Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

1% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 31 grudnia 2020 r.

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

1% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 31 grudnia 2020 r.

Wciąż 1% dla aktywnych klientów

Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania konta oszczędnościowego jest wybranie takiej korzyści do Konta Jakże Osobistego. Wówczas bank będzie naliczał promocyjne odsetki do 31 grudnia 2020 r. Do przyznania 1% dla kwot do 20 000 zł nie jest konieczne wpłacanie "nowych środków", jednak należy co miesiąc płacić kartą debetową na min. 300 zł, inaczej oprocentowanie wyniesie tylko 0,3% (okres liczony jest od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca, w którym jest aktywna korzyść do Konta Jakże Osobistego).

Standardowe oprocentowanie – poza promocją i dla kwot przekraczających 20 000 zł - uzależnione jest od momentu otwarcia konta oszczędnościowego. Dla rachunków uruchomionych do 5 grudnia 2019 r. włącznie ustalane jest ono w oparciu o stawkę WIBOR 1M pomniejszoną o 0,75 p.p. (w przypadku, gdy wynik jest ujemny, oprocentowanie wynosi 0%), a dla tych otwartych po tej dacie wynosi 0,01% w skali roku.

Konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie. Może być do niego wydana karta debetowa Mastercard Debit. Jej wydanie kosztuje 10 zł, a miesięczny koszt korzystania wynosi 3 zł.

Pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje 5 zł (jeśli jest dokonywany na rachunek w Alior Banku) lub 10 zł.

Konto Jakże Osobiste z bonusami do wyboru

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku to bardzo elastyczny i przystępny cenowo rachunek (darmowy dla osób poniżej 26 roku życia).

Jego atutem jest możliwość samodzielnego wyboru korzyści, ułatwiających korzystanie z rachunku (np. 1% moneybacku za płatności mobilne). Dwie z nich są bezpłatne, za każdą kolejną trzeba zapłacić (korzyść wybrana w bankowości elektronicznej lub w oddziale jest aktywna już następnego dnia). Ważne, że bonusy można zmieniać w trakcie korzystania z konta, dopasowując je do swoich aktualnych potrzeb.

1% to obecnie niezła oferta

Po mocnych cięciach na kontach oszczędnościowych w ostatnich miesiącach mamy wreszcie stabilizację. Na szczęście dotyczy to także Alior Banku, który utrzymał 1% na rachunku oszczędnościowym dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego. Choć może się to wydawać kiepska propozycją, to po spojrzeniu na nasz ranking kont oszczędnościowych okazuje się, że wcale nie jest tak źle.

Dlatego mimo wszystko warto korzystać z każdej oferty promocyjnej (nawet jeśli to zaledwie 1%) i rozważyć warunki zaproponowane przez Aliora. Jeśli jednak ta propozycja Ci nie odpowiada i chcesz porównać ją z ofertami konkurencji, spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych.

Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania