było wyższe niż 10 zł.

Regulamin najnowszej edycji akcji "Bonus na start" znajdziesz tutaj.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus: 1,0% dla obecnych klientów

Banki, które przygotowują oferty promocyjne o takich samych warunkach zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów, należą do mniejszości – tym bardziej należy pochwalić ING za to, że nie „dyskryminuje” tej drugiej grupy.

Osoby, które już posiadają OKO i nawet aktywnie z niego korzystają, także mogą zyskać 1,0% przez 4 miesiące. Warunkiem jest założenie kolejnego rachunku: OKO Bonus, na który należy wpłacić „nowe środki” – maks. 100 tys. zł.

Oszczędności podlegać będą promocyjnemu oprocentowaniu od chwili otwarcia OKO Bonus (nie zaś od momentu wpłaty środków, nie należy więc z tym zwlekać). Po upływie 4 miesięcy rachunek jest zamykany. Oszczędności wraz z odsetkami są przekazywane w ciągu 5 dni roboczych od zakończenia okresu umowy na konto wskazane przez klienta.

Zwracamy uwagę, że otrzymanie odsetek uzależnione jest od spełnienia warunku przyrostu salda. Sprowadza się on do tego, że łączne saldo na produktach depozytowych (łącznie z nabyciami funduszy inwestycyjnych) w dniu zakończenia umowy OKO Bonus musi być wyższe od tego z dnia salda początkowego, czyli 4 maja 2020 r.

„Nowe środki” – czyli co?

W regulaminie akcji jako „nowe środki” określono nadwyżkę ponad saldo na wszystkich produktach depozytowych na dzień 4 maja 2020 r. Bank nie bierze pod uwagę środków zgromadzonych na koncie osobistym, IKZE i rachunku Smart Saver.

Jeżeli 4 maja na swoim dotychczasowym OKO lub lokacie posiadałeś np. 25 tys. zł, to promocyjnym oprocentowaniem objęte będą wszystkie oszczędności ponad tę kwotę. A co w sytuacji, kiedy wypłacałeś środki już po badaniu salda? Odpowiedź przedstawiamy na przykładzie:

Kliknij, aby powiększyć

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim: co warto o nim wiedzieć?

OKO to bardzo tani i przystępny rachunek oszczędnościowy. Jego ogromną zaletą, poza brakiem opłat za prowadzenie, jest nielimitowana pula darmowych przelewów wewnętrznych, zlecanych np. na konto osobiste w ING:

Zwróć uwagę, że standardowe oprocentowanie na OKO jest o połowę niższe – wynosi 0,5%, a w lipcu spadnie do 0,25%. Jeżeli taka stawka Cię nie satysfakcjonuje, po zakończeniu okresu promocji możesz rozejrzeć się za kolejnym ciekawym rachunkiem w naszym rankingu kont oszczędnościowych.

Wygodniej z kontem osobistym

Choć przy zakładaniu OKO nie jest wymagane posiadanie konta osobistego, to warto rozważyć i taką możliwość; sztandarowy rachunek ING Banku Śląskiego, Konto z Lwem Direct, jest zupełnie bezpłatny w prowadzeniu, a co więcej – objęty promocją, w której możesz zyskać 160 zł premii gotówkowej.

Ponadto, jak już wspomnieliśmy, przelewy między rachunkami osobistymi a OKO są zupełnie darmowe, co znacznie ułatwia dostęp do oszczędności.

Niezłe oprocentowanie dużych kwot

Doceniamy, że ING Bank Śląski postanowił przedłużyć ofertę specjalną Otwartego Konta Oszczędnościowego, ale jesteśmy zaskoczeni skalą obniżki promocyjnego oprocentowania. Jest ona dużo wyższa niż cięcia stóp procentowych dokonane w ostatnich tygodniach przez Radę Polityki Pieniężnej. Jedynym pocieszeniem jest fakt, że została utrzymana dość wysoka kwota - 100 tys. zł, która może być objęta podwyższonym oprocentowaniem i długi czas jego obowiązywania - 4 miesiące.

Nowi klienci mają jeszcze jeden argument za rozważeniem propozycji ING - 160 zł za założenie konta osobistego, co wydatnie podnosi atrakcyjność oferty banku.