Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

1% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 16 sierpnia 2020 r.

Beata Szymańska
Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

1% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym Alior Banku do 16 sierpnia 2020 r.

1% dla aktywnych, 0,5% dla wszystkich

Warunkiem otrzymania podwyższonego oprocentowania konta oszczędnościowego jest wybranie takiej korzyści do Konta Jakże Osobistego. Wówczas bank będzie naliczał promocyjne odsetki do 16 sierpnia 2020 r. Dla otrzymania oprocentowania 1% dla kwot do 20 000 zł nie jest konieczne wpłacanie "nowych środków", jednak należy co miesiąc płacić kartą debetową na min. 300 zł, inaczej oprocentowanie wyniesie tylko 0,5% (okres liczony jest od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca, w którym jest aktywna korzyść do Konta Jakże Osobistego).

Standardowe oprocentowanie – poza promocją i dla kwot przekraczających 20 000 zł - uzależnione jest od momentu otwarcia konta oszczędnościowego. Dla rachunków uruchomionych do 5 grudnia 2019 r. włącznie ustalane jest ono w oparciu o stawkę WIBOR 1M pomniejszoną o 0,75 p.p. (w przypadku, gdy wynik jest ujemny oprocentowanie wynosi 0%), a dla tych otwartych po tej dacie wynosi 0,3% w skali roku.

Konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie. Może być do niego wydana karta debetowa Mastercard Debit. Jej wydanie kosztuje 10 zł, a miesięczny koszt korzystania wynosi 3 zł.

Pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny. Każdy kolejny kosztuje 5 zł (jeśli jest dokonywany na rachunek w Alior Banku) lub 10 zł.

Konto Jakże Osobiste - z premią i bonusami do wyboru

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku to bardzo elastyczny i przystępny cenowo rachunek (darmowy dla osób poniżej 26 roku życia).

Jego atutem jest możliwość samodzielnego wyboru korzyści, ułatwiających korzystanie z rachunku (np. 1% moneybacku za płatności mobilne). Dwie z nich są bezpłatne, za każdą kolejną trzeba zapłacić (korzyść wybrana w bankowości elektronicznej lub w oddziale jest aktywna już następnego dnia). Ważne, że bonusy można zmieniać w trakcie korzystania z konta, dopasowując je do swoich aktualnych potrzeb.

Cieszmy się z tego, co mamy, bo na razie chyba lepiej nie będzie

Powiedzmy sobie szczerze - jeszcze rok temu stawkę 1% w skali roku uznalibyśmy za niezbyt atrakcyjną propozycję. Jednak przy obecnych warunkach (inflacja, koronawirus, trzykrotna obniżka stóp procentowych) oprocentowanie na poziomie 1% możemy uznać za całkiem ciekawą ofertę. Szybki rzut oka na nasz ranking kont oszczędnościowych pozwala stwierdzić, że banki na potęgę tną oprocentowanie kont oszczędnościowych i znalezienie interesujących okazji jest coraz trudniejsze.

Dlatego mimo wszystko warto korzystać z każdej oferty promocyjnej (nawet jeśli to zaledwie 1%) i rozważyć warunki zaproponowane przez Aliora. Jeśli jednak ta propozycja Ci nie odpowiada i chcesz porównać ją z ofertami konkurencji, spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych.

Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku