Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja zakończona. Sprawdź obowiązującą edycję.

Nowe środki na 1,2% do 200 tys. zł w Getin Banku. Kolejna edycja promocji EKO

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Nowe środki na 1,2% do 200 tys. zł w Getin Banku. Kolejna edycja promocji EKO

Trzecia obniżka stóp procentowych w krótkim czasie dokonana przez Radę Polityki Pieniężnej sprawiła, że oprocentowanie depozytów po raz kolejny spadło. Banki zareagowały bardzo szybko i radykalnie, cięcia są większe niż skala ruchu RPP. Potwierdzeniem tego jest także decyzja Getin Banku.

Najnowsza, trwająca tylko do 28 czerwca 2020 r., promocja Elastycznego Konta Oszczędnościowego przynosi oprocentowanie 1,2% w skali roku. Mogą być nim objęte przez 2 miesiące (dokładnie 62 dni kalendarzowe) tzw. nowe środki do kwoty 200 tys. zł. W przedziale od 200 do 400 tys. zł obowiązuje oprocentowanie w wysokości 0,6%, a powyżej 400 tys. zł oraz po zakończeniu promocji - 0,3% w skali roku.

Przypominamy, że do 31 lipca 2020 r. trwa akcja „Bonus za aktywność”, dzięki której Twoje oszczędności będą oprocentowane 2% w skali roku. Co prawda, to atrakcyjne oprocentowanie obowiązuje dla niższych kwot, do 10 tys. zł, ale za to przez całe 12 miesięcy. Nie ma przeszkód, byś uczestniczył w obu akcjach.

Kto może skorzystać z oferty specjalnej i zyskać wyższe odsetki?

Obecna, ósma już edycja akcji „Na nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” trwa do 28 czerwca 2020 r. Możesz wziąć w niej udział zarówno jako nowy, jak i obecny klient Getin Banku. Warunkiem jest posiadanie w tej instytucji konta osobistego i EKO, a także wpłacenie na rachunek oszczędnościowy tzw. nowych środków.

Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 8 a 28 czerwca 2020 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację możesz przeprowadzić w bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej lub w oddziale.

Jak rozumieć „nowe środki”?

Tzw. nowe środki, wymagane w promocji, zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach w Getin Banku na dzień 2 czerwca 2020 r. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług Getin Banku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem 1,2%, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota do 200 tys. zł wpłacona w okresie promocji. Przykładowo:

Kliknij, aby powiększyć

W tym miejscu warto wspomnieć, że w trakcie promocji bank aktualizuje stan „nowych środków” każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wciąż dopłacać kolejne środki. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa suma oszczędności będzie efektywnie pracowała na Twój zysk.

Informację o saldzie początkowym, wysokości „nowych środków” i dacie, od której Twoje pieniądze pracują w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

O czym powinieneś pamiętać?

Getin Bank stawia przed uczestnikiem promocji parę warunków, które – choć nie są trudne do spełnienia – mogą pozbawić Cię prawa do wyższych odsetek.

Przede wszystkim pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych wobec banku (i nie odwołuj ich). Jeśli jako obecny klient nie jesteś pewien, czy Twoje zgody są aktualne, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w Ustawieniach -> Zgody marketingowe.

Drugą istotną kwestią jest wymóg prowadzenia EKO wyłącznie jako rachunku indywidualnego. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

Regulamin VIII edycji oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” znajdziesz tutaj.

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Po upływie 2 miesięcy oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego, które wynosi zaledwie 0,3% w skali roku. Z pewnością nie jest to stawka, która Cię zadowoli. Proponujemy, byś poszukał ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych. Pamiętaj jednak, że środki na EKO do 10 tys. zł jeszcze przez wiele miesięcy będą objęte stawką 2% w ramach promocji „Bonus za aktywność”.

Oferta kont w Getin Banku

Jak już wspominaliśmy, warunkiem przystąpienia do promocji na „nowe środki” jest posiadanie/założenie rachunku osobistego oraz Elastycznego Konta Oszczędnościowego. Ale spokojnie, nie ma się czego obawiać: oferta Getinu w tym zakresie jest jedną z lepszych na rynku.

Przyjrzyjmy się w pierwszej kolejności parametrom EKO:

Jak widzisz, zarówno otwarcie, jak i prowadzenie EKO są zupełnie darmowe. Co więcej, wszystkie przelewy wewnętrzne do końca roku są bezpłatne, tak więc możesz swobodnie przerzucać środki pomiędzy swoimi kontami, nie płacąc za to prowizji.

Obecnie sztandarowym rachunkiem osobistym Getin Banku jest Konto Proste Zasady. Choć jego prowadzenie kosztuje 8 zł miesięcznie, to opłaty tej łatwo unikniesz: wystarczy, że wykonasz dosłownie jedną transakcję kartą w miesiącu na dowolną kwotę. Sama karta i korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce są zupełnie darmowe:

Dobra oferta w dobie obniżek oprocentowania

Banki bardzo szybko dostosowały się do sytuacji na rynku finansowym po obniżeniu stóp procentowych przez RPP. Wygląda na to, że obecnie szczytem marzeń w promocjach kont oszczędnościowych będzie oferta przekraczająca 1% w skali roku. Getin Bank nie zamierza tracić miejsca w czołówce naszego rankingu kont oszczędnościowych i proponuje 1,2% aż do 200 tys. zł.

Po zakończeniu okresu promocyjnego warto rozejrzeć się za kolejną tego typu ofertą specjalną (np. w Banku Millenium), aby po upływie kilkunastu tygodni wrócić do Getinu ze „starymi-nowymi” środkami i ponownie skorzystać z promocji. W dobie niskiego oprocentowania takie zaangażowanie z pewnością opłaci się znacznie bardziej niż pozostawianie swoich oszczędności przez dłuższy czas w jednej instytucji.

Załóż Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,2%