Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Opisana w tym artykule promocja została zakończona. Informacje o aktualnym oprocentowaniu znajdziesz w analizie Rachunku Oszczędnościowego w Santander Consumer Banku.

Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

1,6% do 200 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)

1,6% do 200 000 zł na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku (bez konta osobistego)
Spis treści

Za nami już trzy podwyżki stóp procentowych NBP, a oszczędzający mają powody do radości. Kolejne banki odnawiają swoje oferty promocyjne kont oszczędnościowych na lepszych warunkach. W przypadku Santander Consumer Banku oprocentowanie wynosi 1,6% w skali roku, a maksymalna kwota – 200 000 zł. Dodatkowo, promocją po raz kolejny objęte są nowe środki, a to oznacza, że mamy do czynienia z naprawdę dobrą ofertą cykliczną.

Promocja dla nowych środków

Bank nie stawia przed oszczędzającymi praktycznie żadnych ograniczeń. Uczestnikiem promocji może być osoba z pełną zdolnością do czynności prawnych, która wpłaci na rachunek oszczędnościowy nowe środki.

Co to oznacza?

Tyle, że podwyższonym oprocentowaniem w wysokości 1,6% będą objęte kwoty stanowiące nadwyżkę nad saldem początkowym na rachunku oszczędnościowym i lokatach klienta w banku ustalonym na 15 września 2021 r. Dla przykładu, jeśli w tym dniu miałeś zerowe saldo na koncie oszczędnościowym i lokatach w Santander Consumer Banku, to wszystko, co wpłacisz na rachunek, będzie uznawane za nowe środki.

Promocja "Nowe środki z lepszym oprocentowaniem" obowiązuje do 26 stycznia 2022 r. Im szybciej wpłacisz pieniądze, tym dłużej będą one efektywniej pracowały.

Oprocentowanie standardowe z bonusem

Nadwyżka nowych środków ponad 200 000 zł objęta jest stawką 0,5%.

Środki niespełniające kryterium nowych zostaną objęte oprocentowaniem standardowym, którego wysokość uzależniona jest od kwoty znajdującej się na rachunku:

  • do 50 000 zł włącznie – 0,01%
  • powyżej 50 000 zł do 200 000 zł włącznie – 0,05%
  • powyżej 200 000 zł – 0,10%

Podane stawki nie wyglądają nazbyt atrakcyjnie, ale na szczęście równolegle trwa kolejna odsłona akcji "Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami", w ramach której możesz zyskać nieco więcej – odpowiednio – 0,2%, 0,3% i 0,5%.

Darmowy rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Rachunek oszczędnościowy możesz wygodnie otworzyć za darmo przez Internet z wykorzystaniem przelewu weryfikacyjnego z konta w innym banku, o ile nie było ono otwarte w 100% zdalnie.

Ważne: przed wykonaniem przelewu weryfikacyjnego upewnij się, że dane osobowe i adresowe przekazywane w ramach przelewu z Twojego konta w innym banku są zgodne z danymi podanymi w formularzu otwarcia rachunku w Santander Consumer Banku!​​​​​​

Proces jest szybki i łatwy, całość nie powinna zająć dłużej niż 15 minut.

Prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne, podobnie jak wykonywanie nielimitowanej liczby przelewów (możesz je realizować tylko na tzw. rachunek powiązany w innym banku), dzięki czemu masz swobodę dysponowania swoimi pieniędzmi.

A co z kontem osobistym? W przypadku tej oferty nie ma wymogu jego zakładania.

1,6% to bardzo dobra oferta

1,6% to może niewiele, jednak w porównaniu ze stawkami, które na rynku obowiązywały jeszcze 2-3 miesiące temu, wypada już całkiem dobrze. Jedyne, do czego można mieć zastrzeżenia, to krótki czas obowiązywania oferty.

Z drugiej strony jeśli akurat nie możesz skorzystać z innych propozycji ze względu na karencję czy datę nowych środków, to warto przerzucić oszczędności do Santander Consumer Banku w oczekiwaniu na lepsze warunki w innych bankach.

Mocną stroną tej oferty jest także brak wymogu posiadania konta osobistego i bezpłatne przelewy (bez limitu!), co obecnie jest wręcz niespotykane.

Załóż Rachunek Oszczędnościowy w Santander Consumer Banku

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Nowe środki z lepszym oprocentowaniem"
  2. Regulamin promocji "Wpłacaj i ciesz się oszczędnościami - edycja II"