Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

1% do 10 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 31 grudnia 2021 r.

1% do 10 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 31 grudnia 2021 r.
Spis treści

1% dla aktywnych

Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania konta oszczędnościowego jest wybranie takiej korzyści do Konta Jakże Osobistego. Wówczas bank będzie naliczał promocyjne odsetki do 31 grudnia 2021 r. Do przyznania 1% dla kwot do 10 000 zł nie jest konieczne wpłacanie "nowych środków", jednak należy co miesiąc wydawać kartą debetową min. 300 zł, inaczej oprocentowanie wyniesie tylko 0,3% (okres liczony jest od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca, w którym jest aktywna korzyść do Konta Jakże Osobistego).

Standardowe oprocentowanie – poza promocją i dla kwot przekraczających 10 000 zł – uzależnione jest od momentu otwarcia konta oszczędnościowego. Dla rachunków uruchomionych do 5 grudnia 2019 r. włącznie ustalane jest ono w oparciu o stawkę WIBOR 1M pomniejszoną o 0,75 p.p. (w przypadku, gdy wynik jest ujemny, oprocentowanie wynosi 0%), a dla tych otwartych po tej dacie wynosi 0,01% w skali roku.

Konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie. Może być do niego wydana karta debetowa Mastercard Debit. Jej wydanie kosztuje 10 zł, a miesięczny koszt korzystania wynosi 3 zł.

Pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje 5 zł (jeśli jest dokonywany na rachunek w Alior Banku) lub 10 zł.

Konto Jakże Osobiste z bonusami do wyboru

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku to bardzo elastyczny i przystępny cenowo rachunek (darmowy dla osób poniżej 26 roku życia).

Jego atutem jest możliwość samodzielnego wyboru korzyści, ułatwiających korzystanie z rachunku (np. 1% moneybacku za płatności mobilne). Dwie z nich są bezpłatne, za każdą kolejną trzeba zapłacić (korzyść wybrana w bankowości elektronicznej lub w oddziale jest aktywna już następnego dnia). Ważne, że bonusy można zmieniać w trakcie korzystania z konta, dopasowując je do swoich aktualnych potrzeb.

1% to naprawdę nieźle

Pomimo nie najlepszego klimatu do oszczędzania Alior Bank utrzymał 1% na rachunku oszczędnościowym dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego. Choć maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to tylko 10 000 zł, to wyższą stawkę otrzymamy przynajmniej do 31 grudnia 2021 r.

Warto korzystać z każdej oferty promocyjnej (nawet jeśli to zaledwie 1%) i rozważyć warunki zaproponowane przez Aliora. Jeśli jednak ta propozycja Ci nie odpowiada i chcesz porównać ją z ofertami konkurencji, spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych.

Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania