Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

1,2% na Koncie Idealnie Oszczędzającym w Idea Banku

1,2% na Koncie Idealnie Oszczędzającym w Idea Banku
Spis treści

Idea Bank postanowił odświeżyć ofertę rachunków oszczędnościowych. Konto Idealnie Proste zostało wycofane, a jego miejsce zajęło Konto Idealnie Oszczędzające. Wprowadzeniu nowego rachunku towarzyszy promocja, w ramach której możesz zyskać 1,2% dla swoich oszczędności.

1,2% bez kwoty maksymalnej

"Promocja Na Nowe Środki Na Koncie Idealnie Oszczędzającym" trwa do 10 grudnia 2020 r. i to do tej daty powinieneś wpłacić na Konto Idealnie Oszczędzające "nowe środki", aby zostały objęte wyższym oprocentowaniem. Bank nie wskazał kwoty, powyżej której Twoje oszczędności byłyby już niżej oprocentowane.

Promocyjna stawka 1,2% obowiązuje nie od daty wpłaty "nowych środków", a od 20 listopada 2020 r. do 18 stycznia 2021 r. (60 dni). Oznacza to, że im szybciej wpłacisz pieniądze na rachunek oszczędnościowy, tym dłużej będą one objęte wyższym oprocentowaniem.

"Nowe środki", czyli co?

Skoro to oferta na "nowe środki", warto wiedzieć, co kryje się pod tym pojęciem. Najkrócej mówiąc, jest to nadwyżka ponad saldo depozytów klienta w banku na dzień 19 listopada 2020 r. Depozyty oznaczają tu konta osobiste, oszczędnościowe oraz lokaty terminowe (także strukturyzowane).

W praktyce oznacza to, że 19 listopada 2020 r. Idea Bank ustala dla klienta wysokość jego oszczędności na kontach i lokatach, a "nowymi środkami" jest każda nadwyżka środków wpłacona na Konto Idealnie Oszczędzające w okresie promocji, czyli między 20 listopada a 10 grudnia.

Środki, które nie spełniają powyższych wymagań, będą oprocentowane standardowo - 0,1% w skali roku.

Jak skorzystać z oferty?

Propozycja Idea Banku skierowana jest do wszystkich klientów. Nie ma tu okresu karencji ani innych wykluczeń, nie trzeba także posiadać rachunku osobistego. Wystarczy założyć Konto Idealnie Oszczędzające poprzez stronę banku lub bankowość elektroniczną, a potem do 10 grudnia wpłacić "nowe środki" w dowolnej kwocie.

Kilka słów o Koncie Idealnie Oszczędzającym

Nowy rachunek oszczędnościowy w Idea Banku to całkiem ciekawa propozycja. Prowadzony jest bezpłatnie, a jego dużą zaletą są bezpłatne przelewy internetowe, także do innych banków. Niestety, oprocentowanie standardowe jest dość niskie - 0,1%.

Miłe zaskoczenie

Rynek kont oszczędnościowych już od paru miesięcy wręcz stoi w miejscu, dlatego każda nowość jest mile widziana. Nowe Konto Idealnie Oszczędzające w Idea Banku, i to ze specjalną ofertą, to krok w dobrą stronę. 1,2% na "nowe środki" wpisuje się w trend podobnych ofert, a dodatkowym mocnym punktem jest brak kwoty maksymalnej objętej wyższym oprocentowaniem i bezpłatne przelewy internetowe.

Jedynym mankamentem jest czas obowiązywania promocyjnej stawki - do 18 stycznia 2021 r. Zbyt późna wpłata środków oznacza wtedy niższe odsetki, bowiem oprocentowanie jest naliczane od 20 listopada, a nie od daty wpłaty nowych oszczędności.

Jeśli satysfakcjonuje Cię 1,2%, skorzystaj z propozycji Idea Banku i ciesz się niezłym oprocentowaniem, jeśli nie - spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych i wybierz dla siebie inną ofertę.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin "Promocji Na Nowe Środki Na Koncie Idealnie Oszczędzającym"