Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

1,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 200 tys. zł!

1,5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych i obecnych klientów ING Banku Śląskiego. Nawet do 200 tys. zł!
Spis treści

Z zainteresowaniem obserwujemy reakcje banków na kolejne podwyżki stóp procentowych dokonywane przez Radę Polityki Pieniężnej. Niemal natychmiast zmieniane jest oprocentowanie dla kart kredytowych, zmiany po stronie depozytów pojawiają się z pewnym opóźnieniem.

Przy pierwszej podwyżce stóp procentowych najszybciej i najbardziej zdecydowanie zareagował ING Bank Śląski, który powrócił do promowania Otwartego Konta Oszczędnościowego. Zaproponowane wówczas 1% szybko zostało przebite przez konkurencję. ING nie zamierza jednak oddać pola bez walki. Właśnie uruchomił kolejną promocję, w którym podwyższył oprocentowanie depozytu i maksymalną kwotę, która może być nim objęta.

Tak naprawdę mamy do czynienia z dwoma akcjami na bardzo podobnych warunkach, które obowiązują do 31 stycznia 2022 r. W obu można zyskać na 3 miesiące (licząc od dnia otwarcia specjalnego OKO) 1,5% w skali roku dla kwot poniżej 100 tys. zł.

Bonus na start

Promocja „Bonus na start” dotyczy nowych klientów ING Banku Śląskiego oraz tych, którzy już co prawda z nim współpracują, ale od 4 stycznia 2021 r. nie korzystali z OKO i ich średnie saldo tym rachunku z ostatniego roku nie jest wyższe niż 10 zł.

Warunkiem skorzystania z podwyższonego oprocentowania jest założenie kolejnego OKO i wpłacenie na niego kwoty poniżej 100 tys. zł.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

To z kolei propozycja dla klientów banku, którzy korzystają z Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium lub Dream Saver, a teraz wpłacą na specjalny rachunek OKO Bonus nowe środki. Są one rozumiane jako nadwyżka ponad saldo na produktach depozytowych 30 grudnia 2021 r.

W tym przypadku maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem wynosi 100 tys. zł.

Sposób na maksymalizację zysku

Szczegóły obu wspomnianych akcji promocyjnych przedstawiliśmy w analizie Otwartego Konta Oszczędnościowego, którego parametry przedstawiają się następująco:

​​​​​​​
​​​​​​​​​​​​​​

W tym miejscu podpowiadamy sposób na zmaksymalizowanie zysku dostępny dla osób, które nie są klientami ING Banku Śląskiego. Po pierwsze, załóż rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w promocji i zgarnij 160 zł premii (albo i 210 zł, jeśli skorzystasz z programu poleceń).

Po drugie, skorzystaj z promocji „Bonus na start”, a na koniec otwórz OKO Bonus w akcji dla klientów ING. W ten sposób zdobędziesz premię gotówkową i Twoje oszczędności poniżej 200 tys. zł będą zyskiwały przez 3 miesiące 1,5% w skali roku. Prawda, że brzmi zachęcająco?

RPP działa, konkurencja nie śpi

Propozycja ING Banku Śląskiego jest obecnie jedną z najlepszych na rynku. To, jak długo będzie tak oceniana, zależy od kolejnych decyzji Rady Polityki Pieniężnej (podwyżki stóp procentowych są raczej przesądzone, pytanie brzmi tylko: o ile wzrosną?) i działań konkurencji. Uważnie obserwujemy rynek i jak tylko pojawia się ciekawa oferta oszczędnościowa, niezwłocznie o niej informujemy.

Śledź nasz portal na bieżąco, by nic Cię nie ominęło.

Skorzystaj z promocji Konta Direct, by zdobyć premię i 1,5% na OKO

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin akcji specjalnej "Bonus na start"
  2. Regulamin akcji specjalnej "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus"